Захист від шпигунських програм, рекламного ПЗ, троянських програм і деяких інших загроз. Програма Spyware Terminator.

347

Текст заявки: Добрий день! Розкажіть про програму для захисту від всяких шпигунських і вбудованих рекламних програм.

У даній статті я розповім про програмі Spyware Terminator. Ця програма забезпечує надійний захист від і деяких інших загроз. При цьому Spyware Terminator може безконфліктно використовуватися з встановленим у Вас антивірусом, підвищуючи загальний рівень захисту комп’ютера. Область застосування Spyware Terminator – аналіз встановлених програм на наявність в них небезпечного програмного коду. Spyware Terminator перевіряє не належить встановлене у Вас програмне забезпечення до шпигунських або рекламних програм, а також ефективно бореться з троянами та іншими загрозами, тим самим забезпечуючи надійний захист Вашого ПК від зломів і втрати інформації. Завантажити Spyware Terminator можна з офіційного сайту за цим посиланням. При цьому можна скачати онлайн або оффлайн версію програми. У разі, якщо Ви будете встановлювати Spyware Terminator на комп’ютер з наявним підключенням до мережі Інтернет, клікніть по жовтого прямокутника з написом «DOWNOAD HERE» (Буде завантажена online версія програми. У цьому випадку, при встановленні Spyware Terminator буде докачувати відсутні файли). Якщо ж Ви плануєте установку Spyware Terminator на комп’ютер, не підключений до Інтернет, то зверніть увагу на зелений прямокутник з написом «Spyware Terminator Offline Setup», а потім виберіть offline версію програми у відповідності з Вашої операційної системи. При написанні даної статті я скористався online версією програми.

Установка і базова настройка програми:

Установка програми відбувається максимально просто. Дотримуючись інструкцій майстра установки, натисніть «Далі», прочитайте ліцензійну угоду, потім нажм«Встановити», після цього Вам буде запропоновано встановити панель Web Security Guard (панель сповіщень про захід на потенційно небезпечні сайти натисніть «Далі». Після цього почнеться процес установки програми. По його закінченню натисніть «Завершити». Також в процесі установки Вам буде запропоновано вибрати деякі опції Spyware Terminator (Рис. 1-4). Спочатку Вам належить вибрати метод використання Spyware Terminator (Рис.1).


Рис.1. Вибір методу використання Spyware Terminator

Як показано на рис.1 Spyware Terminator може працювати в 3 різних режимах. Варто додати, що якщо на Вашому комп’ютері з якоїсь причини відсутній антивірус, Ви можете встановити інтегрований в Spyware Terminator антивірус ClamAV (режим №3). Після цього Вам буде запропоновано вибрати рівень захисту (Рис.2).

Рис.2. Выбор уровня защиты Вашего ПК
Рис.2. Вибір рівня захисту Вашого ПК

Наступним етапом є включення контролю програм HIPS (Рис.3). При кліці по вопросительному знаку, з’явиться довідка за вибраного пункту.

Рис.3. Использование контроля приложений HIPS
Рис.3. Використання контролю програм HIPS

Потім Вам буде запропоновано посилати інформацію в центр Crawler Spyware (Рис.4).

Рис.4. Информация о центре Crawler Spyware
Рис.4. Інформація про центр Spyware Crawler

На цьому первинна настройка Spyware Terminator закінчена.

{mospagebreak heading=Установка програми&title=Робота з програмою}

Робота з програмою:

При запуску Spyware Terminator з’явиться віконце з підказками. Ви можете вимкнути цю функцію, прибравши галочку поруч з написом «Показ підказок» у лівому нижньому куті (Рис.5).

Рис.5 Подсказки о работе с Spyware Terminator
Рис.5 Підказки про роботу з Spyware Terminator

Безпосередньо програма Spyware Terminator представлена на рис. 6

Рис. 6. Интерфейс Spyware Terminator
Рис. 6. Інтерфейс Spyware Terminator

Зверху розташовано меню програми. За замовчуванням активний пункт «Системне резюме» представляє швидкий доступ до сканування Вашого комп’ютера, інформації про захист в реальному часі і оновлення Spyware Terminator.Пункт меню «Spyware Сканер» дозволяє вибрати тип сканування Вашого ПК, а також подивитися звіти про скануванні, виключення, карантин і перевірити оновлення для Spyware Terminator (Рис.7).

Рис.7. Выбор типа сканирования
Рис.7. Вибір типу сканування

Для початку сканування виберіть тип сканування, та натисніть кнопку «Сканувати». Після закінчення сканування Spyware Terminator виведе список знайдених загроз (Рис.8).

Рис.8. Список найденных угроз
Рис.8. Список знайдених загроз

Для видалення знайдених загроз натисніть «Видалити». Щоб перевірити наявність оновлень для Spyware Terminator скористайтеся пунктом «Оновлення».Наступний пункт меню програми «Реальний час» дозволяє змінити вибрані при первинній настройці програми настройки захисту в реальному часі (див. рис.2) і HIPS (див. рис.3).Пункт «Захист Інтернету» дозволяє активувати панель Web Security Guard , якщо Ви не зробили цього раніше. Пункт меню «Інструменти» примітний тим, що в ньому Ви можете зробити відновлення системи до більш раннього стану. Пункт «Налаштування» дозволяє вибрати режим і розклад сканування Вашого комп’ютера, зробити налаштування оновлень Spyware Terminator, а також встановити інтегрований в програму антивірус Clam AntiVirus. Установка Clam AntiVirus особливо корисна у випадку, якщо на Вашому комп’ютері з якої-небудь причини відсутня штатна антивірусна програма. Наступний пункт меню «Підтримка і Допомога» дозволяє отримати довідку про користування програмою (поки що англійською мовою).Варто відзначити, що Spyware Terminator перевіряє не тільки вже встановлені програми, але і виводить попередження у разі початку установки якого-небудь ПО. Це убезпечить Ваш ПК від спроби встановлення небажаних програм. При установці програми Spyware Terminator виводить наступне повідомлення (Рис.9).

Рис.9. Сообщение об установке программы
Рис.9. Повідомлення про встановлення програми

У разі, якщо Ви довіряєте цій програмі і самі встановлюєте її, то можете включити Режим Установки» (як показано на малюнку), якщо ж Ви не починали процесу установки програми, то, швидше за все, його справив з’явився на Вашому ПК вірус, натисніть «Заборонити».

У висновку залишається додати, що Spyware Terminator є гарним доповненням до Вашого антивірусу, забезпечуючи додатковий захист ПК, але не замінює сам антивірус. Так що використання Spyware Terminator раціонально не замість, а разом з антивірусним ПО.

Джерело: http://gyrus.org.ua/