Як заскалптить тварина, якого не існує

337

Aybars Turan, 3D моделлер з Сан-Франциско, використовує концепт арт Jan Vidra для створення фентезійні тварини «The Imperator».

Перед тим, як приступити до створення 3d істот я провів чимало досліджень. Референси реальних тварин просто необхідні, якщо ви хочете правдоподібно повторити характер або певні риси тварини. Необхідно планувати кожен крок і приділяти багато уваги всіх етапах створення істоти, починаючи з його основних форм і закінчуючи найдрібнішими деталями.

Jan Vidra нещодавно виграв конкурс концептів унікальних істот від Helpful Bear Productions. У своєму персонажі він поєднав риси справжніх тварин — коней і тапірів. А для створення 3d моделі я вже спирався на його референси.

Jan брав за основу пропорції африканських диких ослів. Ноги були запозичені у тапірів, а хвіст схожий на хвіст динозавра. Він був натхненний морськими тваринами, хоча це і не так очевидно. Риба-папуга надихнула його на створення форми губ і вплинула на забарвлення голови Імператора.

У цьому туториале я покажу процес моделювання фантастичної істоти, використовуючи готовий концепт арт як референса. Для реалізації цього проекту я вибрав ZBrush, як найбільш ефективний інструмент для ліплення істот і інших органічних форм.

Тут можете скачати супутні файли до цього уроку.

01. Концепт арт

Як заскалптить тварина, якого не існує
Як заскалптить тварина, якого не існує

Концепт Імператора — це з’єднання анатомії коня і тапіра. Я отримав файли у форматі .pdf від Jan Vidra, в яких були фото референси, скетчі та замітки. Він також повідомив мені важливу інформацію про те, в яких умовах повинні мешкати ці істоти, клімат і оточення. Крім всього цього, я ще зібрав потрібні мені фото референси реальних тварин. Дуже рекомендую для рефернсов використовувати наступні книги:

— Terryl Whitlatch: Animals Real and Imagined;

— Ken Hultgren: The Art of Animal Drawing;

— DK: Natural History;

— Seven Stories Press: Evolution.

02. Створення базового меша

Наступною моєю метою було створення силуету Імператора. Я почав з моделювання базової сітки в Maya, тому що перш ніж почати ліпити в Zbrush, мені треба спершу побачити лоупольный меш.

Я починаю працювати в Maya, але на початкових етапах постійно переключаюсь між нею і ZBrush, щоб бачити результат. ZBrush хороший тим, що він чудово ладнає з іншими 3D пакетами.

03. Топологія

Як заскалптить тварина, якого не існує

Подгрузите референси на Image planes ортографических камер (front, back, top, side) і заблокуйте їх. Потім створіть базову форму істоти, використовуючи ці референси. Імпортуйте меш в ZBrush і продовжите скалптить вже спираючись на форму отриману в Maya. Я використовував кисті Move Topology і Move.

Базова форма дуже важлива на цьому етапі. Навіть не дивлячись на те, що це буде статична модель, я приділяв увагу напрямом эджлупов і підвищував поликаунт там, де передбачалася більш детальна проробка, наприклад на голові і хвості.

04. Перевірка силуету

Як заскалптить тварина, якого не існує

Тепер, коли базова форма готова, почніть поділяти меш і звірте ваш силует з початковим концептом. Переконайтеся, що ви не пішли далеко від референса, адже силует дуже важливий.

Всякий раз, коли мені здається, що щось не так в моделі, я перевіряю силует. Дуже легко загубитися в деталях, а перевірка силуету може допомогти вам рухатися в потрібному руслі.

05. Кисті ZBrush

Як заскалптить тварина, якого не існує
Як заскалптить тварина, якого не існує

До цього я використовував тільки кисті Move Topology і Move. Тепер можна і ускладнити роботу: щоб додати маси, я віддаю перевагу використовувати кисть Clay Buildup. Zbrush володіє просто приголомшливою бібліотекою кистей, але в дійсності достатньо всього кілька, щоб створити хорошу роботу. Я віддаю перевагу пензлям Move, Standard, Clay Buildup, ClayTubes, Flatten і Pinch.

06. Створення хутра

Як заскалптить тварина, якого не існує

Потім я використовую кисті Clay Buildup і Standard з включеною функцією Lazy Mouse (з радіусом від 30), щоб промальовувати основні форми хутра. Деталізую вже з допомогою кистей Standard, Flatten і Pinch. Щоб показати стик хутра і шкіри я використовую кисть ClayTubes (інтенсивність 5-7), з глибиною кисті від 1 до 4 (Brush>depth>imbed 1-4). Це займає багато часу, але дає дуже хорошою результат. Для деталізації голови я використовую кисті ClayTubes і Standard. Також я використовував кілька альф, щоб отримати дійсно зморшкуваті повіки.

07. Скалптинг деталей

Як заскалптить тварина, якого не існує

Імператор повинен бути покритий хутром, у нього повинні бути добре видимі зморшки, шкіра і м’язи. Потрібно витратити час на опрацювання кожної деталі. Спершу я ліпив істота без шерсті і тільки потім додав хутро. Для складок і зморшок були використані пензлі Standard і ClayTubes.

Створення хутра займає найбільше часу. В моєму випадку хутро на тілі повинен був виглядати пишним, а хвіст повинен був відрізнятися. Використовуючи тонкі мазки пензля і S-подібні криві в різних шарах, я добився потрібного результату.

08. Виставлення в позу

Як заскалптить тварина, якого не існує

Коли персонаж виставлений в позу, він відразу ж «оживає». Т-поза звичайно ж необхідна, але виставлення в позу теж дуже важливо, особливо для демонстрації вашого істоти. Я переглянув, як зображуються коні й інші тварини на фотографіях і картинах, які вони приймають пози, Jan Vidra також надав мені додаткові скетчі і малюнки.

Розуміння сутності тварини просто необхідно. Треба знати, де воно живе, знати його звички, що воно їсть та інше. Використовуючи інформацію, якої зі мною поділився Jan, я почав продумувати позу для Імператора і зробив кілька швидких тестів.

09. Клунь істоти

Як заскалптить тварина, якого не існує

Використовуйте Master Transpose разом з ZSphere rig в ZBrush — це відмінний інструмент для виставлення персонажа в позу. Спираючись на інформацію про анатомію істоти, помістіть ZSphere rigs в меш. Переконайтеся в тому, що ви розмістили ZSpherеs в тих місцях, які будуть чітко відповідати розміщенню суглобів в тілі тварини.

Заповнення геометрії ZSphere’ами дає вам більше контролю над формою. Прив’яжіть сфери до мешу і почніть виставляти персонаж в позу, переконавшись, що ви дотримуєтеся S-кривої лінії, яка закладена в силует істоти.

10. Фінальний скалптинг

Як заскалптить тварина, якого не існує
Як заскалптить тварина, якого не існуєЯк заскалптить тварина, якого не існує

Концепт арт, рерфенсы, інформація про анатомію та середовищі існування істоти допомогли мені передати реалістичний характер Імператора. Скалптинг істот, яких не існує в природі, це завжди виклик. Чим більшою інформацією ви володієте, тим більш правдоподібне істота у вас вийде. Найбільшою проблемою в цьому проекті був скалптинг хутра.

У мене все вийшло тільки завдяки тому, що я планував на крок вперед всі свої дії і не загубився в деталях.

Читайте в нашій попередній статті Поради по ретопологии в Maya 2015

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга, анімації та VFX.

Журналіст: CG_Muse

Джерело