Які таємниці криються за блискучим VFX «Залізної людини 3»

239

Студія Framestore розкриває секрети створення армії ворогів Тоні Старка в «Залізній людині 3».

Тоні Старк aka Залізна людина, як і все супер герої, – справжній чоловік. Під високотехнологічної личиною прихований гордий, змучений і неймовірно хитрий представник чоловічої статі, від проникливого погляду якого не раз розбігалися цілі армії ворогів.

У третій частині «Залізної людини» Тоні стикається з терористом, улюбленцем публіки, і армією солдатів, генно-модифікованих вірус «Екстреміс», завдяки якому заражені мають нелюдською силою і здібностями до регенерації.

Над «Залізним людиною 3» працювало кілька VFX-студій, у тому числі і Framestore, де 97 осіб зробили 178 шотів за 5 місяців роботи. Серед шотів, над якими працювали фахівці з Framestore, була секвенція Air Force One, всілякі вибухи, хоча, безсумнівно, найскладнішою стала секвенція з вірусом «Екстреміс».

«Нам потрібен був дуже щільний графік, що створити стільки шотів всього за п’ять місяців», — говорить CG-супервайзер Alexis Wajsbrot. «Ми розробили цілий план для створення вірус «Екстреміс». Студії, з урахуванням її пайплайна, довелося розробити маленьку фабрику. В результаті такого підходу TD і постановники світла могли натисненням однієї кнопки оновити весь шот, якщо яка-небудь з моделей була змінена».

Які таємниці криються за блискучим VFX «Залізної людини 3»

При створенні вірус «Екстреміс» команда студії Framestore намагалася дотримуватися чіткого плану

Вірус «Екстреміс»

Спочатку, коли студія тільки приступила до роботи над «Екстреміс», фінальний вид вірусу ще не був визначений, тому Digital Domain, спочатку працювали над вірусом, передали тільки ранні референси. «Як тільки стало ясно, що Marvel скоро затвердить шоти з вірусом, ми переслали на затвердження і самих персонажів, а також докладний опис процесу зараження», — говорить Wajsbrot.

«Chris Townsend, зовнішній супервайзер по VFX, повинен був упевнитися, що ці файли також отримали всі компанії, які брали участь у розробці вірус «Екстреміс» або костюм Залізної людини».

Які таємниці криються за блискучим VFX «Залізної людини 3»

«Ми працювали з нашим власним солвером для симуляції вогню Flush, який також використовували і в «Гравітації», але вперше у зв’язці з Arnold’ом» говорить Wajsbrot

Проблемні потоки лави

При створенні вірус «Екстреміс» студія зіткнулася з трьома основними проблемами. «Перша полягала в тому, що наслідки, викликані вірусом повинні були бути анатомічно коректними, створюючи ефект лави, вони повинні були робити вплив на кістки, лімфатичну систему і м’язи. Потім ми повинні були створити видимість того, що вірус проникає глибоко в тіло, а не тільки впливає на шкіру, при цьому ми не повинні забувати про Тоні Старке», — говорить Wajsbrot.

Найскладнішим було зрозуміти, як далеко ми можемо зайти, зберігаючи при цьому правдоподібність що відбувається

«Найскладніше було зрозуміти, як далеко ми можемо зайти, зберігаючи при цьому правдоподібність що відбувається», — говорить супервайзер по композитинга Chris Zeh. «Ми почали з дуже деталізований і анатомічно коректної моделі голови, з усіма кістками, м’язами, кровоносними судинами, лімфатичною системою і пр., але дуже скоро зрозуміла, що не можемо отримати необхідний результат. Тому ми замінили звичні органи і системи іншими, що виглядають так, як потрібно, але анатомічно неправильними».

Які таємниці криються за блискучим VFX «Залізної людини 3»

«Ми моделили органи і системи окремо для кожного персонажа, оскільки кожна така деталь грала свою роль у формуванні вірус «Екстреміс», — говорить Wajsbrot

За словами Zeh руки і кисті персонажів вимагали різного підходу: «В результаті ми просто підсвітили їх ззаду, забувши про консистентности».

Блискуча вбивця

Студія Framestore також відповідала за запаморочливу секвенцію, в якій злочинниця Еллен Брандт, вдосконалена за допомогою біотехнологій, регенерує практично з обгорілого тіла. Крім того студії весь час доводилося балансувати на грані фантастики і реалізму, намагаючись не переборщити зі спецефектами. Також студія Framestore симулювала вірус «Екстреміс» у вигляді лави, сочащейся крізь подряпини і порізи на шкірі Еллен.

Які таємниці криються за блискучим VFX «Залізної людини 3»

Брандт – фізично вдосконалена жінка, з глибоко затаєним гнівом і садисткими нахилами. Студія Framestore надала згорілої шкірі Брандт ефект світіння підповерхневого

«Підхід полягав у тому, щоб створити потоки «Екстреміс», потім довести їх Nuke, і зробити 2D-симуляцію в Maya, так, щоб текстура цікаво світилася», — says Wajsbrot. «В одному з шотів Брандт була практично повністю CG. Ми рендерили її всю частинами: плаття, волосся, губи, зуби, навіть очі. Потім прийшла черга симуляції вогню і диму, полум’я, що проривається з дверей і самої Брандт». Незважаючи ні на що, більше 2,000 спецефектів створених студією Framestore варті витраченого часу і зусиль.

Журналіст: Альона