Як створити свою гру?

526

Створення гри — це найчастіше довгий і виснажливим процес. Щоб зробити його менш важким, треба організуватися і зосередитися. Найпростіший спосіб зробити це — слідувати цьому перевіреним планом.


Навіщо вам потрібен план? У вас буде момент, коли прогрес застопориться і ви можете просто застрягти, якщо ви не розіб’єте обсяг роботи на менші шматки. Як і з будь-якою великою метою, вам потрібно робити щось по одному за раз.

Рівень 1: Мозковий штурм і концепти

Отже, ви тільки що почали, у вас купа ентузіазму та гарячі очі. Чудово! Це найприємніша частина, частина, де ви найбільше мрієте і починаєте мозковий штурм в пошуках ідей для своєї гри. Це та частина, де ви починаєте записувати все, що хочете, щоб було в грі.

На цьому етапі вашого процесу ви також можна пробувати різні методи мозкового штурму. Ви можете візуально шукати його через розкадрування або концепти, щоб показати, як виглядають ваші персонажі і навколишнє середовище. Не варто зациклюватися на фазі «мрій» про те, що може бути в вашій грі, і замість цього зосередитися на створенні основ того, що ви плануєте будувати.
Як створити свою гру?
У теж час необхідно визначити вимоги до вашої гри.

Питання, які ви повинні задати собі на ранньому етапі:

— Чи це однокористувальницька або багатокористувацька гра?
— В якому жанрі: аркада, гонки, RPG?
— Потрібно додаткове обладнання — VR навушники, спеціальні контролери?
— У чому унікальність гри?
— Чи є ринок для цього типу гри?
— Які інструменти потрібні мені для цього? (наприклад, ігровий движок, 3d-програми, інструменти анімації, унікальні плагіни і т. д.)
Ще одна чудова річ, яку потрібно зробити на цьому етапі — це Game Design Document (GDD). Цей документ використовуватиметься для документування того, що таке гра, включаючи концепти, взаємодія гравців з певними об’єктами, а також інструкції про те, як грати в гру.
В залежності від розміру вашої команди цей рівень може бути неймовірно докладним і включати в себе безліч форм концептів і дизайну. Якщо ви невелика команда або навіть одиничний розробник, визначте основні моменти і цього буде достатньо.
Розробка ігор — це постійно мінливий процес, і те, що ви вважали забавним спочатку, може виявитися нудним за підсумком. Цей етап не призначений для чіткого слідування. Він потрібен для отримання всіх деталей на папері і створення посібника для наступних кількох етапів.

Рівень 2: Прототип

Тепер правила стають жорсткішими. Ви написали всі свої прекрасні ідеї, але тепер настав час все це втілити. Тепер сміливо відкладаємо 90% того, що ви мали на увазі, і працюємо над 10-ма % вашої гри, які насправді має значення.
Як створити свою гру?
Це 10% — це частина гри, яка відрізняє вашу гру від всіх інших. Звичайно, ви можете створити все, що ви маєте на увазі, але на даному етапі ваша мета — створити невеликий прототип вашої гри. Вам потрібно знати на ранньому етапі, дійсно ваша гра цікава.
На цьому рівні ви створюєте демо-версію або дуже маленьку версію своєї гри. Не чіпайте поки що несуттєві речі.
Звичайно, це означає, що ви не повинні грати в демо. Знайдіть добровольців. Перевірте, як вони роблять. Ви можете створити щось, що, на вашу думку, неймовірно інтуїтивно, а іншим гравцям буде абсолютно не зрозуміло. Це також час, щоб отримати прямий фідбек з найбільш важливого аспекту: дійсно цікава гра?

Експериментуйте, щоб визначити, що подобається людям. Пам’ятайте, ви робите гру для інших! Не варто створювати гру виключно для себе, не враховуючи думку гравців.

Як тільки ви створили цікавий прототип, поділіться ним з іншими онлайн. Прорекламируйте гру і продовжуйте збирати відгуки. Маркетинг гри є ключем до того, щоб зробити її успішною, і на цьому етапі ви вже повинні думати про унікальні способи самореклами. Якісний прототип допоможе просувати вашу гру найкраще.

Рівень 3: Full Production

Тепер, коли ви створили свій прототип, який подобається іншим людям, що далі? Ви здогадалися: розробляємо інші 90%.
Етап прототипу дав вам уявлення про те, що працює для вашої гри, а що ні. Ви все одно повинні думати про особливості у всіх аспектах своєї гри. Якщо якась деталь не цікава — сміливо видаляйте. Якщо це те, що ви знаєте, ви не можете зробити правильно — залиште це або спростіть.
Як створити свою гру?
Розмір вашої команди, досвід, ресурси і амбіції для гри визначить, як довго триває цей етап. Проводяться місяці, якщо не роки — у виробництві — це не рідкість. Однак, якщо це ваша перша гра, намагайтеся не робити занадто об’ємною.
На цьому етапі внесення змін не є чимось незвичайним. Навіть у великих студіях AAA розробники можуть повністю оновити великий аспект своєї гри в кінці виробництва. Хоча це не ідеальна ситуація, але краще бути готовим до того, що це може статися.
Це етап, коли багато людей здаються; вони відразу загнули свої амбіції і тепер відчувають себе пригніченими і збентеженими. Ви можете працювати над функцією протягом місяця тільки для того, щоб зрозуміти, що гравцям це взагалі не сподобається. Це може як мінімум растраивать.
Як додаткову перешкоду, рішення про те, що деякі аспекти достатньо опрацьовані, складно: коли вистачить опрацьовувати анімацію? Потрібно 5 рівнів або всього 3?
Встановлення чітких термінів для функцій дозволяє відрізати непотрібне. Ні, вам не потрібна ця додаткова анімація для цього персонажа. Ні, вам не потрібно додавати додатковий рівень. Ви будуєте більш опрацьовану версію, ніж на етапі прототипу, але вам потрібно залишатися в бюджеті. Чим довше ви залишаєтеся на цьому етапі, тим більше сумнівів тягне наступна, а мотивація зникає.
Зробіть звичкою постійно працювати над своєю грою. Просто погляньте на цей скрипт і додайте одну змінну, просто обрізайте один кліп анімації, просто заблокуйте одну маленьку кімнату на своєму рівні. Постійно тримайте в голові, що кожен крок наближає вас до релізу.

Рівень 4: Release

У вас може бути повна впевненість у вашому продукті (як і слід було б!), але інші можуть його ненавидіти. Прийміть це на ранніх етапах і приготуйтеся до критики на етапі релізу.
Як створити свою гру?
На жаль, маркетинг, схоже, є прокляттям для багатьох розробників. Як наслідок: відмінні гри залишаються непоміченими.
Прочитайте унікальні маркетингові підходи, використовувані ігровими студіями, та вивчіть, як продаються продукти та фільми. Ми всі пам’ятаємо відмінні рекламні ролики і унікальні маркетингові кампанії. Проаналировав це, ви зможете взяти щось для себе з урахуванням свого бюджету.
Включіть свою соціальну мережу, зателефонуйте друзям і розкажіть всім про свою гру. Не давайте людям забувати про неї.

Післямова

Після будь-якого великого проекту відмінна ідея зробити висновки, що вийшло добре, а що ні. Це допоможе уникнути помилок у майбутньому. Якщо гра не вдалася, ви також будете розуміти чому.
Як створити свою гру?
Розробка ігор може навчити вас багато про те, як правильно створювати і ділитися продуктом, який сподобається людям. Якщо ваша гра вражає успіхом, дізнайтеся, чому. Отримайте якомога більше інформації і дослідіть, як ви можете повторити успіх.
Розробка ігор — це не просто, але терпіння і наполеглива праця обов’язково зроблять свою справу!

Журналіст: Simply_Better

ДЖЕРЕЛО