Як зменшити розмір pdf файлу: 5 простих способу

21

Питання про зменшення розміру файлу у форматі pdf часто ставиться активним користувачем комп’ютера. Обумовлюється велика вага відсканованими зображеннями. Через це документ займає сотні мегабайт на диску. Розглянемо проблему докладніше.

За допомогою adobe reader

Зменшити розмір документа можна за допомогою безкоштовної версії програми adobe acrobat reader. Функція стиснення доступна тільки при оформленні платної підписки. Встановлюється утиліта без проблем, тому відразу перейдемо до роботи.

З початкового меню переходимо на вкладку “файл”. Кількома на пункт” відкрити ” і вибираємо документ. В даному прикладі будемо використовувати підручник вагою 69,9 мб. Він повністю складається з відсканованих сторінок друкованого видання. Також відкрити документ можна клікнувши по ньому в файловому менеджері. Переходимо в меню, вказане на скріншоті.

Ми залишаємо значення за замовчуванням в викликаному вікні. Вибираємо місце збереження стисненого pdf. Файл з прикладу тепер важить 33,3 мб. Стиснення проводилося близько двох хвилин. Якість зображень погіршилася. На сайті або комп’ютері це може бути непомітно. Однак після друку ілюстрації будуть нечіткими або зовсім розмитими. Мінус способу-немає гнучкої настройки для просунутого користувача.

Якщо необхідна установка додаткових параметрів, то допоможе оптимізатор. Відкриваємо необхідний нам документ. Натискаємо на кнопку, зазначену на ілюстрації нижче.

Налаштувань небагато, але виглядають вони складними для освоєння. Дамо визначення основним. Знаходяться вони в лівому меню “зображення”. Роздільність визначає дозвіл зображень. Праворуч від параметра можна задати ppi (кількість пікселів на дюйм). Вкрай не рекомендується використовувати при друку. Радиться при розміщенні ілюстрацій на сайті. Нижче можна задати тип стиснення. Zip використовується для простих зображень з переважанням одного кольору. Jpeg – для будь-яких зображень. Його вдосконалена версія-jpeg2000.

Після настройки вибираємо місце для збереження файлу. Порівняємо якість оптимізованого документа і оригіналу. Зліва-вихідний файл, праворуч-стиснутий.

Зміни якості непомітні навіть при збільшенні картинки в три рази.

За допомогою стороннього по

На роль безкоштовного аналога підійде pdf compressor.

Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і невелика вага програми сподобаються будь-якому користувачеві. У верхній лівій частині вікна необхідно натиснути кнопку “add files” для відкриття документа. Також можна перетягнути файл безпосередньо в робочу область програми.

Для оптимізації слід натиснути “start compression”. Кнопка знаходиться вгорі по центру. Попередньо потрібно встановити параметри компресії, натиснувши кнопку “compression settings”.

Після відкриття меню налаштувань, вас повідомлять про покупку ліцензії. Вона потрібна для тонкої настройки компресії. Натискаємо “continue”, у вкладках” compression “і” optimization ” ставимо галочки. Закриваємо вікно і натискаємо “start compression”.

В процесі стиснення вага підручника з прикладу зменшився з 69,9 мб до 56,9 мб. Порівняємо якість. Зліва-документ до оптимізації, праворуч-після.

Результат гірший, ніж у adobe acrobat reader. Тепер в стислому файлі помітні спотворення. Плюсом програми є те, що стиснути файл можна абсолютно безкоштовно. Як наслідок — гірша якість і більший розмір. Також на першу сторінку додається логотип утиліти.

За допомогою winrar

Winrar — безкоштовна програма з можливістю покупки ліцензії. Створена для приміщення файлів в архів і їх подальшого стиснення. Якість при цьому не змінюється. У будь-який момент з архіву можна витягти оригінал.

У робочій області утиліти показана файлова система вашого комп’ютера. Вибираємо папку для створення архіву. Натискаємо на”додати”. Кнопка знаходиться в лівому верхньому кутку. Перед нами меню налаштувань архіву.

Нас цікавить список, що випадає ” метод стиснення “у вкладці”загальні”.

Їх назви говорять самі за себе. Швидкісний менш витратний за часом, також має низький ступінь стиснення. Максимальний має протилежні характеристики.

Додаються документи з вкладки “файли”.

Компресія файлу з прикладу проводилася кілька секунд. Вага файлу змінився з 69,9 мб до 68,3 мб. Висновок: winrar погано працює з файлами формату pdf. Плюс програми-оригінал зберігається в незмінному вигляді.

За допомогою онлайн-сервісу ilovepdf

Зручним рішенням є веб-сервіси по роботі з pdf-файлами. Ilovepdf може не тільки редагувати вміст файлу, але і зменшувати його розмір.

Починаємо роботу з натискання великої червоної кнопки”вибрати pdf файли”. Відкриється провідник, де ми вкажемо шлях до pdf-документа.

Після вибору знизу з’являться налаштування компресії. У коментарях вони не потребують. Залишимо рекомендовані параметри. У самому низу знаходиться кнопка”стиснути pdf”. Натиснемо на неї.

Після процесу компресії потрапляємо на нову сторінку і знову натискаємо на велику червону кнопку.

На скріншоті вище нам також повідомили про зміни ваги документа. Замість 69,9 мб тепер підручник важить 55,9 мб. Результат аналогічний результату програми pdf compressor. Відмінність в тому, що нічого завантажувати і встановлювати не потрібно. Порівняємо якість. Зліва оптимізований документ, праворуч-оригінал.

Помітна незначна втрата якості, на сприйняття інформації не впливає.

За допомогою онлайн-сервісу smallpdf

Даний сервіс дозволяє завантажувати файли з google drive або dropbox. З комп’ютера документи відправляються через провідник або перетягуванням файлу у вікно браузера.

Кількома по великій червоній кнопці. Для зменшення розміру файлу у форматі pdf нічого натискати не потрібно. Воно відбувається відразу після завантаження. Потім викачуємо документ, натискаючи на кнопку”завантажити файл”.

З сервісу документ можна відправити в google drive або dropbox (сусідні кнопки). На ілюстрації вказано обсяг стисненого документа. Розмір файлу змінився з 69.9 мб до 59,2 мб. Дещо більше, ніж у попереднього сервісу. Перевіримо якість. Зліва-стиснутий pdf, праворуч-оригінал.