Як створити вуса і бороду з допомогою FiberMesh

305

3D-художник *Гевін Гулден розповідає, як створити вуса і бороду, використовуючи FiberMesh.

Рано чи пізно будь-3D-художник стикається з створенням лицьовій рослинності. Проблеми можуть виникнути на будь-якому етапі, будь то ренедер, технічні обмеження або навіть почуття, що виходить не так, як треба.

FiberMesh – це найпростіший спосіб швидко створити і розмістити волосся в потрібних місцях, при цьому не потрібно налаштовувати плейны або виконувати які-либодругие додаткові маніпуляції. Якщо вам необхідно швидко створити волосся, то FiberMesh ідеально для цього підходить.

У цьому уроці я хотів би дати коротке пояснення FiberMesh-а і принципів роботи з ним. Сподіваюся, вам сподобається, і ви отримаєте щось нове для своїх майбутніх персонажів.

Як створити вуса і бороду з допомогою FiberMesh

FiberMesh – це швидкий і простий метод створення волосся, які можна зачесати, укласти і отрендерить відразу ж після створення.

FiberMesh створюється по масці

Замаскуйте область, де ви плануєте «виростити» волосся. У цьому уроці я буду показувати, як зробити вуса і бороду, але ви можете застосувати FiberMesh до будь-якого замаскованого ділянці. Коли маска готова, відкриваємо вкладку FiberMesh і клікаєм Lightbox > Fibers. З’явиться меню, де ви зможете вибрати тип FiberMesh-а з ряду вже готових дефолтних пресетів. Як тільки ви клікаєте на вподобаний варіант, маска відразу ж перетвориться у волосся, точніше в геометрію волосся.

Як створити вуса і бороду з допомогою FiberMesh

Замаскуйте область, де ви хочете, щоб була рослинність.

Порада №1

Налаштуйте параметри FiberMesh-а

Як тільки ви вибрали пресет, можна переходити до налаштування параметрів самої геометрії, щоб волосся були схожі саме на те, що вам потрібно. Велика частина налаштувань FiberMesh-а з’являється відразу після того, як ви визначилися з пресетом. Вони досить інтуїтивні і прості. Можете погратися з параметрами, щоб розібратися, як вони працюють. Можна настроїти довжину, густоту волосся, а так само товщину волосків; налаштувати колір коренів і кінчиків і навіть параметри гравітації. Коли результат вам нарешті-то подобається, потрібно натиснути «Accept». Тепер ви можете подивитися, як буду виглядати волосся після рендера, натиснувши «BPR». BPR теж можна налаштуватися у меню налаштування фонового.

Як створити вуса і бороду з допомогою FiberMesh

Після вибору пресета саме час налаштовувати параметри FiberMesh-а

Порада №2

Використовуйте кисті для розчісування волосся

Коли ви натиснули «Accept», волосся, зроблені FiberMesh-му, перетворюються в новий сабтул. Тепер ви можете їх розчісувати і укладати, як подобається. Для цього можна використовувати, як звичайні кисті ZBrush, так і спеціальні, створені спеціально для FiberMesh. Їх можна знайти в Lightbox > Brushes > Groom.З їх допомогою ви зможете закручувати, коригувати довжину і робити багато інші маніпуляції. Спробуйте поекспериментувати з ними.

Як створити вуса і бороду з допомогою FiberMesh

Кисті Groom допоможуть вам укласти і розчесати волосся так, як ви задумали.

* Гевін Гулден – провідний 3D-художник по персонажам в Insomniac Games.