Як створити стилізований 3D-арт

420

Ілюстратор Daniel ‘ Avila розповідає про те, як він, черпаючи натхнення в серфінгу, створив стилізований 3D-арт.

«Мистецтво і серфінг завжди були для мене двома нескороминущими пристрастями», — каже художник. «Сам по собі серфінг – один з найкрасивіших видів спорту, і, хоча, між ним і мистецтвом немає нічого спільного, змішання двох цих надихають мене областей дало приголомшливий результат».

Daniel ‘ Avila створював ілюстрацію Ink Riders в Modo, Zbrush і Photoshop. У повсякденному житті Daniel ‘ Avila створює фотореалістичні зображення для реклами, будучи дженералистом, він постійно намагається вивчати і застосовувати на практиці нові техніки та прийоми, з якими завжди можна експериментувати на особистих проектах.

«По-справжньому мене надихає можливість зробити привабливим і незвичайним об’єкт будь-якого змісту. Такого ефекту можна досягти тільки завдяки напруженій роботі і постійним спостереженням. Нагородою завжди є результат», — говорить Daniel ‘ Avila. Художник зазвичай починає робочий процес з малювання 2D-скетчу, далі переходить до вивчення анатомії і освітлення. Потім він приступає до моделлингу, постійно опрацьовуючи і покращуючи композицію до тих пір, поки результат не починає його влаштовувати.

01. Базова модель або бейзмеш

Як створити стилізований 3D-арт

Бейзмеш в Modo

Спочатку я накидав загальні форми в Modo. Почав з циліндра, потім промоделил необхідне для скалптинга число полігонів. Далі я позиціонував модель хвилі в сцені з урахуванням камери. Іноді, при необхідності, я видаляю полігони, які мені заважають, щоб сцена стала чистіше і охайніше.

02. Експорт в ZBrush

Як створити стилізований 3D-арт

Імпорт площині в ZBrush

Далі я експортують площину у форматі .obj і імпортують її в ZBrush. У меню Subtool я натискаю на вкладку Extract, щоб зробити площину більш об’ємною, ставлю товщину і натискаю Accept. Намагаюся робити це до того, як переходжу до скалптингу, тому що в процесі нього потрібно вже працювати з будь-якими обсягами.

03. Вибір кисті

Як створити стилізований 3D-арт

Опрацювання хвиль з допомогою кистей Standard, Dam Standard і Smooth

Гребені й різні деталі хвиль я опрацьовував з допомогою кистей Standard, Dam Standard і Smooth. Для гребенів також використовував кисть Inflate, щоб зробити воду більш ефектною.

04. Скетчі персонажів

Як створити стилізований 3D-арт

Перед 3D-моделюванням краще створити парочку-другу швидких скетчів

Моделювання персонажів я завжди починаю з малювання швидких, досить грубих скетчів. На мій погляд краще розділяти завдання концепту та моделювання, оскільки такий підхід приносить кращий результат. Після того, як 2D-скетчі мене влаштовують, переходжу в ZBrush, де працюю вже над 3D-скетчами.

05. Визначення руху

Як створити стилізований 3D-арт

Кожен персонаж має здаватися рідким

Кожного персонажа я створив таким, щоб здавалося, що він рідкий, мені хотілося передати емоції, які відчуває серфінгіст, розсікає залиті сонцем хвилі. У моєму випадку мені навіть не потрібні були текстури, оскільки я хотів створити ефект ілюстрації, намальованої фарбою. Потім, коли результат став мене влаштовувати, я спроецировал деталі зі всієї хайпольной геометрії на лопольную.

06. Робота над позою

Як створити стилізований 3D-арт

Працюйте з інструментом Transpose до тих пір, поки результат не буде вас влаштовувати

У позу я ставив лоупольную геометрію. Переключився на нижній рівень підрозділів і почав працювати з інструментом Transpose, закінчивши тоді, коли результат став мене влаштовувати. Фотореференсы дуже корисні на цьому етапі. Поставивши персонажів в позу, я эскпортировал в Modo геометрію з середнім полигонажем.

07. Деталізація хвилі

Як створити стилізований 3D-арт

Додаткова деталізація хвилі

Після того, як я розташував персонажів на сцені, то продовжив деталізувати хвилю, додаючи краплі фарби і плями. Всі ці деталі були створені за допомогою кистей Inflate і Move.

08. Симуляція ефекту фарби

Як створити стилізований 3D-арт

Карти Diffuse для персонажів і хвилі намальовані в Photoshop

Карти Diffuse для персонажів і хвилі я намалював в Photoshop, щоб зімітувати ефект розлученням фарби.

09. Вибір кольору

Як створити стилізований 3D-арт

Налаштування текстур і матеріалів у Modo

Текстури і фінальні матеріали я налаштовував вже в Modo. Це ж стосується і жовтого оточення, яке я створив для особливого настрою, щоб зімітувати відчуття від заходу сонця.

10. Фінальні штрихи

Як створити стилізований 3D-арт

Пост був зроблений в Photoshop

Після того, як я отримав фінальний рендер, то продовжив працювати над зображенням в Photoshop. На цьому етапі дуже важлива корекція кольору. Для хвилі на задньому фоні я використовував ефект невеликого розмиття, створений в After Effects. Потім я додав на задній фон бокэ і пару останніх штрихів. Далі змінив режим накладання шарів на Екран, і, вуаля, Ink Riders готові!

Читайте в нашій попередній статті Making of юніта «Мародер».

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона

Джерело