Як створити деталізовану шкіру в ZBrush?

275

Maximilian-Gordon Vogt, 3D-моделлер і концепт-художник, розповість про ключові підходи до деталізації шкіри.

У VFX-пайплайне деталізація шкіри зазвичай створюється за рахунок текстури. Карта Displacement для пір, карта кольору для дрібних деталей. Однак, іноді такий підхід призводить до того, що модель здається плоскою з-за невеликої кількості дрібних деталей.

Саме в такий момент нас і рятує всемогутній ZBrush, який дозволяє ліпити деталізацію прямо поверх моделі. Я віддаю перевагу працювати таким чином, що дає більш широкий і гнучкий контроль над поверхнею 3D-геометрії.

Для досягнення бажаного ефекту мало просто залити меш текстурою. Завжди варто пам’ятати, що пори і зморшки різні на різних ділянках обличчя, крім того, на них впливають м’язи і різні особливості шкіри. Зморшки на шкірі не потрібно прорізати, їх потрібно ліпити як складки тканини, які підпорядковуються законам гравітації.

Є кілька шляхів зробити це, але ми оберемо варіант з кастомних кистями і дефолтними альфами в ZBrush. Почнемо з створення болванки під скульптинг, а потім будемо покроково нарощувати деталізацію, переходячи від більшого до меншого.

Спочатку ми створимо основні зморшки і складки, які визначать вираз і загальну форму обличчя, далі характерні зморшки різних ділянок обличчя. Наступним етапом буде створення різних кистей для шкіри, з допомогою яких ми будемо домагатися бажаного ефекту.

Намагайтеся звертати якомога більше уваги на мікро рельєф шкіри, не забуваючи при цьому про венах і невеликих дефектах. Подібної деталізації можна досягти за допомогою команди Noise Maker.

Можете не копіювати мій скульпт, а створити щось унікальне своє. Але перед початком будь-якого проекту необхідно витратити час на пошук відповідних референсов. Це допоможе домогтися кращих результатів на виході.

Зморшки і складки на шкірі

Як створити деталізовану шкіру в ZBrush?

Ключовий момент цього етапу – правильні референси, а ще краще дзеркало, в якому можна вивчити свої зморшки. Непоганих результатів можна досягти за допомогою фотографій літніх людей. На мій погляд, на цьому етапі потрібно прагнути до створення грубої і сухої шкіри. При цьому не прорізайте зморшки. Ліпіть їх за допомогою кистей Standard, Clay Buildup і Inflate невеликої інтенсивності, а потім прорізайте геометрію під створеним об’ємом. Зморшки, які створюються не під впливом м’язів, провисають під впливом гравітації. Спробуйте використовувати параметр Gravity у налаштуваннях Brush>Depth кисті Standard, щоб добитися подібного ефекту. Підкреслюйте зморшки і складки шляхом врізання їх геометрію за допомогою кистей DamStandard або Standard, а також Alpha 38.

Кастомні кисті для шкіри

Як створити деталізовану шкіру в ZBrush?

На різних ділянках шкіри пори виглядають по-різному. Більш глибокі розташовані на лобі, на щоках, під очима і на носі. Створіть площину в ZBrush і подразделите її кілька разів. Вылепите пори на площині. Намагайтеся не тільки їх врізати, але і зберігати форму. Подивіться уважно на референс і вылепите три різних типи пір. Потім створіть документ розміром 1000x1000px. Залийте документ площиною з порами, які ви створили до цього, а потім виберіть команду GrabDoc у вкладці Alpha. Тепер ви можете використовувати цю альфу для кисті Standard в режимі DragRect, щоб створити пори на поверхні геометрії.

Використання кастомних кистей

Як створити деталізовану шкіру в ZBrush?

Після застосування кисті ви помітите, що по краях альфи створюється квадратний відбиток її межі. Щоб уникнути цього необхідно настроїти параметр MidValue альфи в меню Alpha. Використовуйте кисті для деталізації шкіри виходячи з референса і розділіть їх на шари для кращого контролю. Таким чином, ви зможете налаштувати силу кожного типу пір. Використовуйте Morph Target без пор і кисть Morph для промальовування деталей у специфічних ділянках.

Додаткові шари шкіри

Як створити деталізовану шкіру в ZBrush?

Використовуйте стандартні інструменти ZBrush нестандартно. Наприклад, за допомогою кисті Standard в режимі Spray Stroke з Alpha07 можна домогтися певної варіативності шкіри, а якщо використовувати цю кисть з Alpha25, то можна отримати ефект истончившейся шкіри. Потім приходить черга мікро зморшок. Збережіть Morph Target і створіть новий шар. Виберіть кисть Standard невеликої інтенсивності, перейдіть в режим Save a Morph Target і виберіть Alpha58, щоб задати напрямок шкіри. Викрутіть значення Spray до 0.1, щоб домогтися менш різкого ефекту, потім використовуйте кисть Morph, щоб згладити результат від інших верств.

Дефекти шкіри

Як створити деталізовану шкіру в ZBrush?

Для дефектів шкіри створіть шар. У ролі дефектів можуть виступати як подряпини, так і шрами разом з подразненнями шкіри. У цю ж групу можна додати вени, а можна створити для них і окремий шар. На цьому етапі відмінно спрацьовує творчий підхід, прекрасно працює асиметрія, додаючи персонажу реалістичності. Для різних видів дефектів шкіри можна також створити різні альфи, хоча, в деяких випадках, їх легше пролепить вручну.

Noise Maker

Як створити деталізовану шкіру в ZBrush?

Surface Noise – відмінний інструмент для створення додаткової деталізації або основи під пори. Це процедурний алгоритм, для якого необов’язково потрібна UV-розгортка, тому його легко можна використовувати і для базової DynaMesh-геометрії. В основному, Surface Noise використовується для створення деталізації скель, але якщо зменшити масштаб і розважитися з кривою Noise, то можна добитися непоганих результатів деталізації шкіри. Превью Noise Maker працює в окремому вікні. Ділянки меша, які ви не хочете змінювати, можна просто замаскувати, а потім застосувати Noise до всієї моделі.

Читайте в нашій попередній статті про скульптинге традиційного бюста в ZBrush.

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона

Джерело