Як з After Effects пересісти на NUKE

15

Якщо, володіючи After Effects, ви почали задаватися питанням «що далі?», настав час почати вивчення NUKE.

Вивчення будь-якого нового, NUKE в тому числі, розширить ваш кругозір і пакет, якими ви володієте. Але завжди, коли пересаживаешься з After Effects на NUKE, потрібно шукати ці нудні «за» і «проти». Оскільки ви будете витрачати свій час, а у фокусі має бути ваше майбутнє.

Як дізнатися, що я готовий?
NUKE – досить дороге в порівнянні з After Effects, тому окремі особистості або фрілансери, які володіють NUKE, зустрічаються досить рідко. Так, першим, що необхідно взяти до уваги, буде:

А навіщо ви хочете вивчити NUKE? Безсумнівно, є випадки, коли це має сенс. Перше, що приходить в голову, студія, в якій ви працюєте або хочете працювати використовує NUKE. І це чудово, знати NUKE, працюючи у великій компанії. Великі студії все більше і більше використовують NUKE, тому знання його явно зайвим не буде. Якщо ви вивчили NUKE і вашою першою довгоочікуваної роботою стало банальне ротоскопирование, не турбуйтеся, у його процесі ви опануєте дуже важливими скиллами.

Якщо ви працюєте фрілансером або в невеликій студії, то швидше за все NUKE стане не самим вдалим капіталовкладенням, тому більш розумним стане вивчення After Effects. Хоча навіть у такому разі сенс у вивченні NUKE безсумнівно присутня, особливо якщо ви працюєте з VFX-шотами, живий акторською грою, великою кількістю пост ефектів і хромакеем.

Як з After Effects пересісти на NUKE

Перед початком завжди можна поюзати тріальну версію NUKE цілих 15 днів.

Найбільша різниця між NUKE і After Effects?

Робота з нодами і шарами
Найбільше все зазвичай сумніваються через нодовой системи роботи NUKE. Якщо ви постійно використовуєте в роботі After Effects, звикли працювати з шарами. В NUKE все вирішують ноди. Під все мається на увазі саме все. Ключовим моментом у розумінні NUKE стане звичка працювати з нодами. Спочатку буде трохи незручно. Але пам’ятайте, що якщо впораєтеся з ними, то вас буде чекати дуже гнучкий контроль над процесом композа.

Крім того, у цій нодовой системи є парочка додаткових бонусів. Повторне використання нод набагато простіше, ніж повторне використання шарів у After Effects. При цьому робочий процес в NUKE більш прозорий, часто завдання простіше виконати.

Як з After Effects пересісти на NUKE

Гнучкість і контроль або інтуїтивність
В NUKE ви зможете робити більше, але і зусиль це зажадає більше. Залежно від типу проекту, за приклад якого ми не беремо зараз 2D-моушн графіком NUKE, в After Effects результат можна отримати швидше. After Effects більш інтуїтивний. При роботі в NUKE вам доведеться більш чітко ставити завдання і розуміти, що конкретно ви хочете зробити. І це непогано, хоча сам підхід і відрізняється.

Що буде найважчим у вивченні NUKE?
Нодовая система роботи, як вже згадувалося раніше, стане справжнім викликом. Але по мірі занурення вона почне вам подобається, а далі більше, ви будете чудово розуміти.

Наступним випробуванням для вас стануть канали, але воно того варто. По-перше, якщо до цього ви працювали в After Effects, який повністю покладалися у всьому, що стосується каналів, то вам буде як мінімум незвично почати замислюватися про них. Однак, перемога над каналами і нодовой системою в NUKE веде до практично необмеженого могутності і неймовірно гнучкого контролю.

А що якщо я вперше чую і про те, і про інше?
Тоді вам не треба переживати, турбуватися і боятися «зрадити» After Effects. Ви можете просто взяти і почати вивчати ядерну зброю. Якщо ви хочете стати композером, то залиште всі сумніви і вивчіть NUKE. Ви зможете робити все, що захочете, при цьому After Effects вам не знадобиться.

І, все-таки, After Effects простіше?
Так, 2D-моушн графіка взагалі простіше. Але найчастіше, завдання, розв’язувані за допомогою NUKE відмінні від тих, які вирішуються з допомогою After Effects. Якщо вам для проекту потрібно помістити типографський елемент поверх футажа, то це простіше всього зробити в After Effects. На вивчення After Effects і виконання в ньому проектів також піде чимало часу, тому для початку потрібно визначитися з напрямком, в якому ви хочете працювати, а не з пакетом.

Як з After Effects пересісти на NUKE

Крок в сторону NUKE – розумний старт
Вивчення чогось нового завжди трохи лякає, але зазвичай воно того варто. Починайте вивчення NUKE з вибору справжнього професіонала в якості викладача. Це вже буде непоганим стартом.

Наш фундаментальний курс за NUKE стане ідеальною точкою відліку для користувачів After Effects, так і для абсолютних новачків. Приходьте і опануйте майстерністю цифрового композитинга разом з практикуючими CG-фахівцями. Перший тиждень відкрита для всіх бажаючих! Знайомтеся, пробуйте, оцінюйте нас. Реєстрація на сайті.

Читайте в нашій попередній статті про те, як зроби снігопад в Maya і NUKE.

Журналіст: Альона

Джерело