Інтервю зі Славою Гедич

246

Слава Гедич, провідний 3D-артист компанії Plamee, розкриває секрети майстерності і дає поради початківцям.

У геймдеве Слава Гедич з 16 років, в даний момент обіймає посаду провідного 3D-художника в компанії Plamee. Починав зі звичайного 3D-артиста, Лидом ставати не хотів, щоб витрачати більше часу на прокачку скілла художника, а не займатися питаннями менеджменту. Але цікавий стиль проекту і відмінна команда все вирішили.

Одна з останніх робіт, Друїд за мотивами Warcraft, посіла третє місце в 3D-категорії на Blizzardfest 2014. Детальний making of щодо її створення можна знайти на Render.ru.

Раніше Слава також працював провідним 3D-художником в компанії Sperasoft. В роботі використовує Maya/3Ds Max, Zbrush, Marvelous Designer, Marmoset, DDO та ін.

Інтервю зі Славою Гедич Інтервю зі Славою Гедич Інтервю зі Славою Гедич

Король Друїдів-Кігтя, що посів третє місце на BlizzardFest 2014

Як саме ти потрапив у геймдев?

У 16 років влаштувався в компанію по дизайну інтер’єрів, це був 2003 р., а моя зарплата – 2000 р. Там познайомився з колегами, рассказавшими мені про інститут, в якому вони навчалися на дизайнерів інтер’єрів. Загорівся ідеєю вивчитися на дизайнера інтер’єрів, хоча основною метою було навчитися малювати. Рік проходив на курси і після здавав вступні іспити з живопису, малюнку та композиції. На дизайн інтер’єрів не пройшов, але проходив по балам на дизайн костюма. Кафедра і те, чому нас вчили, дуже сподобалася. З цікавістю відучився перші 2 курсу, до третього почав прогулювати лекції, тусуватися, грати в DOTA. Було весело. Правда зараз трохи шкодую, що не використав можливість, коли вона була. Паралельно з навчанням потрапив в ігрову індустрію. Ще в 16 років, в 11 класі, розмістив резюме на Render.ru і мені написали з компанії, яка робила гру TimeZero.ru, де я віддалено працював приблизно рік. Завжди був надмірно захоплений комп’ютерними іграми, тому і геймдев. І, в принципі, в інших професіях себе не бачу.

Інтервю зі Славою Гедич

Бетмен-Спаун для Comicon Challenge 2015. В основі відсилання на художника Adolf Hirémy-Hirschl і його роботу The Souls of Acheron, ну, не рахуючи Devil May Cry

Чому персонажі?

Мені з дитинства подобаються надихаючі яскраві особистості – супергерої, завжди хотілося самому створювати таких. Пробував себе в оточеннях, моделював автомобілі, танки, літаки. Але тільки в персонажах можна найкраще передати цікавий образ.

Інтервю зі Славою Гедич

Інтервю зі Славою Гедич

Warwick для Riot Games Art Contest 2014

Які у тебе цілі в житті?

У майбутньому хотілося б спробувати себе в ролі арт-директора на цікавому проекті, де я зміг би ставити його стиль. Хоча це скоріше туманні плани, оскільки я все ще в пошуках свого стилю. Але, думаю, що при належному везінні все складеться само собою, без мого втручання.

Інтервю зі Славою Гедич Інтервю зі Славою Гедич

Guyver для Comicon Challenge 2014, робота зайняла 10-е місце

Що тебе надихає?

Квіти, небо, роботи.

Чи плануєш ти повністю йти в 2D?

Для мене 2D – це скоріше розширення кругозору, я б з радістю попрацював кілька років тільки в 2D, але за 3D поки платять більше. У грудні минулого року почав приділяти більше часу 2D, малюю мінімум по годині в день і більше, якщо дозволяє вільний час. Можливо в майбутньому візьмуся за програмування. Сьогодні можливості движка Unity дозволяють створювати власні ігри в найкоротші терміни, в майбутньому хотілося б попрацювати над власними проектами.

Інтервю зі Славою Гедич

Скетч, 2.5 години

Інтервю зі Славою Гедич

Скетч, близько 3 годин

Інтервю зі Славою Гедич

Скетч, близько 4 годин

Чи Правда, що PBR-рендеринг і шейдинг вірно завойовують світ?

Цілком можливо, що PBR займе місце звичайних технологій Specular і Gloss, а минуле покоління текстур поступово забудеться. Але, думаю, що Hand-Paint назавжди залишиться з нами, він просто не має властивість застарівати.

Інтервю зі Славою Гедич Інтервю зі Славою Гедич

Пітер Венкман aka Білл Мюррей з «Мисливців за привидами» для MovieFest Challenge 2013, робота зайняла 3-е місце

Що ти думаєш про Blender?

Ніколи з ним не працював, але мені дуже не подобається кількість багів в 3DS Max і Maya, вже думав дивитися в бік Modo, можливо спробую Blender.

Які у тебе враження від Zbrush 4r7?

Спробував, не встиг ознайомитися з усіма нововведеннями, але дуже сподобалася Dynamic Subdiv – цікава функція, що дозволяє робити фаски на hard-surface.

Інтервю зі Славою Гедич Інтервю зі Славою Гедич

Відьма для Mass Effect Challenge на CG Hub

Важливі основи малюнка і художня освіта для 3D-артиста?

Одиниці наділені талантом, власним баченням і досвідом. Художня освіта в його класичному розумінні не так важливо, необхідну інформацію з малюнку, живопису та композиції можна спокійно знайти і в Інтернеті, дивитися відео уроки, слухати майстрів CG. Бажання – це головне, а способи отримання інформації та навичок можуть бути різними.

Чи Правда, що всі круті 3D-художники рано чи пізно стають концептерами?

Ніколи не замислювався про це, але цілком імовірно. Якщо трапляється так, що процес «нарощення» досвіду сповільнюється, то потрібно шукати обхідні шляхи для його отримання та подальшого зростання.

Інтервю зі Славою Гедич

Please, I want tattoo, робота з власної скарбнички художника

Робота твоєї мрії. В якій студії ти мрієш працювати?

Студій Мрії у мене багато, але це все ті студії, які роблять приголомшливі сюжетно-орієнтовані проекти. Насправді, я відчуваю і розумію, що у мене ще величезні прогалини в знаннях, тому і роблю завжди вибір у бік компанії, працювати в якій цікаво, а скілл буде продовжувати гойдатися.

Твої улюблені художники?

Із зарубіжних художників мені подобаються: Robot Pencil, Xiaodi Jin Min Yum, Ruan Jia, James Zapata, з СНД – Максим Верехин і Володимир Крисецкий.

Інтервю зі Славою Гедич Інтервю зі Славою Гедич Інтервю зі Славою Гедич

Gangsta Hellsing, для Comicon Challenge 2014

Улюблена гра.

Їх декілька: MediEvil (стара гра на PlayStation 1), FinalFantasy VII Crisis Core, Halo Reach. І сама улюблена ігрова серія Metal Gear Solid. Я – фанат BigBoss’а.

Half—Life 3 чекаєш?

Звичайно!

Інтервю зі Славою Гедич Інтервю зі Славою Гедич

Інтервю зі Славою Гедич Інтервю зі Славою Гедич

Спільна з друзями робота на конкурс Unearthly Challenge 2009

Чим ти займаєшся у вільний час?

У вільний час активно займаюся спортом, тайським боксом, готуюся і беру участь у змаганнях між CG-конкурсами. Ще граю в комп’ютерні ігри і люблю нічні пробіжки. Щоденний розпорядок дня приблизно такий: робота, тренування, 2 години ігор, 30 хвилин бігу, 1-2 години малювання в 2D, 6 годин сну.

Якою б ти дав пораду починаючим художникам?

Раджу не перейматися з приводу того, що потрібно на початку, що прочитати, що подивитися, просто читайте і дивіться те, що більше подобається, за це і беріться. Але слід розуміти, що у геймдеве потрібно не просто красиво скульптить, але й володіти певними технічними знаннями. Більшість матеріалу є в Інтернеті, якщо боїтеся, що навчать неправильно, дивіться на рівень робіт викладача. Якщо у викладача немає власних робіт – біжіть.

Інтервю зі Славою Гедич Інтервю зі Славою Гедич

Unearth Challenge 2013

Читайте в нашій попередній статті інтерв’ю з художником по персонажам Seung-min Kim.

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона

Окрема подяка: Маргариті та Роману