Zhu Feng: самонавчання. Частина 1.

271

Чи можна самостійно навчитися концепт-дизайну? Звичайно. Існує величезна кількість ресурсів – книг, відео, соціальних мереж та форумів тобі в допомогу. Зараз відмінний момент для того, щоб прокачувати свої навички, тому що індустрія розваг стрімко розвивається і потрібні нові фахівці. Однак на шляху до роботи мрії потрібно брати до уваги чинники, про яких розповість один з найуспішніших концепт-дизайнерів світу — Zhu Feng.

Школа/курси

При виборі способу навчання найважливішим фактором є гроші. Для багатьох людей вартість курсів дуже висока. Іншим фактором є одержання документів для навчання закордоном. Плюс, проживання в іншій країні може бути недешево. Ще одним аспектом є час. Якщо ти працюєш, то в тебе може не бути часу на відвідування школи. Сімейний стан – досить важко залишити сім’ю на тривалий термін заради навчання.

Zhu Feng: самонавчання. Частина 1.
Якщо ти занимаешья на курсах/в школі, то ти оточений однодумцями, які поділяють твої інтереси. Це дуже піднімає настрій. Крім того, наявність однокурсників створює змагальну атмосферу. Конкуренція – це важливий фактор продуктивності, тому що нікому не хочеться зганьбитися перед приятелями, якщо ти погано попрацював. Плюс, коли ти дивишся на студентів, рівнем вище тебе, ти хочеш їх наздогнати. Внутрішнє прагнення стати краще властиво багатьом людям, особливо дизайнерам. Це не про его і не про бажання випендритися, це енергія.

Zhu Feng: самонавчання. Частина 1.

Коли ти дивишся на класну роботу, то думаєш: «Які круті результати у цього хлопця! Треба мені натиснути!». Якщо ти оточуєш себе людьми, які дорівнюють тобі за рівнем або перевершують тебе, це автоматично створює змагання. Якщо ти вчишся сам по собі, то можеш відчувати себе самотньо, плюс тобі доведеться самостійно шукати відповіді на ваші питання і не з ким обмінюватися ідеями. Оцінювати свій прогрес також буде складніше, тому що змагатися доведеться тільки з собою.

Найважливіший фактор – домашня робота. Це ЄДИНИЙ спосіб стати краще. Якщо ти вчишся на курсах/ в школі, то у тебе більше мотивації робити домашню роботу – контроль викладачів, змагання з приятелями, плата за навчання і тд. При самостійному навчанні це найголовніший чинник, що перешкоджає прогресу – необхідність самостійно сісти і зробити потрібний обсяг роботи.

Zhu Feng: самонавчання. Частина 1.

В школі ти швидко одержуєш зворотний зв’язок. Якщо ти помилився, пішов у неправильному напрямку або у тебе є питання – тобі не треба чекати відповіді. Займаючись самостійно, ти можеш витратити час на вивчення неефективної техніки, тобі доведеться постити питання на форумах, шукати матеріали і тд.

В школі ти розвиваєшся дуже швидко. За півтора два місяці курсів ти бачиш колосальну різницю в своєму рівні. Це піднімає твій настрій, а в нашому ділі настрій дуже важливий. Якщо ти бачиш зміни на краще, ти позитивно налаштований, зосереджений і мотивований добре працювати. Відсутність змін може вплинути на твоє бажання систематично трудитися.

Як ти бачиш, школа дає тобі ряд переваг, але рішення тільки за тобою. Ти абсолютно точно можеш навчитися всьому самостійно.

Zhu Feng: самонавчання. Частина 1.

Вибудовування структури самонавчання.

Організуй якісну освітню середу. Якщо є можливість – виділи окрему кімнату для навчання. Коли ти займаєшся там же, де спиш і їж, то тебе може відволікати безліч різних речей, валяються навколо. Якщо немає кімнати – облаштуй собі хоча б кут. Коли я жив в Лос-Анджелесі, я половину перетворив вітальні в робочу студію. Повісь постери, розклади навчальні книги – все, що буде тебе надихати і налаштовувати на робочий лад. Коли ти сидиш у кріслі, то все, що ти бачиш перед собою і по боках, повинно бути пов’язане з роботою та індустрією. Це дуже допоможе розуму сфокусуватися на завданні.

Zhu Feng: самонавчання. Частина 1.
Прибери відволікаючі фактори – телефон, планшет, відеоігри. Також потрібно поговорити з близькими і пояснити, що ти збираєшся займатися і ставишся до цього серйозно. Коли ти на своєму робочому місці, вони не повинні тебе відволікати. Створивши місце, де ти займаєшся тільки самоосвітою або роботою, ти тим самим поділяєш професійне й особисте життя.

Zhu Feng: самонавчання. Частина 1.

Заведи розклад. Ти повинен щодня відпрацьовувати певну кількість годин. Я рекомендую 5-6 годин щодня, як мінімум рік. Ти повинен це зробити, щоб стати краще. Як я вже говорив – виконання домашнього завдання – це єдиний спосіб стати краще. Можна придумувати відмазки, але повір, якби на цій планеті був хоч один інший спосіб прогресу, його застосовували б в кожній школі, включаючи нашу (FZD).

Секретної формули успіху немає. В нашій школі навчання побудоване на фізичній відпрацювання матеріалу. Урок-урок-урок-відпрацювання-відпрацювання-відпрацювання протягом від року до двох років. Це єдиний спосіб. І при домашньому самонавчанні цей фактор доведеться враховувати.

Zhu Feng: самонавчання. Частина 1.
Якщо ти думаєш, що одного-двох годин ввечері достатньо для прогресу, ти ГЛИБОКО помиляєшся. Можливо, у пари чоловік з десяти тисяч це й вийде, якщо вони дуже швидко засвоюють інформацію. У нас в школі таких хлопців десь один на сто учнів. Для інших, включаючи мене, навчання пов’язано з вкладенням часу.

Давай порахуємо. Припустимо, ти збираєшся вчитися 2-3 години. Це середнє значення серед студентів, які до нас надходять. Коли людина каже, що малює десь три години, то насправді він займається годину-два, тому що паралельно він сидить у соцмережах чи на різних сайтах. Нехай 2 години буде навантаженням для першого студента. 2 години ввечері, 5 днів на тиждень – це приблизно 44 години в місяць. Близько 520 годин на рік. Здається значним числом.

Zhu Feng: самонавчання. Частина 1.

Візьмемо другого студента, який займається 6 годин, 7 днів в тиждень – це 180 годин на місяць. Понад 2100 годин на рік. Другий студент на 3 роки випереджає першого.

Візьмемо третього студента. Середній учень на концепт-дизайнера вкладає в навчання в середньому 16 годин на день, 7 днів в тиждень. Це близько 480 годин на місяць. Більше 5800 годин на рік. Третій студент на 11 років випереджає першого!

Щоб хоч якось скоротити цей розрив тобі доведеться виділяти, як мінімум, п’ять годин щодня. Конкуренція в концепт-дизайні стає все вище. Якби справа відбувалася років двадцять тому, п’ятнадцяти годин практики на тиждень тобі б вистачило. Планка якості була досить низькою. Часи змінилися. Зараз студії наймають людей, які вивчали конкретно концепт-дизайн і володіють масою необхідних навичок. Якщо у тебе їх немає, то шанси попрацювати в ААА-студіях невеликі.

Zhu Feng: самонавчання. Частина 1.
Ти можеш прямо зараз порахувати, скільки годин практики в рік виходить у тебе і зробити висновки. Зверни увагу, коли студент, «налітав» п’ять тисяч годин, випускається зі школи, він потрапляє в хорошу студію, де його оточують профі, у яких він вчиться новим фішках і навичкам. А коли людина напрацював хорошу базу, він освоює нові знання дуже швидко.Запам’ятай, ти повинен практикуватися сотні годин, щоб стати краще. Іншого шляху немає.

Zhu Feng: самонавчання. Частина 1.

Домашнє завдання з нагородами і покараннями. Якщо в школі ти добре виконав домашнє завдання, ти молодець, настрій поліпшується, отримуєш хороший зворотний зв’язок, і це служить нагородою. Якщо ти погано зробив дз, тобі вказують на помилки, твої однокурсники знають, що ти схалявил і це повинно мотивувати тебе намагатися краще наступного разу.

Вдома у тебе зазвичай немає ні нагород, ні покарань. Це може негативно позначатися на результатах, тому придумай собі і те, і інше. Скажімо, якщо ти зробив 100 малюнків на місяць – цілком досяжний результат – ти даєш собі два вихідних. Якщо завдання не виконано, має слідувати якесь покарання. І ти повинен чесно його виконати, тому що за тебе цього ніхто робити не буде.

Читайте новини першими на нашому каналі в Telegram.

Стаття створена на основі подкасту. Переклав Макс Максимов.