Як створити успішний деморил

217

Andrew Gordon, провідний аніматор в студії Pixar Animation, розкриває 8 простих секретів успішного деморила.

В Pixar, коли я починав, була ціла стіна слави для деморилов. Тоді деморилы ще записувалися на VHS або D1, подкассетники яких були дуже різноманітно і щедро прикрашені, з метою максимально привернути увагу глядача.

Мені особливо запам’яталася глиняна скульптура людини, що читає газету, заголовок якої було: «Аніматора беруть на роботу в Pixar». На що тільки художники не йшли, щоб на їх роботи звернули увагу. Проблема ж полягала в тому, що якість деморила було недостатнім для того, щоб їх запросили на співбесіду.

Як людина, який навчав художників, можу з точною упевненістю сказати, що є різні типи деморилов. Але практика показує, що якщо деморил не чіпляє, то він дуже швидко забувається. Знаю, це звучить жахливо, але коли вам постійно надсилають величезна кількість деморилов, це стає констатацією факту. Деморилу належить бути коротким і орієнтованим на певну аудиторію, він повинен демонструвати вас і ваші особисті якості.

Порада №01: Виберіть аудиторію

Якщо ви VFX-аніматор, який вирішив увірватися в мультиплікацію, то вам потрібно продемонструвати відповідні роботи, характерні для художника-аніматора. Якщо ви націлилися на геймдев, то покажіть, наскільки хороший ваш екшн і пр.

Порада №02: Будьте простіше

Розмістіть ініціали та контактну інформацію на початку і в кінці деморила. І пам’ятайте про музику, яка повинна підкреслювати ваш деморил, виставляючи його у вигідному світлі.

Порада №03: Будьте лаконічні

Не потрібно використовувати в демориле все, що ви коли-небудь робили. Нікому не потрібні пригощає кульки. Потенційному роботодавцю потрібно бачити ваші ідеї, персонажів, акторську гру, фізичні якості, посили і пр.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=N2_tcGaPekU

Порада №04: А що з цього ваше?

Аніматорам необхідно розділяти сцени за кольором і назвою. При цьому необхідно вказати, які ваші роботи, ви ж не хочете привласнити собі чужі лаври. В нашому ділі всі один одного знають. Непоганою ідеєю буде брейкдаун-рил.

Порада №05: Початок і кінець повинні запам’ятовуватися

Вам потрібно зловити аудиторію на гачок з першого ж кадру і утримувати її до останнього. Саме тому необхідно почати з чогось крутого, а закінчити чимось абсолютно неймовірним.

Порада №06: Деморил повинен працювати

Близько третини деморилов, які нам надсилають, не працюють. Візьміть за звичку перевіряти те, що відсилаєте. Можете просто відправити посилання на деморил на вашому вебсайті. У більшості взагалі немає фізично відчутних деморилов, а нам завжди цікаво дізнатися щось нове.

Порада №07: Покажіть приватну скарбничку

Якщо ви не хочете показувати нам те, що ви робите кожен день на роботі, заанимируйте те, що ви хочете, і включіть це в деморил. У кращих деморилах, які я бачив, було багато хороших, професійних робіт, а також кілька неймовірних особистих тестів, які поєднували відмінну акторську гру і перформанс.

Порада №08: Будьте оригінальними

Мене дуже нервує, коли я бачу стоковий клунь на гріді. Я хочу бачити те, що ви анимируете, чим ви живете. Хто цей персонаж, який піднімає тяжкості? Звідки він? Чому він робить це? Мені потрібен контекст. Покажіть мені його думки, характер, а не нудний стоковий клунь.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=41kfurnV7zI

Інтерв’ю з Andrew Gordon

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси моделювання, скалптинга, анімації та VFX.

Читайте в нашій попередній статті топ-12 порад по створенню циклу ходи.

Журналіст: Альона

Джерело