ФОТОРЕАЛІЗМ І 3D-ПОРТРЕТИ. БЕСІДА З IAN SPRIGGS. ЧАСТИНА 2

369

Продовження бесіди з Ian Spriggs, художником по персонажам, який відомий своїми приголомшливо реалістичними 3D-портретами. Перша частина знаходиться тут.

Які найбільш часті помилки роблять художники при створенні фотореалістичної моделі людини?

Помилки в анатомії. Кілька років тому, коли я почав робити персонажів, мій супервайзер дав мені завдання цілий тиждень моделить очей. Я, природно, подумав, що це перебір, але зробив так, як він сказав. Через тиждень у мене була модель ока, яку я вважав гарною. Я порівняв її з ранньою версією на початку тижня і не міг повірити, яка величезна різниця була між ними. Перша модель була жахлива. Я узагальнював великі форми і дозволяв моєму уяві заповнювати прогалини в аспектах, яких я не розумів. За тиждень я дізнався як насправді виглядає очей, я пропрацював кожну його деталь, і багато чому навчився у процесі.

ФОТОРЕАЛІЗМ І 3D-ПОРТРЕТИ. БЕСІДА З IAN SPRIGGS. ЧАСТИНА 2

Я усвідомив, що освоєння анатомії ніколи не закінчується, і чим більше вивчаєш, тим більше треба вивчити, але чим більше ти знаєш, тим вірогідніше виглядає твоя модель. По мірі того, як я роблю нові роботи, я помічаю все більше недоліків у попередніх портретах. Мені подобається, що я бачу помилки в них, це означає, що я росту, але це також означає, що у мене ніколи не вийде ідеального портрета.

ФОТОРЕАЛІЗМ І 3D-ПОРТРЕТИ. БЕСІДА З IAN SPRIGGS. ЧАСТИНА 2

Розкажи трохи про те, як ти створюєш деталі. Волосся, зморшки і особливо очі — головні чинники, що надають твоїм робіт реалістичність, і ми б хотіли знати, що ти використовуєш/робиш для їх створення.

Чесно кажучи, я не роблю нічого особливого. Я просто дивлюся на мою роботу годинами; засинаю з думками про неї і прокидаюся з думками про неї. Коли я роблю портрет, я майже одержимий процесом його створення. Я можу провести тижня, моделюючи повіки, або ніс або зморшки на лобі. Інколи мені щастить і в мене виходить правильно з першого разу. Але зазвичай я йду до потрібного результату шляхом проб і помилок. Якщо врахувати всі помилки, то вийде, що за час створення одного «правильного» портрета я роблю сто «неправильних». І я продовжую роботу до бажаного результату, тому що у персональних проектах немає дедлайнів.

ФОТОРЕАЛІЗМ І 3D-ПОРТРЕТИ. БЕСІДА З IAN SPRIGGS. ЧАСТИНА 2

Коли я займаюся деталізацією, я можу зробити один ділянка, яка добре виглядає, але іноді він не гармонує з іншими аспектами портрета. Моє завдання – збалансувати всі елементи образу. Я вважаю, що для цього потрібно працювати над моделлю цілком, додаючи деталі рівномірно. Коли я займаюся деталізацією я враховую: варіацію в пасмах волосся, товщину вій, товщину століття, співвідношення жиру і м’язів, як тканина лягає на тіло, яка її товщина, розмір зіниць, розмір пор (карти XYZ дуже допомагають при деталізації шкіри), глибина зморшок, дія гравітації на тіло, лінію росту волосся… Думаю, цей список можна ще довго продовжувати…

ФОТОРЕАЛІЗМ І 3D-ПОРТРЕТИ. БЕСІДА З IAN SPRIGGS. ЧАСТИНА 2

Який із зроблених портретів запам’ятався тобі найбільше і чому?

Напевно, це мій автопортрет. Це моя перша робота, особисто для себе, щоб з’ясувати, наскільки якісну та виразну модель я можу створити. Я отримав багато позитивних відгуків від CG-спільноти після її публікації, і це було несподівано. Люди висловлювали мені свою підтримку, і це надихнуло мене продовжити створення портретів. Я відчуваю, що кожна моя робота – унікальна, за кожною з них стоять особливі емоції. Я по-різному знайомлюся з внутрішнім світом моїх моделей і завжди чомусь вчуся в цьому процесі.

ФОТОРЕАЛІЗМ І 3D-ПОРТРЕТИ. БЕСІДА З IAN SPRIGGS. ЧАСТИНА 2

Портрет Нілу Блокампа запам’ятався тим, що я зробив його, коли тільки почав працювати з ним в OatsStudios. Це компанія, яка змінила моє життя, і портрет служить нагадуванням про це. Два портрети батьків нагадують мені про те, хто я і звідки родом. Подвійні портрети, які я створив, наводять на думки про нашу зв’язку з іншими людьми і важливості відносин.

ФОТОРЕАЛІЗМ І 3D-ПОРТРЕТИ. БЕСІДА З IAN SPRIGGS. ЧАСТИНА 2

Як тобі годинами створювати особи знайомих тобі людей?

Я-то як раз можу годинами дивитися на чиє-то особа, але, думаю, моделі відчувають себе трохи не в своїй тарілці. Вони знають, що я ретельно їх вивчаю, а потім викладаю результат онлайн, на загальний огляд. Вони можуть відчувати себе вразливими. Коли я починаю працювати, то бачу, що кожна особа по-своєму прекрасно і намагаюся це передати. Я люблю проводити години безперервно, намагаючись зрозуміти, що людина собою представляє. У цьому процесі я потрапляю в «потік», коли втрачаю хід часу, і воно пролітає непомітно.

ФОТОРЕАЛІЗМ І 3D-ПОРТРЕТИ. БЕСІДА З IAN SPRIGGS. ЧАСТИНА 2

Як реагують твої моделі, коли вперше бачать себе в 3D?

Реакції зазвичай бурхливі, хтось дуже радий, хтось ні. Коли моя невістка Хізер побачила себе, то майже нічого не сказала. Думаю, вона була здивована тим, як я зобразив її, але потім вона полюбила свій портрет. Спочатку люди думають, що на портреті вони побачать себе такими, якими є, але це – відображення мого бачення їх. І звичайно, це не фотографія, так що відображення не завжди точний. Я вважаю, що всім моїм моделям подобаються їхні портрети, вони розуміють, скільки часу й енергії я вклав, і цінують мої зусилля.

ФОТОРЕАЛІЗМ І 3D-ПОРТРЕТИ. БЕСІДА З IAN SPRIGGS. ЧАСТИНА 2

Хто зображений на твоєму новому портреті?

Це мій друг Тоні, татуйований панк. Ми були сусідами по квартирі 15 років тому й донині залишаємося хорошими друзями. Я думаю, що цей портрет відрізняється по стилю від інших, в ньому менше духа бароко і більше сучасності.

ФОТОРЕАЛІЗМ І 3D-ПОРТРЕТИ. БЕСІДА З IAN SPRIGGS. ЧАСТИНА 2

Чи є в тебе порада для тих, хто поставив собі за мету створювати реалістичні 3D-людей?

Я вважаю, що це – дуже складне завдання в мистецтві. Люди оцінюють персонажів критичніше, ніж істот. Всі знають, як виглядає обличчя і якщо з портретом щось не так, то вони вкажуть на це. Якщо робота виглядає реалістично, то деякі вважатимуть, що це скан, та її зробив комп’ютер. Така реакція іноді може вивести з рівноваги.

ФОТОРЕАЛІЗМ І 3D-ПОРТРЕТИ. БЕСІДА З IAN SPRIGGS. ЧАСТИНА 2

Моя порада всім художникам – не звертайте на це увагу і робіть свою справу. Ви взяли найбільший виклик – створення людської фігури і ви працюєте новими для нашого покоління інструментами. Жоден художник по персонажам не може сказати, що він майстер у цій області, навіть кращі художники сумніваються в собі, тому не впадайте у відчай і старанно трудіться.

Якщо Ви хочете дізнатися більше про методи роботи цього художника, зверніть увагу на статті: Секрети портретів цифрових від Ian Spriggs і Портрет Памели Спріггс від Ian Spriggs.

Оригінал статті знаходиться тут.

Читайте новини першими на нашому каналі в Телеграм.