Покриття з рідкого металу надійно захищає від вірусів

12

Міжнародна група вчених створила універсальне протимікробне покриття. Ефективність матеріалу досягає 99% після потрапляння небезпечних мікроорганізмів в тканину.

Одна з проблем, супутніх будь — якому лікуванню, – це мікроби,активно розмножуються на тканинах в лікарнях і в домашніх умовах. В даний час в якості захисного засобу застосовуються металеві покриття зі срібла і міді. Вони володіють высокойэффективностью, але в багатьох випадках нанесення такого покриття на тканьвстречается з проблемами неоднорідності і складності обробки. У ході експериментів був розроблений унікальний матеріал на основі галію, який довів здатність боротися з бактеріями і вірусами.

Покриття з рідкого галію і розчину сульфату міді пройшло перевірку на трьох распространеннихмікробах: staphylococcus aureus, escherichia coli і candida albicans. Вже через п’ять хвилин було відзначено зниження щільності організмів на 99% в порівнянні з первісними показниками. Після цього на покриття нанесли вірус грипу людини (h1n1) ікоронавірусу (hcov 229e, що належить до того ж сімейства, що іsars-cov-2). Ефективність склала 99%, а терміни не перевищили п’яти хвилин.

Вчені підтвердили, що навіть комерційні протимікробні маски з включенням міді і срібла справляються із завданням гірше нового покриття. За їх словами, методика відносно проста, а технологія готова для масового виробництва.