Як вибрати виробника телеком обладнання

9-5-2020

Сервери використовуються для обчислень і зберігання даних в самих різних сферах життя і бізнесу. Для того щоб користувачі мали постійний доступ до даних, сервер повинен функціонувати незалежно від зовнішніх факторів. Хочемо порекомендувати     производитель телеком оборудования

Надійне живлення серверів

Під час відключень і стрибків електричної напруги рекомендується захищати всі побутові електроприлади, персональні комп’ютери і будь-які пристрої які живляться від електромережі.

До захисту серверного обладнання варто підійти грунтовно, адже від їх працездатності залежить велика кількість підключених клієнтів, які постійно здійснюють запити до баз даних або хмарного сховища. Скачки або відключення електроенергії можуть привести до збоїв в роботі, втрати даних або навіть виходу з ладу апаратних частин обладнання.

Отже, ДБЖ (джерело безперебійного живлення) – пристрій резервного енергопостачання для IT-пристроїв, здатний на деякий час забезпечити роботу сервера в відсутності електроживлення.

Нижче наведені визначення загальних проблем енергоживлення:

Високочастотний імпульс – короткий, але інтенсивний сплеск електрики, зазвичай викликається блискавкою. Хвилі можуть пошкодити і зруйнувати електроніку, а інтенсивний «стрибок напруги» або стрибок напруги і струму завдає шкоди платам і компонентів.

Відключення електроенергії – перебої в подачі електроенергії тривалістю від декількох секунд до декількох днів. Найчастіше це викликано суворою погодою, нестачею електроенергії, аваріями і відмовами електромережі.

Виключення – навмисне або ненавмисне падіння напруги протягом тривалого періоду часу. В аварійних умовах енергетичні компанії можуть знизити напругу вашого електрики, щоб зменшити навантаження на ресурси і уникнути повного відключення електроенергії.

Зниження напруги – провал також є типом зниженого напруги, але, на відміну від провалу, він є раптовим і коротким.

Перенапруження – Відбувається, коли вхідна напруга вище нормального і триває довше, ніж помпаж, але недостатньо високо, щоб його можна було класифікувати як стрибок або сплеск.

Частотний шум – також відомий як лінійний шум, частотний шум може порушувати або погіршувати робочі характеристики ланцюга, вводячи в систему ненормальні параметри.

Зміна частоти – не є поширеною проблемою, коли джерела живлення стабільні, але це може статися при використанні генераторів, і частота коливань коливається більше, ніж потрібно.

Гармонійне спотворення – відхилення від ідеального електричного сигналу на даному джерелі живлення.

Складіть список ваших найбільш поширених проблем з харчуванням з наведених вище визначень і використовуйте наведену нижче таблицю, щоб вибрати, яка топологія вирішує ваші проблеми.

Оффлайн ДБЖ (off-line, Standby, back ups або резервні) – це тип джерела безперебійного живлення, принцип дії якого полягає в перемиканні обладнання на резервний акумулятор (є складовою частиною ІБП) при виникненні збоїв в харчуванні.

для захисту на короткий період домашніх ПК, офісного комп’ютерного обладнання.

Лінійно-інтерактивні (line interactive) – це тип ДБЖ, який здатний регулювати вихідну напругу при зниженні або підвищенні напруги на вході в широкому діапазоні – без перемикання роботу від акумуляторів. ДБЖ даного типу поділяються на пристрої з апроксимувати синусоїдою і повністю синусоїдальним вихідним напругою.

для захисту груп комп’ютерів, мережевого і іншої відповідальної обчислювального і телекомунікаційного устаткування.

Подвійного перетворення (онлайн, online) – це тип ДБЖ, в якому електроенергія перетворюється двічі – вхідна напруга низького якість в постійну напругу внутрішньої шини, і з нього формується вихідна напруга з еталонними характеристиками. Час перемикання на роботу від акумуляторів в онлайн ІБП дорівнює нулю.

Файлові сервери, робочі станції, центри обробки даних та інше відповідальне обчислювальний і телекомунікаційне обладнання, яке висуває підвищені вимоги щодо якості електроживлення.

Для того, щоб ваш ДБЖ працював правильно, він повинен бути досить потужним, щоб підтримувати все підключене до нього обладнання. Вам потрібно буде розрахувати ємність ДБЖ. Потужність – це ємність, яку може забезпечити система ДБЖ (вимірюється в ватах). Чим вище ємність, тим більше електронного обладнання і пристроїв воно може підтримувати. Щоб знайти ємність ІБП, вам необхідно розрахувати навантаження. Навантаження являє собою сукупну потужність, яку використовує кожне з пристроїв.

Щоб визначити навантаження, складіть список устаткування, включаючи загальну кількість ват, яке потрібно кожному елементу обладнання для правильної роботи. Додайте всі пристрої, які ІБП повинен буде підтримувати. Якщо частина обладнання має резервне джерело живлення, вважайте тільки потужність одного джерела живлення.

Якщо ви не впевнені, скільки ват потрібно вашому обладнанню, зверніться до специфікації виробника або джерела живлення в керівництві користувача.

Приклад споживання електроенергії різним комп’ютерним обладнанням:

Список обладнання для перевірки навантаження ДБЖ

Як тільки ви розрахували свою навантаження, порахуйте кількість мережевих шнурів, які ви хочете підключити до ДБЖ. Ваша система ДБЖ повинна мати достатньо розеток для покриття кількості кабелів живлення.

Скільки часу необхідно для безпечного відключення живлення?

Ви вже визначилися з топологією вашого ДБЖ і з тим, який він повинен бути. Тепер вам потрібно подумати про те, що ви хотіли б робити з живленням від батареї при виникненні проблеми з харчуванням.

Тепер ви повинні визначити необхідний час для безпечного відключення електроживлення. Час роботи – це кількість хвилин, протягом яких система ДБЖ може підтримувати підключення пристрою за допомогою акумуляторів під час відключення електроенергії. Мінімальний час роботи – це час, необхідний для повного відключення обладнання. Майте на увазі, що кількість підтримуваних ват впливає на час роботи: чим менше підключена потужність, тим довше будуть працювати батареї. Чим більше потужність, тим коротше час роботи.

Щоб визначити час виконання, необхідно зрозуміти який діапазон часу потрібно для закінчення роботи і збереження всіх даних. Почніть з кількості хвилин, які будуть потрібні для повного виключення пристрою, а потім встановіть прийнятний діапазон часу роботи. Чим ширше діапазон, тим більше варіантів вибору ДБЖ.

Конструктивні типи ДБЖ:

Типи джерел безперервного живлення від підключення до електроживлення:

Припустимо підключити однофазний електроприлад до трифазного ІБП, якщо напруга скоординувати на одну фазу з навантаженням менше третини від позначеної потужності приладу. Якщо напруга однієї фази, при непрацюючих інших двох буде перевищено, пристрій відключиться.

Існують моделі з конфігурацією 3: 1, які здатні забезпечити харчування на три фази з виходом в 220в, споживаючи напруга електромережі 380в.

Допоміжні функції ДБЖ

Ми розглянули основні типи і різновиди ДБЖ. На чому ж варто зупинити свій вибір для забезпечення захисту сервера? Моделі резервного типу є найбільш бюджетними, однак, і самими застарілими. Ми рекомендуємо зупинити свій вибір на приладах з подвійним перетворювачем, які здатні захистити серверне обладнання, що зберігаються дані і залізо на всі 100%.

Для визначення потрібної потужності необхідно скласти показники кожного пристрою мережі, яке буде підключено до джерела і додати запас на випадок допустимих перевантажень. Рекомендується закласти запас 30%. Якщо вийшло нерівне число, округлити його варто до більшого показника.

На ярликах і супровідних документах до ДБЖ зазвичай вказують максимальну потужність блоку живлення. Рекомендуємо уточнити реальний електроспоживання пристрою, провівши самостійні додаткові виміри Електровимірювач, або уточнити у виробника. Велика частина виробників ДБЖ вказує потужність у вольт-амперах (ВА). Лінійку, зазначену тільки у ВАТ (Вт), можна перерахувати самостійно, розділивши вати на коефіцієнт потужності (P / cosφ / PF). Показники для простого серверного обладнання 0,6-0,8. Однак на даний момент існують високотехнологічні зразки високої потужності з показниками 0,9-1. Дані також уточнювати в супровідній документації від виробника.

Важливо пам’ятати, що для визначення можливого навантаження ДБЖ потрібен коефіцієнт вихідної потужності пристрою, що показує скільки ват, зможе надати джерело живлення. Вхідний коефіцієнт показує вплив на зовнішню мережу і не впливає на забезпечення функціонування мережевого обладнання.