Топ-25 найкращих серіалів про подорожі в часі за версією Кинопоиск

1902

Топ кращих фільмів про подорожі в часі ми для вас вже спартачили. Кому цікаво, ось , а ось . Але якщо в нього увійшли цілих 70 картин, то серіалів, в яких сюжетна лінія обертається навколо подорожей у часі, було поставлено світовим кінематографом не так багато.

Можна було б, звичайно, нашкрябати і на топ-70, але ми вирішили зупинитися лише на тих франшизах, у яких рейтинг за КиноПоиску вище позначки 6.5 балів. А це означає, що будь-який, представлений в нашому топі серіал, буде цікаво подивитися будь-якій людині, навіть якщо душа його до фантастики особливо не лежить.

А тепер приступаємо безпосередньо до нашого топу, на першому місці якого передбачувано знаходиться…

1. Доктор Хто. Телеканал BBC One (Англія). Рейтинг КП 8.74

З 2005 по 2019 роки знято 11 сезонів, робота над серіалом триває.

Нинішній «Доктор Хто» є сиквелом однойменного попередника, уславилося по всьому світу з 1963 по 1989 роки. У нього теж рейтинг КП захмарний – 8.47, але ми не стали включати в свій топ, оскільки тут і одного «Доктора» цілком вистачає.

А мова в серіалі йде про доктора наук не і не медицини, який вічно лізе не в свої справи і опиняється в гущавині подій як не можна до речі, але майже завжди випадково. Зі зброї у нього з собою одна звукова викрутка, а пересувається він в часі і просторі на поліцейській телефонній будці, яка називається «Тардіс» і зсередини виглядає зовсім не так, як зовні.

За 55 років свого існування Доктор незліченну кількість разів стикався з ненависними, збройними вантузами, Далеками, Сніговиками, Кровожерливими статуями, Кіборгами і іншою нечистю, то і справа що загрожує стерти нашу Землю в порошок. Він кілька разів змінював обличчя та тіла і домінявся до того, що зараз змушений ганяти в тілі білявої красуні Джоді Уіттакер.

І начебто не робить нічого толком, а планету та інших постійно рятує. От же ж вертка докторська натура. І що б ми без нього робили?

2. Квантовий стрибок. Телеканал NBC (США). Рейтинг КП 8.11

З 1989 по 1993 рік було знято 5 сезонів. Статус серіалу: Завершений.

Ніколи не знаєш що у цих ботанів в голові. Часом вони як що-небудь отчебучат, так хоч стій, хоч падай. І лікар Самюель Бекет не виняток. Ну всім хлопець виявився здатний, і розумний, і зовнішністю вийшов, і меткий. А от взяв, та ступив у неопробовану машину часу. Про що думав? Ну звичайно ж про те, що якщо експеримент не спрацює, йому зарубають фінансування.

Тільки тепер у нього проблеми куди важливіші, ніж якесь там фінансування. Вимушений поневірятися в компанії примарною голограми часом і долею, він постійно переживає фрагменти чиїхось життів, але повернутися в своє тіло і свій час, на жаль, так і не може.

Правильно! Думати головою треба перш ніж щось зробити!

3. Чужинка. Телеканал Starz (США). Рейтинг КП 8.05

З 2014 по 2019 знято 5 сезонів, робота над серіалом триває.

Клер Рендал, яка служила в роки Другої Світової санітаркою, по закінченні військових дій залишається не у справ. Але на життя їй скаржитися ніколи. У неї процвітаючий чоловік, відмінна життя. Але все одно щось їй в цьому житті не вистачає.

Як-то раз в поїздці за місто Клер з чоловіком зупиняються поблизу містечка, де місцеві відьми влаштовують шабаш. Подкравшаяся вночі ближче Клер бачить, як вони танцюють, і все б нічого. Та тільки попало бідну жінку пройти через портал і переміститися з 1945 в 1743 рік.

Тут щосили йде гризня між Шотландцями та англійською короною, і Клер виявляється на самому її вістря. У довершенні всього її зараховують до відьом і хочуть спалити на багатті. Але разом з проблемами на свою голову жінка знайшла тут і справжню любов. І їй вже не так сильно хочеться повернутися в своє рідне час. Але…

4. Тьма. Телеканал Netflix (США, Німеччина). Рейтинг КП 7.98

Показ стартував у 2017 році. Був відзнятий повний сезон. На початок 2019 року ведуться зйомки другого сезону.

Серіал чимось віддалено схожий з американськими «Дуже страшними справами», тільки тут замуты трапляються не з паралельним світом, а з перебросами у часі. Тут також зникає пара підлітків, тільки наслідки зникнення в даному випадку розвиваються більш драматично. На хвилі цього зникнення назовні вилазить купа темних таємниць кількох родин, що живуть в невеликому містечку під назвою Винден.

Але що ж з нашими зниклими дітлахами? Чи вдасться їм повернутися назад? Розшукають їх? Дивимося трейлер, а потім і сам серіал. Гарантуємо, від телевізора – за вуха не відтягнеш!

5. Чорнобиль. Зона відчуження. Телеканали ТНТ і ТБ-3 (Росія). Рейтинг КП 7.88

Показ серіалу стартував у 2014 році. До 2019 року світ побачило 2 сезону, в даний час ведуться роботи над зйомками 3-го.

Як ви думаєте, що потрібно зробити для того, щоб СРСР по раніше існував, а Сполучені Штати Америки, навпаки, перетворилися в Роз’єднані Штати Америки? Правильно, потрібно взяти місцевого пращелыгу Пашу і заслати його в минуле, напередодні аварії на Чорнобильській АЕС, щоб він цю аварію якимось чином запобіг. І тоді все зміниться, і всі заживуть щасливим життям.

Дєлов то! Дивимося трейлер!

6. Життя на Марсі. Телеканал BBC One (Англія). Рейтинг КП 7.87

У 2006 і 2007 роках було показано 2 логічно завершених сезону. Серіал закритий.

Даний фантастичний серіал британських «киноделателей» був настільки успішним (премії BAFTA і Еммі 2006), що американські «киноделатели» вже через рік після його завершення забабахали свою однойменну версію (Життя на Марсі. Рейтинг КП 7.72), що за рейтингами і переглядами ні в чому не поступилася оригіналу. Ну а пізніше, до 2012 року, підтяглися і вітчизняні «киноделатели», зуміли адаптувати західну версію життя на Марсі під наші, російські, реалії (Зворотний бік Місяця. Рейтинг КП 7.72).

Це той випадок, коли можна вибрати будь-яку з версій, в тому ресторані: «Вам м’ясо по-французьки, стейк або шашлик?» Незалежно від замовленої різновиди при правильному приготуванні будь-яку страву виявиться смачним. І в даному випадку страву під назвою «Життя на Марсі» готувалося кращими «кухарями». А тому цікаво буде подивитися будь-яку з інтерпретацій.

А мова у фільмі піде про детектива, який так хотів зловити маніяка, що ледь не загинув і «улятел» в минуле. Звучить абсурдно, не сперечаємося. Але, повірте, тільки почнете дивитися серіал, як се пропозицію тут же знайде сенс. Заінтригували? Дивимося трейлер англійської версії…

Потім американської версії…

Потім – російської…

А потім качаємо торрент…

7. Прах до праху. Телеканал BBC (США). Рейтинг КП 7.83

З 2008 по 2010 було знято 3 сезону, після чого проект був закритий через свого логічного завершення.

В продовження теми «Життя на Марсі» скажімо, що тільки початкова британська версія отримала повноцінне спін-оффом, який, як не дивно, навіть в рейтингу КП йде впритул до оригіналу.

Тут мова йде вже про жінку-детектива, яка після того, як отримала кулю, вилітає за межі нинішнього часу (2008 рік) і виявляється в недалекому минулому (1981 рік).

Тут вона отримує можливість розібратися з усіма козлами, які не дають нормально жити великобританському человейнику!

8. 11.22.63. Телеканал Hulu (США). Рейтинг КП 7.81

Єдиний сезон, що складається з 9 часових серій, був показаний з лютого по квітень 2016 року. Закритий на увазі свого логічного завершення.

Було б дивно, якби дідусь Стівен Кінг під старість років теж не приміряв під свій худий зад жорстке і вже затерте до дірок крісло машини часу.

І хоч у його випадку герой переміщається в часі не допомогою, власне, машини, як такої, а просто знає місце (комора магазину знайомого), де переміщення при дотриманні деяких умов відбувається само собою, від цього «подорож у часі» «не подорожжю в часі» не стає.

А герой Стівена Кінга замислив недобре. Він у що б то не стало вирішив не дати Лі Харві Освальд вбити президента Кеннеді. До чого призведуть наслідки можна буде дізнатися, подивившись цей шедевр до кінця.

Скажемо тільки, що, часом, шановні, краще залишити все як є. Невже «Ефект метелика» нас так нічому і не навчив?

9. Згадай, що буде. Телеканал ABC (США). Рейтинг КП 7.79

З осені 2009 по кінець весни 2010 був показаний єдиний повноцінний сезон, після якого проект закрили через низьких рейтингів. А тому половина другорядних питань так і залишилася відкритою, але все основне в останній серії встало на свої місця.

Уявіть ситуацію, коли поголовно все населення Земної кулі раптом відразу відключається, тобто, падає в своєрідний непритомність. Да, бардак твориться невимовний. Адже багато хто в цей час були за кермом, стояли за верстатом або зовсім намагалися залізти на скелю.

Але, як виявилося, це тільки квіточки. Справжнє потрясіння народ пережив тоді, коли зрозумів, що ці 2 хвилини відключки він бачив своє майбутнє, яке повинно буде з ними статися через півтора року.

І тут почалося! Когось таке майбутнє влаштовувало, кого-то немає, хтось і зовсім нічого не бачив, а це значить, що його, швидше за все, через півтора року і вже в живих не буде. Спробуй розберися тут почався бардак!

Але агент ФБР Марк Бенфорд постарається. Вже повірте. Йому особливо не припало до смаку те, що він побачив у своїй «речей відключці». А тому він докладе всі зусилля для того, щоб докопатися до коренів цього глобального «затемнення», трапитися з усім людством.

10. Новий день. Телеканал ABC (США). Рейтинг КП 7.76

Серіал побачив світ на рубежі 2006 і 2007 року. Було знято 13 серій єдиного сезону, після чого проект закрили через логічного завершення.

Мабуть, це єдиний серіал, знятий у дусі «Дня бабака», тобто, часової петлі.

Тут в ній застряг детектив поліції Лос-Анджелеса Бретт Хоппер, якого помилково звинувачують у вбивстві прокурора округу Альберто Гарса. Кожен раз він прокидається о 6:17 у ліжку своєї подруги пам’ятаючи про все, що сталося вчора, але змушений проживати цей день заново, а значить намагатися уникнути помилкового звинувачення і попутно докопатися до істини.

Забігаючи вперед скажемо, що бідному детективу довелося переживати донині 47 разів. Ну а як у нього вийде вирішити всі проблеми і перебратися в наступний день – дивіться у серіалі.

З цього моменту будемо коротше, оскільки серіалів ще багато, а сторінка не гумова. Як, втім, і ваше терпіння, шановні читачі…

11. Портал юрського періоду. Телеканал BBC (Англія). Рейтинг КП 7.67

Транслювався з 2007 по 2011 роки (5 сезонів). Статус: Завершений.

Звідки не візьмись на території Великобританії починають з’являтися справжні динозаври, і буквально розгризати матінку-Англію зсередини. Для пошуку причин цієї даності створюється секретна наукове агентство, покликане розібратися з аномаліями, знайти діри в часі і, по можливості, загнати нечисть назад.

Тільки нечисть, як їй і належить у фільмах, щосили пручається…

Дивимося фрагмент.

12. Пороги часу / Сліди у часі. Телеканал PTEN (США). Рейтинг КП 7.57

Транслювався з 1993 по 1994 роки (2 сезони). Статус: Завершений.

Коли всі злочинці з 2193 року починають повільно, але вірно перетікати немов по каналізаційній трубі самі знаєте що в 1993 рік, тобто на цілих 200 років тому, чекай біди!

А тому слідом за ними в цю «каналізаційну трубу» запускають і бравого просунутого поліцейського Дэриэна Ламберта, який не дасть спуску негідникам.

13. Континуум. Телеканал Showcase (Канада). Рейтинг КП 7.48

Транслювався з 2012 по 2015 роки (4 сезони). Статус: Завершений.

Незадоволені «політикою партії» 2077 сіють смуту, а тому їх зловили і засудили за погану поведінку до жахливого покарання. Та тільки незадоволеним вдалося втекти в наші дні. Але разом з ними сюди просочилася і вже раз полонила їх поліцейська Кіра Камерон.

Далі впродовж цілих 4 сезонів вона буде ганятися за бандюганами з майбутнього, попутно допомагаючи неосвіченою нинішньої поліції розкривати інші злободенні злочину.

14. Вперед, у минуле! Телеканал NBC (США). Рейтинг КП 7 44

Транслювався восени 2007 року (1 сезон). Статус: Завершений.

В якусь пору до звичайного статиста Дена Вассера доходить, що він в змозі повертатися в минуле і змінювати хід подій, трохи коректуючи часовий континуум то там, то сям. І не завжди, як ми знаємо, це призводить до позитивних наслідків.

Але за потугами Дена буде спостерігати дуже цікаво.

15. Міністерство часу. Телеканал La 1 (Іспанія). Рейтинг КП 7.28

Транслювався з 2015 по 2017 роки (3 сезони). Статус: Завершений.

Про подібному владному органі знають небагато. Але ті, хто в ньому служать – страшенні сміливці і майстри своєї справи. Вони покликані запобігати просочування в наш час непроханих «гостей» з інших тимчасових ліній, та й взагалі, стежити за чистотою континууму, запобігаючи вплив згаданих елементів на його цілісність і вихідну послідовність.

Одна з таких крутецких команд складається з нашого сучасника Хулиана Мартінеса, жінки з XIX століття Амелії Фольч і конкістадора з середніх століть Алонсо де Энтрерриос. Чомусь різношерсту команду з «Зоряних брам: Атлантида» нагадує. Не знаходите?

16. Радіохвиля. Рейтинг КП 7.25

Єдиний сезон транслювався на стику 2016 – 2017 років. Статус: Завершений.

Серіал, як це зараз модно, знімався колись відомого однойменного блокбастера з Дэннислом Куейдом і Джеймсом Кевізелом в головних ролях. Фільм чудовий, але серіал кілька видозмінили, наситивши його іншими подіями. Також тепер під час незвичайного північного сяйва померлий на пожежі батько пов’язується не з сином з минулого, а зі своєю подорослішала дочкою.

Передаючи батькові, що перебуває в минулому, інформацію по радіо, поліцейська Раймі Салліван намагається запобігти небажані події, які для неї вже відбулися, а для батька – ще тільки в майбутньому. До чого це все призведе? Треба буде глянути.

17. Людина з майбутнього. Телеканал Hulu (США). Рейтинг КП 7.25

Стартував в 2017 році. Статус: Перерва (старт другого сезону 11 січня 2019 року).

Грав Джош Футтурман (Джош Хатчерсон з «Голодних ігор») в улюблену комп’ютерну игрульку, грав, поки не виграв. І тут же до нього заявилися специ з майбутнього, стверджуючи, що він той єдиний, хто може врятувати світ від катастрофи, що насувається.

Джош не став заперечувати. Звичайно, для пристойності пом’явся, але від порятунку світу відмовлятися гріх…

18. Мандрівники. Телеканал Showcase (Канада). Рейтинг КП 7.10

Стартував в 2016 році. Знято 2 сезону. Статус: Перерва.

Люди з майбутнього знайшли спосіб подорожі в часі. Тільки подорожувати по континууму можуть лише свідомості людей. Ось і вони подорожують таким чином, вселяючись в голови людей нашого часу і намагаючись з їх допомогою скорегувати наше буття так, щоб уникнути жахливої долі, яка чекає людство в майбутньому.

19. Термінатор: Битва за майбутнє / Термінатор: Хроніки Сари Коннор. Телеканал FOX (США). Рейтинг КП 6.92

Транслювався з 2008 по 2009 роки (2 сезони). Статус: Завершений.

Сюжет серіалу є природним продовженням сюжетної лінії, обірваного в кінці художнього фільму «Термінатор 2: Судний день». Хто не дивився дану стрічку, той багато втратив. На нашу думку дана двухсезонная франшиза важить більше, ніж усі наступні повнометражні фільми разом узяті, включаючи тупорылый «Генезис».

Так! Актори інші, але зіграно було відмінно. Та й сюжет з подружкою-терминаторшей не підкачав. Дивимося тизер.

20. Терра Нова. Телеканал FOX (США). Рейтинг КП 6.85

Єдиний сезон був показаний в 2011 році. Статус: Завершений.

Без розмов, серіал вийшов чудовий і гримів в ту пору по всіх фронтах. Але із-за надмірної дорожнечі і неправильне розташування в сітці програми проект втрачав перегляди і керівництво каналу вирішило проект спочатку заморозити, а потім і зовсім закрити.

А суть зводилася до того, щоб переселити населення загниваючій планети в минуле на 85 млн. років тому, в пору до всесвітнього катаклізму, що послужив причиною смерті динозаврів. Задумка була суперская і цілком придатна для перегляду. Але…

21. Золото Глорії. Телекомпанія «Сінемафор» (Росія). Рейтинг КП 6.85

Єдиний сезон серіалу реалізовувався на DVD дисках з 21 травня 2013 року. Світова прем’єра на ТБ відбулася 24 грудня 2014 року.

Невдачливі шукачі скарбів виявляють записи про те, що колись із порту «А» в порт «Б» виплив корабель під назвою «Глорія», трюми якого були набиті золотом. І їм пощастило дізнатися дві речі, по-перше, район, де сховали оне золотко пірати, грабанувшие судно, а, по-друге, те, що його досі ніхто не знайшов.

Четверо друзів відправляються на Кубу в Карибський затоку, але при наближенні до місця аварії вони раптом усвідомлюють, що якимось диявольським шляхом перемістилися в минуле, в часи, коли тут заправляли пірати, у лапи до яких вони тут же й потрапляють.

Але головне питання, яке мучить шукачів скарбів, полягає в наступному: до пограбування «Глорії» вони тут опинилися, чи після?

22. 12 мавп. Телеканал SyFy (США). Рейтинг КП 6.82

Транслювався з 2015 по 2018 роки (4 сезони). Статус: Завершений.

В майбутньому, а саме в 2035 році, все людство змушено ховатися під землею, оскільки на поверхні в атмосфері лютує вірус, від якого ліки немає. Достеменно відомо, що за поширенням вірусу стоїть якась організація під назвою «12 мавп». І для того, щоб з’ясувати, хто вони, ці «12 мавп», за допомогою машини часу в минуле постійно відправляються своєрідні «добровольці».

Серіал, так само як і «Радіохвиля», знятий по однойменному фільму з Брюсом Віллісом і Бредом Піттом у головних ролях. В цілому вийшло непогано, але трохи подрастянуто.

23. Поза часом. Телеканал NBC (США). Рейтинг КП 6.73

З 2016 по 2019 знято і показано 2 сезону. Статус: Перерва.

Мова у франшизі йде про безперервну гонитві спеціальної групи за криминальныи генієм всієї Америки Гарсією Флінном, що вкрав у розробників нову модель машини часу.

По всьому видно, що Флінн замишляє недобре, і щоб запобігти зміни майбутнього, специ (Люсі Престон (Ебігейл Спенсер), спецназівець Уайатт Логан (Метт Лантер) і вчений Руфус Карлін (Малкольм Барретт)) повинні у що б то не стало зловити Флінна, поки він не навернув дєлов.

У 2019 році очікується вихід завершального урізаного сезону, що складається всього з 2 серій, щоб проект знайшов логічне завершення.

Поліцейський у часі. Телеканал SyFy (США). Рейтинг КП 6.51

Єдиний сезон транслювався в 1997 році. Статус: Завершений.

Спроба розвинути успіх фільму «Патруль часу» за участю Жан-Клода Ван Дамма. Вийшло не зовсім вдало. Як-то все відбувалося мляво і нецікаво. Коли глядачі почали віддавати перевагу іншим проектів на інших каналах, довелося прикрити лавочку і всерйоз взятися за проекти типу «Зоряних воріт» та іншого.

Але, все ж, разок глянути можна.

            

25. Тимчасове простір. Телеканал FOX (США). Рейтинг IMDb 7.60

Єдиний сезон транслювався на стику 1966 і 1967 років. Статус: Завершений.

Завершуємо наш топ серіалом, несправедливо обділеним рейтингом на Кинопоиск. Ні, «обділений» – зовсім не означає – «низький». Просто картині рідко ставлять оцінки в принципі, оскільки нічого про неї не знають. А тому і рейтинг відсутня начисто. Але нас влаштує в даному випадку і рейтинг IMDb, який для такої старенької картини навіть занадто високий.

Між тим, саме з цієї стрічки по-справжньому і починалися всі наступні «Квантові стрибки», «Ковзні» та інші франшизи, які розвинулися в нинішні шедеври.

А оповідь тут йде про двох вчених, які в результаті збою в експерименті потрапили під тимчасовою лабіринт, і тепер, на зразок головного героя з «Квантового стрибка» змушені вивалюватися в реальність то на потопаючому “Титаніку”, то ще десь, ледь сподіваючись на повернення в свій час.

Висновок

Такий ось цікавий у нас з вами вийшов топ-25. У багатьох може виникнути питання: «А чому ми не включили в список серіалів про подорожі в часі нашу «Гостю з майбутнього», «Лангольеры» Стівена Кінга і «Чарівників» Австралійсько-Польського походження?» Відповідаємо. Міні-серіали «Гостя з майбутнього» та «Лангольеры» були включені в Топ-70 кращих фільмів про подорожі в часі, оскільки мають тривалість 317 і 180 хв. відповідно. Ми подумали, що вони цілком зможуть зійти за одну довгу кінострічку.

«Чародій» потрапив в топ з художніми фільмами по блату. По якому? Нехай це залишиться секретом.

Ось на такий «секретної» ноті ми з вами прощаємось до нового топа, в якому обговоримо найкращі фільми, зняті на основі «втрат пам’яті». А поки – всього вам доброго, і побільше кльові кінокартин!

Бережіть себе і своїх близьких, і в майбутньому вам це обов’язково зарахується!