Як 3D-друк змінила анімацію

285

Brian McLean, голова відділу прототипування в Laika, пояснює, чому 3D-друк так важлива для стоп-моушена.

Brian McLean, голова відділу швидкого прототипування в Laika

Людина непосвячений може подумати, що стоп-моушен – це таке старе, покрите пилом напрямок кінематографа, а 3D-друк – нова, стрімка розвивається область. Але як же сильно ви здивуєтеся, якщо дізнаєтеся, як широко останнє використовується у першому.

Як довго Laika використовує 3D-друк?

Як 3D-друк змінила анімацію

Вперше Laika використовувала 3D-друк при роботі над «Коралиной» в 2006 р.

Вперше ми почали використовувати технологію 3D-друку в 2006 р. для виготовлення змінних осіб ляльок при роботі над «Коралиной».

На якому етапі продакшену ви використовуєте моделі, роздруковані на 3D-принтері?

Сьогодні Laika використовує технологію 3D-друку на протязі всього виробництва мультфільму. Починаючи з ранніх концептів і закінчуючи предпродакшеном, ми створюємо тисячі змінних осіб ляльок, які використовуються на зйомках. Технологія 3D-друку використовується навіть для маркетингових цілей вже після закінчення зйомок фільму.

Як саме використовуються моделі, роздруковані на 3D-принтері, і в чому саме полягає їх перевага?

Ми моделюємо, робимо клунь і анимируем CG-моделі в Maya, після чого роздруковуємо на 3D-принтері тисячі їх різних виразів. Перевагою такого підходу є те, що при створенні стоп-моушен мультфільму ви досягаєте приголомшливою ефективності, залишаючи більше часу для CG-анімації.

Яке ПЗ і принтери ви використовуєте?

Для моделювання, рига і анімації ми використовуємо Maya, в ZBrush створюємо деталізацію, а в Photoshop малюємо текстурні карти. За останні роки у Laika було кілька різних 3D-принтерів. Зараз у нашому розпорядженні 5 3D-систем z650s для друку кольорових осіб і два Polyjet 3D-принтера Stratasys/Objet.

Використовувалася технологія 3D-друку в «Сімейці монстрів»?

Як 3D-друк змінила анімацію

Так! Для анімації «Сімейки монстрів» ми створили більше всього змінних осіб. Більш 53.000!

Як вам здається, який вплив технологія 3D-друку матиме на анімацію в майбутньому?

3D-друк вже змінила спосіб виробництва стоп-моушен фільмів. На мій погляд VFX-індустрія зміниться кардинально, коли з’явиться можливість роздрукувати на 3D-принтері об’єкт, що існує тільки в цифровому вигляді. І не важливо, чи використовується цей об’єкт для освітлення або чогось іншого, реально існуючий об’єкт завжди вирішує.

Чи існують які-небудь обмеження для роздрукованих 3D-моделей?

Одним з існуючих обмежень є колір. Кольоровий 3D-принтер пом’якшує межі і знижує деталізацію. Уникнути цього можна шляхом перебільшення деталей на комп’ютері, знаючи, що принтер все згладжує. Але існують речі, які принтер просто не може роздрукувати, як не перебільшуй їх, наприклад, рослинність на обличчі.

Як 3D-друк змінила анімацію

Призведе 3D-друк до рівної конкуренції в анімації?

3D-друк вже зрівняла стоп-моушен і CG-анімацію. Тепер обидва цих напрями мистецтва можуть розповідати складні історії, головні ролі в яких грають неймовірно деталізовані і реалістичні персонажі. Зараз 3D-друк задоволення не з дешевих, але як тільки ціни підуть на спад, невеликі незалежні студії відразу ж візьмуть цю технологію на озброєння.

Яку б пораду ви дали тим, хто тільки починає експериментувати з 3D-печаткою?

Створити CG-модель, яку можна роздрукувати на 3D-принтері, завжди легше, ніж це розповідають в спеціалізованих салонах. Вони зазвичай виставляють нам досить жорсткі обмеження, але варто розуміти, що можна роздрукувати будь-яку модель без вихідного отвору.

Всім зацікавленим у 3D-друку, я б сказав, просто спробуйте. Тримати в руці реальний об’єкт, який ви до цього створили на комп’ютері за допомогою 3D-редактора – непередаване відчуття.

Читайте в нашій попередній статті гайд по 3D-друку.

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона

Джерело