Як продати свою 3d модель в інтернеті?

287

Продаж 3d моделей — це відмінна підробіток, а при правильному підході може стати основним заробітком.

Сьогодні ми розглянемо принципи, які допоможуть Вам реалізовувати свої ідеї і заробляти більше коштів.

Унікальна модель чи ні?

Дана тема має дві сторони медалі. З одного боку, якщо модель буде розміщена виключно на цьому ресурсі, то він одразу підвищить рейтинг на сайті та модель може з’являтися однією з перших. З іншого — у нас зменшується охоплення аудиторії. Наприклад, розміщуємо модель на Turbosquid (самий великий і відомий сайт з продажу моделей). У нас з’являється аудиторія розміром 130 тисяч потенційних покупців в місяць. Тим не менш якщо ми розмістимо ту ж саму модель на трьох ресурсах — Turbosquid, The 3D Studio, і Creative Crash, це подвоїть нашу аудиторію. Між рейтингом і охопленням аудиторії краще вибрати друге (принаймні на першому етапі). Коли у Вас буде безперервний потік продажів, то вже можна дозволити собі унікальність.

Гарна звичка — простежувати свої продажі в перебігу декількох місяців. Якщо статистика показує, що 70% продажів з ресурсу Turbosquid, то тут вже може йти мова про ексклюзивність. На Turbosquid також є режим SquidGuild, коли Вам дають більше можливостей, а саме — знижують свій відсоток від продажу і допомога сайту в просуванні моделі. Зробивши продажу на $10 000, можна отримати SquidGuild. $10 000, Карл!

Знайдіть свою нішу

Вузька спеціалізація — це чудово! Знайдіть свою нішу і стати там фахівцем. Виберіть тему, яка близька по духу. По-перше так потенційним покупцям легше знайти саме Ваші моделі; по-друге моделі з кожним разом стає будуть більш якісними; і, нарешті, увагу буде зосередженим і цілісним. Якщо в голові покупця Ви вже займаєте місце певного фахівця в якійсь галузі, то є велика ймовірність, що при наступному потреби в моделі Вашої теми, він не буде пробиратися й шукати серед моря контенту, а відразу звернутися до Вас.

З іншого боку, якщо Ви тільки починаєте свою діяльність у продажу моделей, то краще використовувати диверсифікацію на ранньому етапі. Для того, щоб зрозуміти свою спеціалізацію, потрібно спробувати різні напрямки. Коли у Вас складеться чітке уявлення про те, що виходить найкраще, то зможете знайдете свого покупця.

Презентація

Якісна модель — це прекрасно, але витратьте час на те, щоб зробити рендер з різних боків і при різному освітленні! Це допоможе представити модель у вигідному світлі. Перше враження-найважливіше, тому необхідно докладати зусилля, щоб добре себе піднести. Рендер з різних сторін, акцент на деталі допоможе показати наскільки ретельно Ви підходите не тільки до реалізації, але і до подачі 3d моделі.
І, звичайно, конвертуйте моделі в різні формати; не забувайте про універсальний формат .obj.

Продажу поза сайту

Коли виставляєте модель на продаж, поділіться цією новиною в стрічках ВК, Instagram, Facebook, Artstation, DeviantArt і будь-яких подібних соцмережах. Практично кожен сайт з продажу моделей має партнерську програму, яка означає додаткові привілеї, якщо модель буде з’являтися на інших ресурсах. Крім того, Ви розширюєте свою аудиторію і залучаєте своїх потенційних клієнтів. Навіть якщо у Вашій стрічці немає потенційних покупців, може спрацювати сарафанне радіо або покупець випадково побачить Вашу роботу через хештеги.

Якість

Навіть сотні моделей не забезпечать Вам продажу, якщо вони жахливої якості. Хоча спочатку дуже хочеться заповнити свій профіль кількістю, щоб швидше охопити ринок і отримати перший прибуток. Але цей шлях хибний. Потенційні покупці найчастіше використовують 3д моделі для професійних потреб, тому вони досить вимогливий народ. Краще витратити достатньо часу на реалізацію гідної моделі і це буде виправдано. Ви отримуєте репутацію якісного моделлера і це підвищуєте шанси забезпечити собі потік продажів.

Читайте в нашій попередній статті Концепт-арти і персонажі «У пошуках Дорі»

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга та анімації.

Журналіст: CG_Muse

ДЖЕРЕЛО