Як зробити ігрові ассеты краще

256

У статті розглядаються п’ять простих способів зробити ігрові ассеты краще.

Ігрові ассеты можуть бути абсолютно різноманітними і зовсім несхожими один на одного. Однак, незалежно від складності, вони повинні відповідати ряду принципів, завдяки чому гра залишиться такою ж красивою, а ресурси комп’ютера не будуть вичерпані повністю.

Порада №01: Видаляйте невживану геометрію

Ця концепція має відношення не тільки до геймарту. Ми, створюючи ассеты для фільмів або ігор, повинні робити їх ефективними. Полигонаж моделі прямо впливає на частоту оновлення кадру. Здавалося б, пара зайвих полігонів тут і кілька там, нічого такого особливого. А тепер уявіть собі на екрані сотні складних моделей, перевантажених полигонажем. Запитайте себе: «чи Зміниться вигляд і форма моделі, якщо я видалю ось цей едж луп?» Якщо відповідь буде «ні», то у вашої моделі є невживана геометрія, від якої треба позбуватися. Приклад такого випадку можна побачити на зображенні нижче.

Як зробити ігрові ассеты краще

Порада №02: Створюйте достатньо дозволу в місцях деформацій

У анимируемых персонажів має бути достатньо геометрії навколо джоинтов рига. Відмінним прикладом стануть коліна та лікті. Без достатнього дозволу анімація таких джоинтов виглядає жахливо. Однак, просте додавання едж лупів також не вирішує проблеми. При створенні додаткових едж лупів необхідно переконатися, що вони беруть участь у русі. Наприклад, на обличчі персонажа безліч різноманітних едж лупів розташоване навколо рота, носа і очей. Порівняйте розташування цих лупів з розташуванням м’язів на обличчі людини, оскільки, коли аніматор створює блендшейпы, обличчя персонажа повинна деформуватися природно.

Як зробити ігрові ассеты краще

Порада №03: Використовуйте UV-простір по максимуму

UV-розгортка може стати справжнім головним болем, особливо для складних персонажів. При створенні UV-розгортки важливо пам’ятати, що важливий кожен шелл, для якого потрібно стільки ж місця, скільки й для попереднього. Перевіряйте розгортку моделі і масштаб кожного шелла з допомогою чекера, розмір клітин якого спочатку повинен бути однаковий для всіх об’єктів. Потім шеллі, у залежності від масштабу, можна отскейлить. Наприклад, особа персонажа явно важливіші шнурків на його черевиках, а значить для обличчя потрібно виділити більше UV-простору.

Як зробити ігрові ассеты краще

Порада №04: Запікайте Ambient Occlusion

По завершенні роботи з UV-розгорткою ігрового ассета можна перейти до створення карти Diffuse. Іноді буває досить нелегко почати, тому в таких випадках допомагає запікання Ambient Occlusion. Карта АТ допоможе вам швидше зорієнтуватися в природному шейдинге моделі. Запечену карту Ambient Occlusion можна розмістити поверх шару з Diffuse в режимі Multiply. З часом ви помітите, що запечена карта АТ допомагає вам швидше створювати текстуру Diffuse.

Як зробити ігрові ассеты краще

Порада №05: Робіть текстури неймовірними

Текстури можуть або дати життя ігровому ассету або повністю знищити його. Криві, неакуратні текстури поставлять жирний хрест на вашій моделі з бездоганною топологією, а значить зафейлят весь проект. Хороші текстурні карти необхідно створювати уважно, з повагою ставлячись до кольору, контрасту і акцентів. Вам, незалежно від того, чи працюєте ви над дерев’яним ящиком або персонажем, потрібно чітко розуміти і планувати кольори, які ви збираєтеся використовувати. Для одного і того ж ассета можна створити кілька колірних палітр, розкладених по верствам. Працюючи над текстурою не слід забувати про її контрастності, яку завжди можна підправити за допомогою коригувальних шарів в Photoshop.

Як зробити ігрові ассеты краще

Крім того, кольори, які ви використовуєте в текстурах, повинні чітко розрізнятися. І, нарешті, деталі. В такий момент референси стають просто незамінними. Спробуйте подумки уявити собі дерев’яний ящик. Про таких деталях, як пил, подряпини, бруд, сколи та інші, ви, швидше за все, не подумаєте або подумаєте в останню чергу. І тут на допомогу приходять всілякі референси дерев’яних ящиків. Такий підхід допоможе зробити текстури яскравими та реалістичними, вдихнувши життя в ігрові ассеты.

Кожен з цих простих порад вам відомий давно, а на те, щоб застосувати їх піде не більше 10-15 хвилин, але слідування їм допоможе прискорити і зробити ігрові моделі реалістичними.

Читайте в нашій попередній статті

Читайте в нашій попередній статті Як створити реалістичного 3D динозавра.

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона

Джерело