Знайомимося з інтерфейсом Graph Editor в Maya

332

Graph Editor може стати як кращим другом аніматора, так і його найгіршим ворогом. Але що таке Graph Editor? Якщо говорити просто, то Graph Editor – це інструмент для редагування і допиливания анімації. У середовищі цього редактора можна створювати і змінювати спейсинг, таймінг і значення ключів атрибутів.

Перед тим, як розглянути найбільш часто використовувані інструменти Graph Editor, повернемося назад і розберемося, для чого використовується Graph Editor.

Знайомимося з інтерфейсом Graph Editor в Maya

Для того щоб побачити анімаційні криві в Outlinerе Graph Editor а, необхідно виділити об’єкт (-и) в сцені. Ім’я виділеного об’єкта (-ів) разом з усіма його атрибутами буде відображатися в правій частині Graph Editor. Вважайте це звичайним Outliner’ом, який постійно використовується в роботі, різниця між полягає тільки в тому, що Outliner в Graph Editor відображає ще й атрибути об’єктів. Для того щоб почати працювати з анімацією в цьому редакторі, виділіть атрибут, який ви хочете настроїти, всі ключі і криві автоматично відобразяться в головному вікні Graph Editor а. На перший погляд може здатися, що це складно, оскільки редактор одразу відображає всю створену анімацію. Якщо ж натиснути тільки на один атрибут об’єкта, відображається анімація тільки цього атрибута. Завдяки такому підходу можна зосередитися на одному атрибуті за раз. Якщо ви вибрали атрибут, але його крива так і не з’явилась, натисніть F, щоб сфокусуватися саме на цій кривій.

Знайомимося з інтерфейсом Graph Editor в Maya

Один з найбільш часто використовуваних інструментів Graph Editor е — Insert Key Tool, розташований у правій частині панелі інструментів. Цей інструмент дуже простий в експлуатації, але для роботи з ним необхідна вже існуюча крива. Виділіть криву, на яку ви хочете додати ключі, натисніть на інструмент, з допомогою MMB встановіть ключі на кривій.

Знайомимося з інтерфейсом Graph Editor в Maya

Якщо вибрати ключ на кривій, то панель Stats відобразить в лівому полі кадр, а в правому заключованный атрибут. Це дуже зручно у випадку, якщо ви хочете використовувати точні значення ключів або скопипастить їх існуючі значення.

Знайомимося з інтерфейсом Graph Editor в Maya

На панелі інструментів можна побачити інші іконки, виглядають як незрозумілі закарлючки. Це різні типи тангентов. Різні тангенти по-різному впливають на анімацію. У цій статті ми детально розглядаємо. Щоб зрозуміти, як вони важливі в роботі аніматора, достатньо розібратися, чим вони відрізняються один від одного.

Знайомимося з інтерфейсом Graph Editor в Maya

Також існує дуже корисний інструмент, розташований значно лівіше на панелі інструментів, що називається Break Tangents. Він дозволяє відокремити тангенти поточного ключа один від одного і працювати з кожним з них окремо. Випадково натиснули на Break Tangents? Не переживайте. Праворуч від цієї команди знаходиться кнопка команди Unify tangent, яка дозволяє з’єднати роз’єднані тангенти. Також існує не менш прекрасна команда Free Tangent Weight, з допомогою якої можна масштабувати тангенти, налаштовуючи їх вагу. І, нарешті, команда Lock Tangent Weight скасовує дію попередньої команди. Давайте повернемося до того, як не загубитися в інтерфейсі Graph Editor.

Знайомимося з інтерфейсом Graph Editor в Maya

Навігація в робочому просторі Graph Editor така ж, як і у вьюпорте Maya. За допомогою ALT+MMB можна пересуватися по редактору. Наїзди і від’їзди можна здійснювати за допомогою ALT+RMB. А з допомогою SHFT+ALT+RMB можна збільшити або зменшити видиму область ділянки кривої.

Знайомимося з інтерфейсом Graph Editor в Maya

Якщо ви вже освоїлися з інтерфейсом Graph Editor а, значить, можна переходити до справжньої магії: змінювати таймінг конкретного ключа не змінюючи його значення. Виділити ключ можна так само, як і під вьюпорте Maya: LMB або протягнувши по ключу рамочкою виділення. Як тільки необхідний ключ обраний, затисніть Shift і перемістіть ключ з допомогою MMB вправо або вліво, поки не перейдете в потрібний кадр. Виходячи з малюнка вище, можна зрозуміти, що кадри – це числа, які відображаються в нижній частині Graph Editor.

Знайомимося з інтерфейсом Graph Editor в Maya

Точно таким же чином можна налаштувати і значення ключів, але на цей раз необхідно натиснути Shift+MMB і провести курсором вгору або вниз, поки не з’явиться бажане значення ключа. Крім цього важливо пам’ятати, що криві Graph Editor не є прямим відображенням анімації. Вони швидше відображають те, як атрибути змінюються з часом, і яким чином комп’ютер інтерполює кожен ключ. При роботі в Graph Editor бажано відкрити ще одне вікно проекції, щоб спостерігати, як вироблені зміни впливають на анімацію.

Знайомимося з інтерфейсом Graph Editor в Maya

Щоб налаштувати кадр і значення, виділіть ключ і натисніть на ньому LMB, перетягнувши ключ на необхідний кадр і значення. Graph Editor – справді потужний інструмент для роботи з анімацією так, як це було б складно або неможливо у вьюпорте Maya. Обов’язково почніть використовувати Graph Editor в своїй роботі, він нереально допоможе вам прискоритися і досягти кращих результатів.

Журналіст: Альона

З. И. Хочете дізнатися про анімації більше? Приходьте до насЗнайомимося з інтерфейсом Graph Editor в Maya