Як швидко отрендерить DOF?

281

CG-художник James Cutler пояснює, як з допомогою V-Ray швидко отрендерить глибину різкості в 3Ds Max.

Рендер DOF з допомогою фізично коректної камери V-Ray може затягнутися, оскільки для зниження шуму необхідно велике число samples. За допомогою V-Ray Shade Map можна істотно скоротити час фонового так, щоб це не відбилося на якості глибини різкості і фінальної картинки.

За допомогою V-Ray можна рендери стереоскопічні зображення. При цьому положення камери правої картинки буде відрізнятися від положення камери лівої картинки, які потім будуть використовуватися для створення 3D-зображень або фільмів. Таким чином, для фонового двох варіантів одного і того ж кадру піде в 2 рази більше часу, оскільки GI буде прораховуватися двічі.

Shade Map скорочує цей час, порівнюючи дані, отримані після фонового першої картинки, з даними, отриманими після фонового другий картинки. І хоча фактично ви рендерите картинку двічі, другий рендер займе в два рази менше часу. У результаті, використовуючи Shade Map, ви отримаєте фінальну картинку вдвічі швидше.

Цей же підхід можна використовувати, щоб прискорити рендер DOF, який налаштовується в опціях V-Ray Physical Camera. Спочатку Shade Map рендерится без глибини різкості. При цьому досить швидко рендерится. Потім, при вторинному рендері, дані, отримані з допомогою Shade Map використовуються для створення глибини різкості.

Прискорення фінального фонового з включеною DOF

Створіть у сцені V-Ray Physical Camera і включіть в її налаштуваннях Depth of Field, яку можна знайти нижче Sampling parameters. F-number відповідає за глибину різкості: невеликі значення продукують сильну, але неглибоку DOF, а великі значення роблять різкість більш глибокої, але менш інтенсивною. Крім цього необхідно налаштувати Shutter speed, щоб збалансувати експозицію – невеликі значення говорять про те, що сенсор експонується менш тривалий час.

Як швидко отрендерить DOF?

Для налаштування f-number та збільшення DOF можна використовувати оригінальний Shade. Також необхідно включити Specify Focus у налаштуваннях V-Ray Physical Camera, щоб налаштувати фокусна відстань. Однак при рендері Motion blur Shade Map доведеться перерахувати

Перейдіть у вкладку Create виберіть V-Ray з випадаючого списку. Потім додайте в сцену VRayStereoscopic. При рендері статичної картинки, не стерео, опція зміщення камери не буде використовуватися, тому встановіть значення Eye Distance 0.0 й View Left.

Як швидко отрендерить DOF?

Там, де не використовувалася Shade Map можуть спостерігатися незрозумілі артефакти або некоректний шейдинг. Для того щоб виправити це, налаштуйте Reuse threshold, менші значення буде незначно використовувати Shade Map

Переключіть режим Shade Map в режим Render Shade Map і виберіть локалізацію файлу. Ви помітите, що після натискання Render, сцена буде рендеритись без глибини різкості, хоча вона включена в налаштуваннях V-Ray Physical Camera. Після закінчення первинного фонового перейдіть в режим Use Shade Map і отрендерьте сцену ще раз. Ви помітите, що на цей раз DOF включена, а рендер відбувається набагато швидше.

Як швидко отрендерить DOF?

Перед фінальним рендером анімації необхідно зробити попередній розрахунок

Shade Map завжди використовується для створення DOF. Отрендеренный варіант Shade Map можна переглянути, вибравши відповідний рендер-елемент V-Ray Frame Buffer. На темних ділянках зображення shade map не використовувалася, тому вони будуть рендеритись повільніше. Якщо ви використовуєте великі значення глибини різкості, збільшіть значення Reuse threshold, щоб прискорити рендер.

Журналіст: Альона