Захист компютера від вірусів зі знімних носіїв. Програма Antirun.

208

Текст заявки: Скажіть, як захистити комп’ютер від вірусів, принесених на флешці?

Для перевірки знімних пристроїв на наявність вірусів необхідно використовувати антивірус або видаляти інфіковані файли вручну. Однак за замовчуванням знімні диски відкриваються автоматично до моменту, перевірки їх антивірусом. Взагалі автозапуск знімних носіїв корисна функція, яка прискорює доступ до інформації, однак у процесі автозапуску на Ваш ПК можуть потрапити віруси і інші небажані файли. У даній статті я розповім, як боротися з цією проблемою за допомогою програми Antirun. Дана програма призначена для пошуку і видалення вірусів типу autorun зі знімних носіїв. При цьому вставлений в ПК знімний диск, вже не буде автоматично відкриватися, і Ви зможете перевірити його Вашим антивірусом. Програма Antirun безкоштовна, викачати її можна з офіційного сайту.

Установка програми:

Перед початком установки Antirun пропонує перевірити нову версію програми. У випадку, якщо у Вас нова версія програми, тільки що скачана з офіційного сайту, то натисніть “Ні”. Потім Вас вітає майстер установки програми, натисніть “Далі”. Потім відбувається вибір папки для установки, натисніть “Встановити”. Після цього почнеться процес установки програми, по його закінченню натисніть “Далі”. Після цього Вам буде запропоновано перезавантажити ПК.

Робота з програмою:

Після перезавантаження захист комп’ютера стане активною.Кликніть правою кнопкою по з’явився значок Antirun (Рис.1).


Рис.1 Меню програми

Виберіть пункт “Налаштування”, з’явиться віконце (Рис.2).

Рис.2 Настройки
Рис.2 Налаштування

Ви можете додати Antirun в автозавантаження («Запускати програму при включенні комп’ютера»), а також відключити автозапуск всіх пристроїв, зазначивши галочками відповідні пункти.Тепер будь-який знімний носій, вставлений у Ваш комп’ютер буде автоматично перевіряється на наявність вірусу autorun. Якщо на схемному пристрої виявлений вірус autorun, з’явиться віконце повідомлення (Рис.3).

Рис.3 Информация о найденном вирусе
Рис.3 Інформація про знайдений вірус

Натисніть “Видалити”. Якщо ж знімний диск не інфікована вірусом autorun Ви побачите програма проінформує Вас про це (Рис.4).

Рис.4 Неинфецированный диск
Рис.4 Неинфецированный диск

У разі виявлення вірусу autorun рекомендується перевірити знімний диск Вашим штатним антивірусом. На цьому процес роботи з програмою Antirun завершений. Якщо у Вас залишилися якісь питання, ми будемо раді відповісти на них.

Джерело: http://yoip.com.ua/