Як зробити гру цікавою

244

Поради по дизайну ігрових рівнів, які не залишать гравця байдужим.

Цікавий дизайн ігрових рівнів дуже важливий як для самої гри, так і для гравців. Нудний дизайн рівнів може легко зіпсувати всю гру незалежно від того, наскільки вона ефектна, а моделі деталізовані. Нижче ми наводимо декілька універсальних порад, дотримання яких допоможе зробити рівні цікавими, а гравців не залишить байдужими до будь-якого ігрового проекту.

Дизайн рівнів вкрай важливий як для простих мобільних 2D-ігор, так і для складних шутерів наступного покоління. Він настільки важливий, що більшість ігрових пайплайнов передбачає наявності в команді такого фахівця, як дизайнер рівнів, в чиї обов’язки входить розробка продуманих ігрових рівнів, завдяки яким дія в грі розгортається непересічно і цікаво, залучаючи гравця в те, що відбувається.

В якості прикладу візьмемо популярну серію сучасних ігор Call of Duty. Якщо вам не з чуток знайомі її мультіплєєрниє рівні, то ви знаєте, що на певних ділянках карти завжди є один або два ховаються снайпера, терпляче чекають втікача. Ви також знаєте, що до «гарячої» точки на карті кинуться натовпу супротивників. Крім того, в Call of Duty є спеціальні стежки і ділянки, призначені для різних маневрів.

Рівні в Call of Duty не перенасичені різними блискучими штучками і спецефектами, покликані посилити враження від гри. Замість цього вони з самого початку ретельно продумані і пропонують гравцеві різні варіанти розвитку подій, змушуючи його постійно приймати якісь рішення. Таким чином, дія ніколи не закінчується, і дизайн рівнів не призводить гравця в замішання.

Плануйте рівні

Планування рівнів є першим, найважливішим і ключовим кроком у створенні дійсно цікавих ігрових рівнів. Ви можете піддатися спокусі і почати рандомно розміщувати ігрові ассеты, коридори, кімнати, ворогів тощо, які у великому асортименті містяться у вбудованих бібліотеках всіх ігрових движків. А можете спочатку замислитися над тим, що зробить гру цікавою для гравця, змусить його продовжити грати, яка історія приверне його увагу і пр.

Продумайте, куди гравець повинен піти і як він може туди добратися. А можна потрапити туди альтернативним способом? Які варіанти можна запропонувати гравцеві? Відповіді на такі питання допоможуть визначитися з дизайном рівнів. З готовим планом можна перейти до створення рівня безпосередньо в ігровому движку.

Направляйте гравця
Хороший дизайн рівнів буде направляти гравця, але він не повинен відразу ж давати відповіді на всі питання. Гравець повинен думати, що він сам приймає якісь рішення, що відбувається цілком залежить від його вибору. При цьому рівні не повинні бути занадто складними, оскільки із-за цього багато гравці швидко втомлюються і перестають грати. Таким чином, потрібно знайти золоту середину між здійснюваними гравцем відкриттями і впливом дизайну рівнів.

Наприклад, ви можете направляти гравця в певному напрямку за допомогою спеціальних доріжок або зробити цю ділянку привабливим для гравця. Наприклад, можна зробити освітлення на такій ділянці якимось особливим або створити якесь цікаве подія, що закликає гравця до подальших відкриттів і вчиненням будь-яких дій. Хорошим прикладом стане гігантських розмірів башта, оточена ворогами з усіх боків. Шанси того, що гравець захоче досліджувати такий об’єкт, дуже великі. Такий підхід робить гру більш цікавою для гравця, ніж, скажімо, прості інструкції, які говорять куди йти, кого вбити і що зібрати.

Як зробити гру цікавою

Зробіть сценарій різноманітним

Продумайте різні варіанти сценарію і створіть в рівні події, що змінюють хід розвитку гри. Ніхто не хоче бачити в різних рівнях і локаціях одну і ту ж споруду по 50 разів. Ви можете створити одну споруду з чотирма різними сторонами і певним набором текстур. Таким чином, ви, не повторюючись, зможете показувати одну і ту ж будову на різних рівнях, яка буде виглядати по-різному.

За таким же принципом намагайтеся уникати копіпаста ассетов на різних рівнях. Очікування гравців, так само, як і технічні можливості ігор, постійно зростають. Тому гравці дуже хочуть бачити в іграх різноманітні, що кардинально відрізняються один від одного ассеты.

Як зробити гру цікавою

Винагороджуйте гравця

Якщо на рівні вашої гри є ділянка, яка здається важливим, а досягти його непросто, то гравця потрібно винагородити за старанність. Нагородою можуть послужити патрони, хиллка та ін. Особливо це стосується тих ділянок, які не потрібно повністю дослідити, щоб пройти рівень. Такі ділянки можуть бути, наприклад, кімнатою, повної ворогів, при цьому гравець може заходити чи не заходити в таку кімнату. Якщо ж гравець не проти продовжити дослідження рівня і хоче виконати всі завдання, то винагородити його за це.

Більшість хардкорних геймерів люблять перегравати рівні і максимально вивчати їх територію, намагаючись нічого не пропустити. Тому не розчаровуйте їх і постійно винагороджуйте. Прикладом цього може бути серія Halo і ретельно приховані у кожному рівні черепушки, які можуть розблокувати якісь здібності гравця. Кожну таку черепушку неймовірно складно знайти, але такий підхід підвищує фактор перегравання рівнів, оскільки гравець заздалегідь знає про захованої пасхалке.

Як зробити гру цікавою

Тестуйте рівні

В дизайні рівнів дуже важливим етапом є потужне, продумане тестування. Дозвольте різним людям досліджувати вашу карту, але не давайте їм ніяких підказок! Вам напам’ять відомий кожен закуток кожного рівня, так запросіть інших людей, не мають ніякого відношення до вашої гри, а пограти в неї. Фіксуйте і усувайте всі складнощі, що виникли в процесі тестування. Може бути в кімнаті занадто мало ворогів? Чи багато? Або гравцеві складно зрозуміти, куди йти? Це найкращий спосіб зрозуміти, чи працює ваш рівень так, як було задумано.

Зверніть особливу увагу на рівні в іграх, які вам подобаються і запитайте себе: «Чому?». Що робить ці ігри такими хорошими, як цього ви зможете домогтися? Дизайн рівнів не тільки неймовірно важливий для успіху гри, але і досить складний. Сподіваємося, що ці поради допоможуть зробити дизайн рівнів вашого наступного проекту ще краще, а проект цікавіше.

Читайте в нашій попередній статті Як створити стилізований 3D art.

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона

Джерело