Як зробити текстуру дерева?

464

Давно хотіли зробити реалістичну текстуру дерева?

Сьогодні вас чекає урок від Steven Oberman (environment artist at Sucker Punch Productions).

Ось що у нас вийде в результаті роботи:

Метод, який я описую, не слід вважати як єдино вірний; я впевнений, що є багато інших спосіб зробити кору дерева. Процес, про який я буду розповідати, дає найбільш швидкий і ефективний результат. Zbrush — мій улюблений інструмент, тому в моєму пайплайне це один з основних софтів. Також у своїй роботі я використовував Photoshop, nDo2 (плагін для Photoshop, який генерує карти), Knald (для запікання).

Як зробити текстуру дерева?

Збираємо референси

Я шукав зображення високої якості, але з невеликою інформацією з освітлення з навколишнього середовища. Мене цікавили добре помітні тріщини. Те, що мені було необхідно, я знайшов у книзі «The Sibley Guide to Trees». Тут багато систематичної інформації про флору. Після довгих роздумів я вибрав дерево з довгою і складною назвою Liquidambar styraciflua, друга назва — Sweetgum (росте в основному в східній частині Північної Америки).

Як зробити текстуру дерева?

Робимо альфу

План дій: взяти референс і перетворити його в альфу. Якщо текстура трохи спотворена, Photoshop необхідно використовувати перспективне спотворення Як зробити текстуру дерева?, яке допоможе вирівняти текстуру. Перед перетворенням текстури в альфу також необхідно зробити її тайловой, щоб не було видно стиків на текстурою. Після цього відкриваємо nDo2 і конвертуємо наше зображення в normal map. У nDo2 з безлічі присетов я вибрав cracked asphalt (показав кращі результати). Але можете і інші спробувати, генеруються карти дуже швидко.

Як зробити текстуру дерева?

Після генерації normal map робимо з неї heightmap, використовуючи nDo2. Граємо з налаштуваннями контрастності, щоб отримати карту displacement, яка і буде основою для скульптинга.

Як зробити текстуру дерева?

Призначаємо альфу в Zbrush

План дій: починаємо з базового плейна, у якого співвідношення сторін 2:1. На початковому етапі це просто низкополигональный плейн, у якого є UV. Я робив плейн і UV в 3dsmax, ви ж можете робити в будь-якому зручному для вас софті. Завантажуємо в Zbrush і наворачиваем йому полігонів близько двох мільйонів, щоб було де розгулятися. Додаємо heightmap в будь-якому форматі PNG, JPEG) і генеруємо displacement з невеликими значеннями впливу (близько 0,1).

Як зробити текстуру дерева?

Деталізація/чищення меша

План дій: подивіться на референс і проаналізуйте його основні форми. На моєму референсі я зазначив, що верхня частина кори відносно плоска. Основне завдання — прибрати зайвий шум таким чином, щоб текстура стала виглядати акуратніше, розбірливим і привабливіше. Додавайте шум тільки там, де він дійсно необхідний.

Як зробити текстуру дерева?

Кисті, які мені були потрібні в роботі: ClayBuildup, Orb_Cracks, TrimSmoothBorder, nPolish, TrimDynamic, MalletFast. Найчастіше була потрібна TrimSmoothBorder, на другому місці — nPolish (в основному для обробки краю).

Дуже знадобився інструмент Picker — ця панель містить налаштування орієнтації кисті відносно поверхні моделі. Тому ви можете фіксувати об’єкт під певним кутом і продовжувати роботу з ним.

Як зробити текстуру дерева?

Моя фінальна текстура після Zbrush виглядає ось так:

Як зробити текстуру дерева?

Витягуємо з Zbrush карту

План дій: коли ви досить наскалптили, прийшов час отримувати текстуру для подальшого його використання. Як і завжди є безліч варіантів того, як витягнути текстуру, але в мене на цей рахунок своя думка.

Спочатку встановлюємо плагін Seamless Textures від Marcusa Civis. Завантажити його можна тут. Він допомагає швидко і просто розмножувати безшовні текстури (наприклад, текстуру обернути навколо об’єкта). Встановивши плагін один раз, він стане доступний в меню Texture і тепер Ви зможете постійно ним користуватися.

Як зробити текстуру дерева?

Далі збільшуємо канвас до розмірів 1024 х 2048 і перемальовуємо сабтул. Натискаємо F, щоб сфокусуватися на об’єкті, перевіряємо налаштування фонового (вони повинні бути достатньо високого дозволу) і використовуємо скрипт. При витяганні тайловых текстур можуть з’явиться артефакти, але їх легко можна пофіксити в Photoshop за допомогою Spot heling brush tool.

Як зробити текстуру дерева?

Імпорт Heightmap в Knald

Knald — відмінний софт для запікання нормалей в реальному часі, заснована на GPU. Запікання може бути повільним процесом, особливо це стосується АТ. Коли Heightmap готова, відправляємо її в Knald і тут отримуємо інші карти, які нам необхідно. Чому я не обрав XNormal? Хоч і відмінна програмка, але обробляє меші набагато довше і потрібно зробити більше кроків для досягнення аналогічного результату.

Як зробити текстуру дерева?

Налаштування експорту в Knald. Я зазвичай вибираю формати TGA або TIFF:

Як зробити текстуру дерева?

Карти, які я отримав і фінальний результат:

Як зробити текстуру дерева?

Читайте в нашій попередній статті Огляд Handplane Baker v 0.9.2

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга та анімації.

Переклад: Simply_Better

ДЖЕРЕЛО