Як стати Environment Artist?

286

Що потрібно включити в портфоліо? Які можуть бути помилки початковому етапі? Кілька порад від Robert Hodri, як досягти якісних результатів в кар’єрі Environment Artist.

Роберт Ходри — ветеран індустрії, в даний час працює Senior 3D Environment Artist в id Software. Одна з останніх ігор, над якою працював Роберт, це DOOM. Будучи самоучкою, він почав свою професійну кар’єру в 2009 році в Crytek у Франкфурті (Німеччина), де працював як 3D Environment Artist. Там він взяв участь у таких іграх, як Crysis 2, Crysis 3, Ryse, Warface і Homefront: The Revolution. Artstation автора тут.

Як стати Environment Artist?

Я б сказав, що важливо мати пристрасть до відеоігор і мистецтва в цілому. Перше, що ви, ймовірно, захочете зробити, — це ознайомитися з усіма інструментами, які необхідні для створення текстур і ассетов для оточення. Також важливо ознайомитися з ігровими движками, такими як Unreal Engine, CryEngine, Unity. Всі вони гарні по-своєму і доступні для всіх. Все, що вам потрібно зробити, це завантажити їх. Є також безліч онлайн-посібників і документації, які допоможуть вам зрозуміти, як зробити якісний фон для гри. Після того, як ви знайомі з цими програмами, ви можете почати робити перші роботи і допрацьовувати їх в кожному зі згаданих ігрових движків. Навчання не завжди буде приносити плоди відразу, і розчарування. Саме тому має сенс почати з більш простих фонів. Отримавши більше досвіду, ви також можете перейти до більш складних робіт або навіть цілих сцен середовища.

Як Environment Artist, ви повинні бути знайомі з пакетом моделювання, наприклад, Maya, 3ds Max або Modo. Знання того, як використовувати Photoshop або Substance Designer / Painter, що дуже важливо для створення текстур і матеріалів. Крім того, ви також повинні бути знайомі з тривимірною програмою моделювання, такий як ZBrush або 3DCoat. Звичайно, на перших порах кількість інформації буде зашкалювати, але зараз немає нічого неможливого, тому що існує багато інформації у відкритому доступі. Крім того, є онлайн-курси, які також допоможуть швидше почерпнути необхідну основу для майбутньої роботи.

Ви також можете зв’язуватися з іншими художниками, щоб отримати свою першу роботу або розмістити свою роботу в онлайн-галереї. Мова йде не лише про гарну роботу, але й про те, щоб бути поміченим в першу чергу, особливо зараз це важко, так як художників-початківців дуже багато і з ними не всі хочуть мати справу.
Як стати Environment Artist?
Важливим кроком в отриманні роботи в ігровій індустрії є онлайн-портфоліо, яке демонструє ваші здібності і зроблене в одному стилі. Створення оточення може займати багато часу. На початку вашої кар’єри ви зазвичай не будете працювати на цілому рівні або створювати все оточення, де у вас буде повна свобода дій. Принаймні, саме так, коли ви працюєте над великими іграми AAA. Зазвичай ви будете робити якісь окремі об’єкти на першому етапі. Ось чому я думаю, що важливо мати принаймні пару високоякісних об’єктів і текстур у вашому портфоліо. Це може бути що завгодно: від ящиків, каменів до зброї і транспортних засобів. Просто покажіть, що ви можете створити хорошу модель і знайомі з усім процесом виробництва. Створення high poly і випікання їх на low poly — це те, що повинен знати кожен 3D-художник, і ваше портфоліо повинен це показати.
Після того, як ви звернулися в різні компанії, нерідко потрібно зробити тестове завдання, перш ніж потрапити в якусь певну з них. Цей тест може відрізнятися в залежності від компанії і позиції, на яку ви подали заявку. Він може змінюватись від невеликого елемента до цілої середовища. Зазвичай вам надається ескіз і короткий опис того, що очікується для фінального елемента / навколишнього середовища стосовно моделювання, текстурування і настрою.
Ось приклад старого тесту середовища, який я зробив у 2013 році:
Як стати Environment Artist?
Коли їм подобається ваш тест, вони зазвичай проводять інтерв’ю по телефону або скайпу з вами, де ви можете поговорити з lead artist і арт-директором. Будьте готові дати короткий опис себе і зацікавленість у студії та проекті. Коли все буде добре, вас запросять на співбесіду в студію, де ви зустрінете команду, а іноді навіть зможете побачити проект, над яким вони зараз працюють. Це вдалий час для запитань. Це показує ваш інтерес і допомагає дізнатися більше про культуру команди і студії, на яку ви потрапили. Це останній крок в процесі найму. Після цього ви зазвичай отримуєте пропозицію про роботу.
Як стати Environment Artist?

Що має бути в моєму портфоліо?

Чудові арти, це очевидно! Але спочатку вам потрібен хороший веб-сайт, який орієнтований на користувача і представляє ваші рендери в хорошому світлі. Звичайно, ви можете створити модний веб-сайт самостійно, але будьте обережні, щоб не перестаратися з усіма видами анімації або перевантажити сайт, який буде потім працювати повільно. Обов’язково вкажіть контактну форму.
Приємно, звичайно, мати персональну веб-сторінку портфоліо, але для цього також може знадобитися багато часу, та й не кожен environment artist є веб-дизайнером. Найчастіше 3D-художники розміщують своє портфоліо на ArtStation.
Як стати Environment Artist?

З точки зору художнього контенту, ваше портфоліо повинне показати, що ви можете виконувати всі завдання, які потрібні для роботи в ігровій індустрії: моделювання, текстурування, композиція, колірна гамма рівнів, освітлення. Це основні речі, за які ви будете відповідати як environment artist. Концепти, демонструє ваші навички малювання, є плюсом, але необов’язково необхідно для отримання посади. В компанії будуть 2D-художники, які будуть малювати для вас ескізи. Бажано, щоб ви робили швидкі скетчі, які допоможуть донести свою ідею команді.

Якщо ви націлені тільки на позицію environment artist, вам не обов’язково мати в своєму портфоліо персонажі, анімацію або VFX-роботи. Це плюс, але для новачка важливо зосередити своє портфоліо, тому що оволодіння різними напрямами може зайняти роки. Краще зробити акцент на якість, інакше будете мати портфоліо з дивовижними пейзажами та об’єктами, але поганий анімацією персонажів поруч з ними.
Як стати Environment Artist?
Ви також повинні знати, де ви хочете працювати і ваше портфоліо повинне представляти це. Не помилково мати в портфоліо роботи різної стилістики, тому що це показує, що ви згинання і легко адаптуватися до різних стилів мистецтва. Тим не менш, студія зазвичай сподівається заповнити відкриті позиції людьми, які мають той же художній стиль, що і проект, над яким вони працюють, тому вам потрібно показати, що ви можете повторити їх стиль.
Конкуренція на ринку зараз дуже висока, і ви повинні виділятися з маси художників, які намагаються отримати свою першу роботу. Творчість і унікальні арти допомагають вам у цьому. Металеві бочки, дерев’яні ящики, бетонні або цегляні текстура — це не ті роботи, які дивують в наш час. Спробуйте придумати щось свіже і унікальне при створенні реквізиту або середовища. Припустимо, ви хочете зробити опору для крісла. Замість простої дерев’яної форми спробуйте зробити щось більш складне, як стілець в стилі барокко, у якого є багато деталей. Звичайно, ці об’єкти виділять вас серед інших кандидатів, але краще мати три дивовижних об’єкта в своєму портфоліо, ніж дев’ять посередніх.
Як стати Environment Artist?

Що хоче побачити працедавець?

Важливо звичайно ж портфоліо. Коли у вас немає досвіду роботи в індустрії, з отриманням першої роботи складно. Покажіть закінчену роботу і постарайтеся уникнути занадто великої кількості незавершених робіт у вашому портфоліо. Якщо ваше портфоліо складається тільки з незавершених робіт, це показує те, що ви не зможете виконати будь-які поставлені завдання у встановлені терміни.

На мою думку, демо-ролики не потрібні environment artist. Вони займають багато часу і дуже швидко застарівають. Скріншоти ваших об’єктів і оточення під різними кутами — все, що вам потрібно. Іноді навіть самий звичайний об’єкт може виглядати приголомшливо з чудовою презентацією. Важко справити враження на кого-небудь з допомогою скріншота вашого об’єкта з плоскою підсвічуванням. Витратьте деякий час на хороше освітлення і параметри візуалізації, налаштуйте ваші матеріали і, можливо, додайте пост-обробку. Але не перестарайтеся!

Також добре мати процес створення ваших high poly, low poly та фінального меша, сітки і текстур. Все це робиться для того, щоб продемонструвати свій робочий процес і як ви досягаєте фінального фрагмента або оточення.

Як стати Environment Artist?

Опишіть звичайний день environment artist

Я б сказав, що це залежить від позиції (junior/mid-level/senior) у вас всередині компанії, розміру команди і статусу проекту, над яким ви працюєте. Як junior artist, ви зазвичай плануєте робити невеликі об’єкти і якісь навколишнього середовища. Як тільки ви станете більш досвідченим, ви зможете працювати з більш важливими героями і піклуватися про многопользовательском або однокористувальницькому рівнях. Вам також потрібно постійно взаємодіяти з великою кількістю людей, залучених до створення проекту.

На ранній стадії ви зазвичай проводите свої дні, роблячи блокінг моделей і рівнів, створюючи перші матеріали і отримуючи пару рівнів в ігровому стані, щоб перевірити, чи всі елементи ігрового процесу працюють разом. Ви будете головним чином працювати над архітектурними елементами. Зазвичай ви також будете розміщувати ассеты та відмітні знаки на рівні і працювати над композицією. Як тільки всі об’єкти в грі та затверджені, приходить час для виправлення помилок і оптимізації.
Як стати Environment Artist?

Які найпоширеніші помилки в роботі environment artist?

Постарайтеся зосередитися на силуетах, фігурах і будьте обережні, додаючи деталі.
Я думаю, що одна з найбільших помилок, які ви можете зробити — це ігнорувати зворотний зв’язок від інших людей. У вас повинен бути відкритий підхід до думки інших художників і дизайнерів і можливість швидко виконувати ітерації по будь-яким замовленим змін. Це не рідкість працювати протягом тижнів або навіть довше над однією середовищем. І коли ви занадто довго дивіться на свою роботу, ви часто не можете сказати, покращуєте ви її або просто переставляєте об’єкти місцями. Свіжий погляд допоможе помітити помилки, які ви припускаєте.

Постарайтеся зосередитися на силуетах, фігурах і будьте обережні, додаючи деталі. Настрій, атмосфера і освітлення можуть багато допомогти, але перевантаженість деталями може все зіпсувати. Ось чому дуже важливо працювати в тісній співпраці з дизайнером рівнів для кожного оточення.

По закінченню рівня необхідно проаналізувати проблемні галузі для підвищення продуктивності. Важливо добре розуміти движок і техніку гри. Ви повинні думати про речі, таких як кількість полігонів або кількість пам’яті текстур. Проходження через неоптимізований рівень, у якої низький fps, може повністю зруйнувати враження гравця.
Як стати Environment Artist?
У новому курсі 3dmaya у нас з’явився розділ, де студенти будуть розробляти дизайн навколишнього середовища. Подробиці на сайті.