Як створити сайт

2-1-2019

Подумайте, з яких розділів буде складатися ваш сайт, в чому основна ідея і завдання. Наприклад, замовнику потрібен сайт для архітектурного бюро. На поверхні розуміння, що повинні бути їх роботи і контакти. Але ми уточнюємо: а чим бюро відрізняється від інших? Рекомендуемо сайт

Виявляється, що бюро спеціалізується на великих, складних проектах і є експертом в таких замовленнях. Робимо висновок, що недостатньо просто хороших картинок з підписами, потрібен текст-досить докладні описи вихідних даних, процесу, пояснення та обґрунтування рішень. Також ми розуміємо, що проектів багато, але показувати всі необхідності немає. Концентруємося на наймасштабніших. І ще момент, потрібно розповісти про людей, пояснити, чому вони експерти у своїй справі.

Не йдіть в бік анімації, прикрас і спецефектів, визначте понад ідею, суть — що торкнеться відвідувача емоційно, що його вразить і надихне.
Приклад
Розробка лендінгу для школи дизайну. Сторінка повинна пояснити майбутнім студентам і їх батькам хто такий дизайнер.

Проблема: Школярі хочуть бути дизайнерами, але часто не розуміють специфіку професії, які є напрямки у дизайні, чим вони відрізняються.

Завдання: допомогти майбутнім студентам розібратися в спеціалізаціях і зрозуміти яка саме їм підходить.

Ідея: Що якщо виділити кілька основних напрямів дизайну: інтерактивний дизайн, графічний, промисловий і взяти інтерв’ю у трьох найкрутіших представників? Особисті історії дуже емоційні і добре працюють. Розповісти чим вони живуть, як домоглися успіху, додати класні фотографії. Людям буде цікаво прочитати, вони для себе побачать, що це за людина, близький він, надихає його спосіб життя.
Відкрийте текстовий редактор і запишіть структуру у вигляді списку. Оцініть обсяг і подумайте чи можна буде вмістити всю інформацію на одній сторінці. Якщо інформації багато, то сайт потрібно зробити багатосторінковим. У цьому випадку подумайте які розділи винести в меню.

Нюанс: не пишіть головну сторінку як початок «дерева». Нехай сторінка “Контакти” матиме той самий рівень, що й «головна». Це допоможе, коли ви будете робити навігацію.