Як створити рендер-ферми будинку

244

Chris Caufield, провідний аніматор в EA Sports, що працював над багатьма іграми класу ААА, який перейшов на фріланс, ділиться досвідом створення домашньої рендер-ферми.

Витрати

Перше, про що дбаєш при створенні власної домашньої студії – витрати. Ліцензія Entertainment Creative Suite на Maya від Autodesk обійшлася мені в $5,775. Пам’ятаючи про це, я не збирався витрачати на рендер-ферми більше $3,500.

Звичайно, я міг заощадити і зібрати б.у. рендер-ферми по частинах, але я вирішив відразу ж відмовитися від такої затії. Не хочу сказати, що такий підхід поганий, просто я вирішив зібрати повністю нову рендер-ферми та заточити її під свої потреби.

При виборі процесора я вирішив зупинитися на AMD, на якому вже збирав пару своїх попередніх ПК, при цьому мені особливо подобається поєднання його ціни і надійності. В результаті я зупинився на двох 12-ти ядерних серверних процесорів AMD Opteron 6348, 2.8 GHz, 115 ват. Двадцяти чотирьох ядерна машина здатна творити чудеса. Мені також була необхідна серверна материнська плата, щоб змусити працювати такого монстра, яка сама по собі коштує неймовірно дорого, проте ціна процесорів значно знижує її вартість.

Вибір заліза

Як створити рендер-ферми будинку

Нерозпаковані «ніштяки»

Складові диво рендер-ферми:

Серверна материнська плата SUPERMICRO MBD-H8DG6-F-O E-ATX

Два 12-ти ядерних серверні процесори AMD Opteron 6348 Abu Dhabi 2.8 GHz 12MB L2 Cache 16MB L3 Cache Socket G34 115W

8 планок оперативної пам’яті Corsair Vengeance 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz

Блок живлення Corsair RM Series 850 Watt ATX/EPS 80PLUS

Жорсткий диск 4X WD Red 3 TB NAS: 3.5 Inch, SATA III з кешем 64 MB

ПК кейс Cooler Master HAF 932 Advanced Blue Edition, Full Tower

Кулер 2X Noctua NH-U9DO A3 AMD Opteron, 4 Dual Heat-pipe SSO

Розподільник живлення iStarUSA BPU-340SATA-BPL 3×5.25″ на 4×3.5″ SAS/SATA 6.0 Gb

Внутрішній SSD-диск SAMSUNG 840 Pro Series MZ-7PD256BW 2.5″ 256GB SATA III MLC

Привід ASUS DRW-24IBST Internal DVD R/RW

Б. у. відеокарта GeForce GTX 590

Всі комплектуючі купувалися на Amazon і в парі інших інтернет-магазинах. Я вирішив зібрати рендер-ферми з відеокартою, тому що у мене вже бували випадки, коли моя згоряла, тому я вирішив врахувати цей момент. На що не підеш заради щастя клієнтів і свого спокою.

Я вирішив використовувати відеокарту GeForce GTX 590 з-за її надійності. Ігрова відеокарта – саме те, що потрібно для CG-машини, в моєму випадку вона ще й прекрасно підходить для Maya, динаміка відмінно вважається, а вьюпорт 2.0 в поєднанні з DirectX 11 працює ідеально. З GeForce GTX 590 у мене взагалі ніколи не виникало ніяких проблем.

Збірка

Я розпакував всі комплектуючі, зручно розташував материнську плату на захисній упаковці і приступив до її «начинці». При цьому я вирішив зупинитися на низькопрофільною RAM, компенсувавши це кулер Noctua.

При необхідності пару планок RAM можна завжди додати або, навпаки, вийняти. На цьому моменті я закінчив укомплектовувати материнську плату і помістив її в кейс. Кейс HAF 932 досить великий і важкий. Але, враховуючи потреби серверної материнської плати, кейс такого розміру підходить ідеально.

Як створити рендер-ферми будинку

Встановлені процесори Opteron 6348 AMD

Далі прийшла черга блока живлення Corsair. Я невипадково вибрав модульний блок живлення, оскільки йде від нього кабель, завдяки його плоскому дизайну, можна спокійно залишити усередині кейса. Потім я встановив відео карту GeForce GTX 590 і SSD-диск Samsung 840 Pro.

Як створити рендер-ферми будинку

Модульні блоки живлення Corsair

Потім я підключив чотири жорсткі диски 3TB Red Western Digital до розподільниках харчування iStar, розташованим на передній панелі кейса. Я хотів мати можливість доступу до RAID-масивів, і такий підхід спрацював ідеально.

Так, у мене з’явилося 6TB для зберігання даних і ще 6 для резервного копіювання. Крім того, при такому підході необхідно використовувати мінімум 4 жорстких диска.

Як створити рендер-ферми будинку

Розподільники харчування

ОС і ПЗ

Спочатку я збирався встановити Windows Server 2012 R2 ОС, проте потім вирішив, що буду використовувати рендер-ферми для резервного копіювання, тому зупинився на Windows 7 Ultimate, яка спокійно підтримує до 192 ГБ ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті і два процесора. При цьому не останніми чинниками стали ціна операційної системи, а також можливість використання рендер-ферми в якості сервера в разі співробітництва з іншими CG-художниками.

В якості файлового менеджера я вирішив використовувати Perforce, за допомогою якого можна зберігати різні версії файлів. Він ідеально підходить в разі командної роботи з іншими художниками. Якщо один чоловік працює над файлом, то всі інші будуть точно знати, хто саме.

Для спільної роботи над різними шотама я використовую Hansoft, з допомогою якого я вже раніше неодноразово розподіляв різні шоти між художниками, а також використав для коментування і трекінгу виконаної ними роботи.

Порівняльне тестування

І, нарешті, я запустив фінальне тестування «монстра» на Cinebench. При цьому я тестував його як в режимі CPU, так і в OpenGL. На скріншотах нижче видно, що тест «вбив» Cinebench наповал! Перше місце в обох категоріях.

Як створити рендер-ферми будинку

Тестування за допомогою Cinebench

Як створити рендер-ферми будинку

Тестування за допомогою Cinebench

Висновки

В цілому процес дуже мені сподобався. Мені вдалося укластися в менш, ніж $3,200. В найближчому майбутньому я планую зібрати ще одну схожу машину, але без RAID і відеокарти.

Сподіваюся, стаття виявиться для вас корисною і надихне на створення власної рендер-ферми!

Перекладач: Олена

Особлива подяка: Маргарита