Як зробити HDRI своїми руками?

235

Покрокова інструкція створення HDRI

Для тих, хто не знає що таке HDRI і чим вона відрізняється від LDR, перша частина тут.

Крок 1: Зйомка

Все, що вам потрібно зробити, це знімати багато фото для кожної точки повороту, і для кожного кадру ви робите багато різних експозицій, щоб захопити весь діапазон яскравості в карту.

Але перш ніж ми перейдемо до зйомки, пару слів про обладнання:

— Камера: я зараз використовую Canon 600D, який був найдешевшим DSLR я зміг знайти кілька років тому. Цю марку я вибрав з-за прошивки Magic Lantern — програма яка дозволяє настроювати експозицію так, що я можу захопити весь діапазон яскравості практично в будь-якій локації;

— Вибір об’єктива: всі широкі (<20 мм) підходять. Чим ширше об’єктив, тим швидше ви можете знімати HDRI, але тим нижче буде остаточний дозвіл. Я в даний час використовують 10-18mm EF-S об’єктив з моїм 600D, а це значить, саме високий дозвіл HDRI я можу створити близько 17000 × 8500 або близько того. Я раніше використовував 18-55mm об’єктив, який поставляється разом з моєю камерою, і він давав мені дозвіл (25k +), але на жаль робив фото повільніше. Наприклад, я хотів зробити HDRI заходу, але до того часу як я закінчував сонце ховалося за велику хмару і половина моєї карти виглядає похмурою.

Якщо ви хочете вирахувати яке саме високий дозвіл HDRI ви можете створити за допомогою об’єктива камери, ось формула:

(1 / ( / 360)) *

Ви можете знайти вертикальне поле зору, вдаючись до допомоги точна назва об’єктива.

В моєму випадку:

(1 / (74/360)) * = 16812 +3456

На практиці це лише оцінка, в реальності ці значення можуть коливатися.

— Штатив і панорамна головка: буквально будь-штатив підходить, якщо камера на нього стає. Якщо ви будете знімати HDRI регулярно, то зможете купити щось наднадійне, бо тоді доведеться обертати камеру дуже багато разів. Панорамна головка не є необхідним аксесуаром для екстер’єрів, але для зйомки в приміщенні настійно рекомендується. Так ви забезпечите собі мінімальну кількість швів на кінцевому результаті.

Залежно від об’єктива камери, ви будете робити різну кількість кадрів, щоб захопити повну 360º панораму вашої локації. Моє правило полягає в тому, щоб кожен кут повороту (кадр) був на 30% перекритий в порівнянні з попереднім, так що перед початком зйомки покрутіть камеру і порахуйте скільки разів вам необхідно буде повернути камеру. Якщо у вас немає панорамної головки, можна нанести позначки на штатив, щоб повертати камеру більш точно. Можете самі порівняти як виглядає склейка при використанні тільки штатива (ліворуч) і штатива з прикріпленою головкою: