Як заправити картридж

3-4-2021

В наші дні у більшості власників персональних комп’ютерів і ноутбуків є таке периферійний пристрій, як принтер.  Важливо враховувати, що найчастіше такі девайси купуються з метою економії коштів. З урахуванням всіх нюансів-і, зокрема, вартості витратних матеріалів-актуальна відповідь на питання, як принтер заправка картриджей в домашніх умовах з мінімальними витратами.

Основні правила

На необхідність заміни картриджів в принтері будуть вказувати явні недоліки в процесі друку, які будуть помітні практично відразу ж. Мова в даному випадку йде про різке погіршення якості надрукованого матеріалу. У подібних ситуаціях є кілька варіантів вирішення проблеми, а саме:

 • придбати нові картриджі;
 • звернутися до фахівців;
 • здійснити заправку самостійно.

Це актуально як для струменевих принтерів, заправляються чорнилом, так і для лазерних з порошковим тонером.

Важливо враховувати, що зараз на ринку представлений досить широкий асортимент витратних матеріалів для описуваного обладнання.

Нерідко в подібному розмаїтті розібратися буває складно. Так, заправка передбачає:

 • знання моделі принтера;
 • правильний вибір чорнила або тонера;
 • знання пристрою обладнання та алгоритму дій.

Тип заправного матеріалу буде прямо залежати від категорії принтера або багатофункціонального пристрою. Необхідно відзначити, що чорнило для струменевих пристроїв діляться на два види: зроблені на базі барвників або ж на пігментній основі. При цьому до двох зазначених різновидів пред’являються певні і досить жорсткі вимоги, а саме:

 • максимальна стійкість до впливу вологи;
 • відсутність вицвітання;
 • максимальна чіткість картинки;
 • швидкість висихання.

Варто акцентуватися на тому, що в чорнилі на основі барвників практично відсутні тверді частинки, оскільки їх функцію виконує вода. У ситуації з пігментним типом ця роль покладена на дрібні частинки досить твердих речовин.

При заправці картриджів для лазерних пристроїв використовують спеціальний магнітний порошок, іменований тонером. Його виготовляють з різних полімерних матеріалів. До переліку параметрів, за якими класифікують цей розхідник, входять:

 • колір друку (тонер може бути як чорним, так і повнокольоровим);
 • технологія виробництва;
 • тип полімеру, який виступає в якості сировини.

Однак на практиці найбільш значущий момент-це поділ діелектричного заправного матеріалу на магнітний (дм) і немагнітний (дн).

Мається на увазі наявність і відсутність в складі тонера оксиду заліза.

Інструкція по заправці картриджів для принтера

Суть проблеми в переважній більшості випадків зводиться до того, що виробники в нові периферійні пристрої встановлюють так звані демонстраційні картриджі. Вони відрізняються невеликим ресурсом і досить швидко перестають виконувати свої функції. У подібних ситуаціях деякі користувачі набувають нові картриджі, які часто обходяться дорожче самого пристрою. Варто відзначити, що, за наявною інформацією, компанія hp має великий прибуток саме від виробництва і реалізації описуваних елементів принтерів і бфп. Важливо враховувати, що це обумовлено низькою собівартістю.

1. З урахуванням усього викладеного варто розглянути, як правильно заправити картридж для струменевого і лазерного принтера самостійно. Відразу необхідно акцентувати увагу на тому, що цей процес має ряд особливостей і складніше, ніж може здатися на перший погляд. На початковому етапі слід визначитися з моделлю як самого гаджета, так і комплектуючих для нього. Незайвим буде вивчити матеріали, присвячені особливостям обладнання.

Після того як будуть придбані чорнило або тонер (в залежності від типу принтера), необхідно облаштувати місце для виконання всіх необхідних маніпуляцій. Важливо пам’ятати про техніку безпеки з урахуванням хімічних властивостей заправних матеріалів.

Струменевих

На сьогоднішній день ці типи пристроїв залишаються найбільш поширеними. Багато в чому це обумовлено можливістю друкувати кольорові картинки при мінімальних витратах.

1 однак варто врахувати, що при мінімальній вартості принтера досить швидко доведеться зіткнутися з необхідністю покупки нових і дорогих картриджів.

Саме тому актуальна тема заправки цих елементів своїми руками. Для цього знадобиться певний перелік необхідних матеріалів та інструментів.

 • чорнило відповідної марки, що продаються в пляшечках різного об’єму.
 • шприци. Досвідчені користувачі рекомендують підбирати їх відповідно до обсягу самого картриджа.
 • скотч, за допомогою якого після завершення заправки необхідно буде заклеїти отвори в корпусі. До речі, багато картриджі мають наклейки, які добре справляються з подібними функціями. Однак після декількох заправок вони приходять в непридатність.
 • клейонка або газети, якими потрібно застелити робоче місце. Також варто подбати про захист від забруднень одягу і відкритих частин тіла. Справа в тому, що при здійсненні описуваних операцій складно уникнути проливання чорнила.
 • вата або ж чиста тканина, за допомогою якої можна буде при необхідності швидко видалити надлишки заправного матеріалу.
 • дриль або шуруповерт і тонке свердло, актуальні в тих ситуаціях, коли в картриджі відсутні спеціальні отвори для введення чорнила.

Алгоритм дії передбачає послідовні кроки.

  • підготувати робоче місце, інструмент і витратні матеріали.
  • набрати необхідний обсяг чорнила в шприц з урахуванням інформації, розміщеної на наклейці картриджа.
  • видалити захисну наклейку при наявності такої.
  • зробити отвори за допомогою тонкого свердла, якщо спочатку вони відсутні.
  • ввести голку шприца в відсік картриджа на глибину близько 1 см і заповнити резервуар. Рекомендується робити кілька отворів, через які рідина буде вводитися по черзі для її рівномірного розподілу. Це правило актуально більше для чорного картриджа.
  • видалити всі надлишки заправного матеріалу.

6 заклеїти отвори оригінальною наклейкою або ж скотчем.

 • встановити заправлений картридж в принтер і запустити цикл очищення. У деяких ситуаціях потрібно обнулити настройки.

Важливо пам’ятати, що заправка повинна проводитися своєчасно. В іншому випадку при тривалому простої порожній картридж може прийти в непридатність, і його доведеться замінити на новий.

Крім цього, в ході всіх маніпуляцій потрібно не допускати контакту сопел зі сторонніми предметами.

Лазерних

На зміну струменевим пристроям прийшли більш сучасні лазерні принтери, і зараз вже і кольорові моделі стають доступнішими за вартістю для багатьох користувачів. Однак при покупці картриджів для них також доведеться розщедритися (до 50% вартості всього пристрою). У таких ситуаціях знову ж таки є сенс навчитися заправляти їх самому. Це дозволить істотно скоротити експлуатаційні витрати при мінімальних тимчасових витратах.

Необхідно відзначити, що більшість картриджів для лазерних принтерів і мфу оснащуються чіпами, контролюючими обсяг витратного матеріалу. До речі, найчастіше навіть після перезаправки можна опинитися в ситуації, коли пристрій пише, що немає тонера, або показує його як порожній. Для усунення подібних повідомлень, якщо вони заважають користувачеві, буде потрібно скидання налаштувань або заміна самого чіпа.

Важливим моментом обслуговування лазерного принтера є правильний вибір тонера. Настійно рекомендується купувати заправні матеріали в спеціалізованих магазинах. При цьому слід враховувати модель обладнання та комплектуючих. На жаль, зараз як в наземних торгових точках, так і на просторах всесвітньої павутини все частіше можна зустріти неякісні тонери. Деякі користувачі рекомендують робити вибір на користь більш дорогих варіантів, проте на практиці не завжди це правило спрацьовує.

При самостійній заміні тонера необхідно дотримуватися ряду основних правил, до яких відносяться наступні важливі моменти:

 • настійно рекомендується уникати контактів з робочими поверхнями картриджа, до переліку яких входять магнітний і гумовий вали, фотобарабан, ракель та інше;
 • картридж потрібно утримувати виключно за його корпус.
 • засипка тонера здійснюєтьсяМаленькими порціями і з максимальною обережністю.

Для заправки лазерного периферійного пристрою знадобляться:

 • безпосередньо сам порошок (тонер);
 • газети або ж паперові рушники;
 • новий чіп при необхідності його заміни;
 • гумові рукавички.

Слід пам’ятати, що описуваний процес має певні особливості.