Як зробити CG-рендер більш реалістичним

251

Rob Redman, 3D-художник і колишній технічний редактор 3D World, розповість, як зробити рендер більш реалістичним.

CG-камера, що імітує лінзу фотоапарата, тільки додає реалістичності рендеру

Ще зовсім недавно відрізнити фотографію від 3D-рендера було досить легко. Причини цього були різні, починаючи з недосконалість технологій і закінчуючи особистими уподобаннями художників.

Сьогодні причини технічного характеру відійшли на задній план. Все частіше ми спостерігаємо неймовірно фотореалістичні або стилізовані роботи як на екранах моніторів, так і в друкованому вигляді.

Другим важливим фактором, що допомагає ефективніше «продати» 3D-роботи, є стара добра бруд. Потертість і поношенность, пил і бруд, подряпини, всі ці, здавалося б, непомітні на перший погляд або непотрібні деталі, на ділі тільки додають реалістичності.

Використовувати це знання можна вже сьогодні, створюючи приголомшливо реалістичний і правдоподібний арт. Але необхідно пам’ятати, що справжній об’єктив завжди трохи спотворює, для нього характерні певні артефакти, які можуть підкреслити освітлення, створити ореол, боке або колірний зсув.

Більшість 3D-редакторів можуть відтворити подібні ефекти в реалтайме, в іншому випадку їх завжди можна додати на пості. В моєму випадку я працюю в Cinema 4D з рендерером Maxwell.

Ще одним важливим моментом є масштаб. Деякі рендерер і вироблені ними ефекти залежать від реального масштабу, завдяки чому результат буде більш передбачуваний. Постарайтеся в наступному проекті працювати в реальному масштабі, створюючи об’єкти відповідних розмірів. Висвітлити і отрендерить таку сцену буде значно простіше.

01. Навантажте сцену

Як зробити CG-рендер більш реалістичним

Почніть з простої сцени

Всі робочі моменти я буду показувати на дуже простий сцені. Для її висвітлення я підключив HDR-ку до світильника типу Skydome, а також включив превью фонового в реал-таймі, щоб відразу бачити результат внесених змін.

З таким підходом вьюпорт, безсумнівно, буде гальмувати сильніше, а оновлюватися повільніше, але й на тестові рендери піде менше часу. У майбутньому, коли ви досконально вивчіть налаштування камер, будете знати і розуміти, як вони працюють, то станете використовувати цю настройку все рідше.

02. Налаштування камери

Як зробити CG-рендер більш реалістичним

Створення камери в сцені

Створіть камеру. Для рендерера повинні бути обрані фізично коректні налаштування (у мене це Physical), глибина різкості (Depth of field) включена. Такі параметри, як глибина різкості (DOF) і фокусна відстань, можна знайти в основних налаштуваннях камери, розташованих в Attributes Manager 3D-редактора.

Не варто засмучуватися, якщо рендер в превью виходить розмитим, це завжди можна налаштувати пізніше. Найголовніше на цьому етапі – визначитися з об’єктами, що потрапляють у кадр, і все підготувати. Зверніть увагу на меню Projection. При необхідності можна використовувати різні підходи, такі, як, наприклад, Isometric.

03. Фокусування

Як зробити CG-рендер більш реалістичним

Використовуйте команду Target для об’єкта, який повинен бути в фокусі

У більшості 3D-редакторів можна сфокусувати камеру на об’єкті, що іноді буває дуже зручно. Але намагайтеся не використовувати команду Target для об’єкта, який повинен бути в фокусі. Ця команда працює з осями об’єкта, що не дуже зручно, особливо, якщо ви не збираєтеся змінювати їх значення.

Замість цього створіть об’єкт Null і застосуйте команду Target. Так ви зможете легко контролювати фокусна відстань до об’єкта по всій сцені. Крім того, можна призначити на камеру Target Tag. При обертанні камера залишиться сфокусованої на об’єкті Null, що дуже зручно для анімації з невеликою глибиною різкості.

04. Глибина різкості

Як зробити CG-рендер більш реалістичним

Вибір налаштувань камери

Отже, прийшов час задуматися про налаштування камери. В моєму випадку я використав невелику глибину різкості і найменше діафрагмове число, рівне f/1, що означає максимально розкриту діафрагму будь-якого фізичного об’єктива.

Якісна оптика з високими значеннями діафрагми коштує чималих грошей, але в 3D ми можемо про це не переживати. Пам’ятайте, що об’єкти будуть більш розмитими при менших значеннях діафрагми і більш різкими при великих значеннях.

05. Хроматичні аберації

Як зробити CG-рендер більш реалістичним

Артефакти будь-якого фізичного об’єктива

Ще однією особливістю будь-якого фізичного об’єктива, яку можна відтворити в 3D-редакторі, є хроматичні аберації. Хроматичні аберації – це вид оптичних об’єктива, для яких характерні кольорові ореоли і контури на кордонах квітів. Такий ефект допомагає зробити фінальний рендер трохи більш реалістичним.

В After Effects і Photoshop є спеціальні плагіни, здатні відтворити цей ефект, але ви можете просто накручувати значення відповідного параметра в 3D-редакторі.

06. Дисторсія

Як зробити CG-рендер більш реалістичним

Додаткові властивості об’єктива

Крім цього, можна створити і інші явища, характерні для фізичної об’єктива, такі, як розсіювання, пил або відбитки пальців на склі, а також викривлення або спотворення, яких в Cinema 4D існує 2 типу: Quadratic і Cubic.

При деформації контури об’єктів будуть мати неприродно увігнуту або опуклу форму (що не буде художнім задумом). Відбувається це із-за того, що світлові промені, проходячи через центр лінзи, зливаються у точці, розташованій далі від лінзи, ніж промені, які проходять через її краї. Крім ефекту деформації, я також люблю використовувати віньєтування, характерне для ширококутних об’єктивів.

Рада експерта: Пас DOF

Можна використовувати скільки завгодно різноманітних ефектів об’єктива. Але найкращі результати виходять, якщо окремо отрендерить пас глибини або Depth, за допомогою якого можна контролювати ступінь розмитості об’єктів в будь-якому композере.

Читайте в нашій попередній статті топ-10 порад по рендеру.

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона

Джерело