Портрет Памели Спріггс від Ian Spriggs

317

Неймовірний Ian Spriggs ділиться секретами роботи в Maya при створенні сверхреалистичных портретів.

Крок 1: Модель

Створення моделі було досить непростим процесом. Я почав роботу з постановки в позу базового меша персонажа з вже наявними ригом в Maya. Потім я додав низкополигональную геометрію для одягу. На цьому етапі головним для мене було надання вірних пропорцій і формування правильної композиції.

При створенні моїх портретів я завжди використовую фото-референси. Для скульптинга я віддаю перевагу Mudbox, тому що там є інструменти для роботи з камерою; якщо виставити фокальна відстань камери у відповідності з фотографією, то це дуже допомагає досягти подібності з референсом. При моделюванні я не фокусуюся на дрібних деталях, а працюю з усім мешем, додаючи деталізацію по мірі необхідності.

Портрет Памели Спріггс від Ian Spriggs

Крок 2: Шарф

На шарф у мене пішло дуже багато часу. Для створення пряжі спочатку використовував трафарети (трафарети опубліковані) і скульптил окремі елементи, але це не дало бажаного результату, тому я вирішив моделить шарф повністю. Я створив безшовний патерн тканини, якому я міг надати будь-який розмір. Потім я зробив дві версії шарфа: 1) обгорнутий навколо шиї і 2) рівна площина.

Я створив Blend Shape між першою і другою версією, а потім призначив патерн на площинну версію шарфа. Включивши Blend shape, я помістив патерн тканини на місце обгорненого навколо шиї шарфа. На досягнення потрібного результату знадобилося кілька спроб. Після цього я використовував примітиви, щоб створити великі елементи шарфа і довільно помістив їх на нього. Для тонких ниток пряжі я додав волосся.

Стілець був також зроблений за допомогою безшовних патернів, для надання йому потрібної форми я використовував деформеры Maya.

Портрет Памели Спріггс від Ian Spriggs

Крок 3: Текстурні карти

Для текстурування особи я використовував заздалегідь відзняті фото; зазвичай я роблю фото 360 градусів з моїми моделями, без спрямованого світла і жорстких тіней. Я проецирую ці фото на модель в Mudbox, потім вручну зафарбовую артефакти і тіні. У Mudbox є корисна опція роботи з плоским світлом (flat lighting), яка робить малювання текстури більш точним; ви бачите, що відбувається з текстурної карткою без спотворень шейдерів.

Для одягу я знайшов безшовні текстури і вручну відмалювати деталі і потертості. Я майже завжди додаю до моїх текстурам dirt pass; коли текстури занадто «плоскі», то вони виглядають згенерованими, а не природними.

Портрет Памели Спріггс від Ian Spriggs

Крок 4: Волосся

Я створив волосся, підігнавши полігональні площині під фотореференс. Я конвертував площині в NURBS – криві, потім додав nHair і матеріал волосся з V-ray. Волосся виглядає натуральніше всього, коли у зачісці є елемент випадковості, тому я роблю пасма і окремі вибиваються волоски по всій зачісці. Волосся не повинні виглядати плоско, тому я додав відтінків в їх основний колір. У цій роботі я також використовував волосся для вій, шарфа, коміра і рукавів куртки.

Портрет Памели Спріггс від Ian Spriggs

Крок 5: Освітлення

Натхнення для освітлення я черпаю з робіт таких майстрів, як Рембрандт і Вермеер. У цій роботі світ повинен показувати, що моя модель знаходиться у реальному місці і що вона є його частиною. По простому висвітлення і деталей на задньому плані ви розумієте, що модель – у себе вдома, і навіть можете уявити, як виглядає інша частина приміщення.

Я завжди використовую малює, що заповнює, контрове і купольний джерела освітлення. У цій роботі я постарався створити контраст, світло від стіни позаду моделі краще підкреслює її силует і вашу увагу ще більше звернено на її обличчя, більш контрастне в порівнянні з тілом.

Портрет Памели Спріггс від Ian Spriggs

Крок 6: Рендер

Для фонового я роблю дуже багато тестів. На рендері ви розумієте, чого варта ваша робота. На цьому етапі мені довелося повернутися до первісної моделі і змінити позу, тому що мене не влаштувала композиція. Я навіть зробив другий пас для всіх текстур і змінив налаштування всіх шейдерів. Це був найскладніший портрет з усіх, що я робив, тому що я дуже хотів висловити її характер: я хотів показати, що вона сильна і горда, і при цьому ніжна і щаслива. Я сподіваюся, моя робота передає те, яка вона чудова мати.

Портрет Памели Спріггс від Ian Spriggs

Портрет Памели Спріггс від Ian Spriggs

Портрет Памели Спріггс від Ian Spriggs

Оригінал статті знаходиться тут. Переклав Макс Максимов.