Топ-10 порад по анімації

265

Аніматор Antony Ward ділиться порадами, які допоможуть швидше і ефективніше створювати якісну анімацію.

Кого завгодно можна навчити искористувати 3D-програма для створення анімації, а також маніпулювати кривими, IK або блендшейпами. Але це ще не зробить його аніматором, оскільки справжня анімація складається з безлічі складових.

Мета цієї статті – поділитися з аніматорами низкою порад, які допоможуть прискорити процес роботи, залишаючи, таким чином, ще більше часу для самого головного – анімації.

Порада №1: Блокінг ключових поз

Сфокусуйтеся на важливих рухах персонажа, пам’ятаючи про “повну анімаційній картині”

Не намагайтеся моментально, коли справа доходить до анімації, опрацювати кожен рух персонажа. Якщо ви будете постійно зосереджуватися на якомусь одному моменті, ви не будете бачити всю картину цілком, створюючи при цьому неприродно виглядає анімацію.

В анімації кожен рух має бути гармонійним, тому дуже важливо бачити всю картинку цілком, фокусуючись на ключових позах.

Порада №2: Копіпаст ключів

В деяких випадках, наприклад, при роботі над циклами ходьби або бігу, не має сенсу окремо опрацьовувати дзеркальні пози. Тому можна схитрувати і, наприклад, банально скопипастить ключі з лівої ноги на праву. При цьому пам’ятайте, що в першу чергу ви робите це, щоб прискорити сам процес роботи.

Порада №3: Використовувати надійний рігг

Хороша 3D-анімація залежить не тільки від таланту аніматора, але і від якості використовуваного ним рігга. Швидкий базовий рігг дозволить вам створити просту анімацію. Тому рігг необхідно налаштувати під ваші конкретні вузькоспеціалізовані потреби. Непрофесійний рігг тільки принесе вам зайві проблеми. Також аніматор не повинен мати можливість редагувати констрейны та інші системи, оскільки це просто «вб’є» рігг.

Найкращий рігг той, який дозволяє аніматор анімувати, не замислюючись про непотрібних для нього речі. Так круто, коли ти просто береш персонажа і рухаєш його в сцені, ключуя, не замислюючись про всяких технічних штуках, коли тобі не потрібно кожні 5 хвилин писати риггеру, запитуючи, чому це руку персонажа рознесло на пів екрану.

Порада №4: Примусьте працювати тангенти

Топ-10 порад по анімації

Анімація – це не тільки ключі. Тільки з їх допомогою досить складно контролювати анімацію. Також якщо наставити ключів в кожному кадрі, сцена стане перевантаженою, анімацію буде дуже складно редагувати, руху персонажа будуть при цьому неприродними.

Перед тим, як псіханути з-за того, що у вас виходить неприродна анімація, поекспериментуйте з анімаційними кривими і тангентами. У кожного ключа є тангент, який можна налаштувати, за допомогою неї можна також контролювати проміжні кадри.

Порада №5: Нехай додаток працює за вас

Навіть якщо ви працюєте в найдорожчому 3D-додатку останньої версії, ви все робите анімацію традиційним чином. Переміщення джоинтов і призначення ключів досить трудомістке заняття, тому нехай за вас працює програма.

Особливо це стосується вторинної анімації, оскільки з допомогою динаміки можна прораховувати волосся, одяг або хвіст персонажа. Вважатися це автоматично, що дозволить вам зосередитися на ключовий анімації.

Рада №6: Використовуйте проксі-модель, щоб полегшити вьюпорт

Топ-10 порад по анімації

При роботі над ключовими рухами краще використовувати лоупольную проксі-модель, замість хайпольной

Хайпольная модель може підвісити вьюпорт, оскільки вона повинна деформуватися і переміщатися в сцені з допомогою скелета або інших складних деформеров. Це стає особливо помітно, якщо ви програєте анімацію в режимі реального часу.

При роботі над ключовими позами і базовими рухами, сховайте хайпольную модель і анімуються полегшений проксі-варіант. Це може бути як спрощена версія персонажа, так і пари кубиків з потрібними пропорціями. Такий підхід дозволить ретельно опрацювати базові рухи, які ви потім застосуйте до хайпольной моделі.

Порада №7: 3 кита хорошою анімації: підготовка, дія і реакція

Топ-10 порад по анімації

Плануйте анімацію з урахуванням 3 фаз: підготовки, дії і реакції

При роботі на секвенціями або анімацією в цілому, не забувайте про 3 важливих фазах: очікування, дія і реакція. Практично кожен рух містить у собі якусь дещицю кожної цієї фази.

Наприклад, перед тим як стрибнути, ви згинаєте ноги в колінах, або відводите руку назад перед тим, як щось кинути. Це фаза підготовки. Стрибок або кидок — дія. Реакція – згинання колін або рух рук після приземлення. Цей же підхід застосуємо і до лицьової анімації. Для досягнення ефекту комічності можна перебільшити всі рухи або міміку.

Порада №8: Подивіться на події очима персонажа

Топ-10 порад по анімації

Не бійтеся записувати себе на камеру

Кращий референс для аніматора – відео. Можливість постійно переглядати його, ставити на паузу, програвати в уповільненому режимі дозволить опрацювати руху персонажа дуже детально.

І це не ново. Серйозні анімаційні студії завжди знімають акторів, що озвучують персонажів, коли вони читають текст. Потім це відео передається аніматор, який при анімації персонажів буде спиратися на поведінку актора і його вираз обличчя.

Такий підхід доступний не всім з нас, оскільки ми не володіємо безмежними можливостями кіностудії. Однак ми можемо встати зі стільця і, хоча б, записати відео того, як ми ходимо чи ведемо себе. Спробуйте самі відтворити сцену, над якою працюєте, неважливо яким це важким або складним вам здається. Це допоможе вам швидше розібратися з блокингом і створити більш якісну анімацію.

Порада №9: Використовуйте дзеркало

Топ-10 порад по анімації

Найкращий ваш референс – ви самі

Закінчивши працювати над анімацією тіла персонажа, переходите до його обличчя. Правильніше за все анімувати особа в кінці. Це дуже важлива частина анімації. На цьому етапі потрібно створити природну міміку, яка переконає глядача, що персонаж дійсно відчуває ті чи інші емоції.

Купіть собі маленьке дзеркало і дивіться на себе під час роботи, скорчите собі в нього пару жито. Для створення якісної анімації, потрібні хороші референси, а який референс може бути краще за вас самих?

Порада №10: Використовуйте анімацію повторно

Топ-10 порад по анімації

Бібліотека з анімаціями допоможе вам працювати швидше і ефективніше

Ця рада застосуємо до всіх областях CG-індустрії. Його також можна використовувати і в анімації.

На створення якісного циклу ходьби або бігу піде не один і навіть не два години роботи, тому створивши його одного разу, використовуйте його і в подальших проектах. Сфокусуйтеся на ключових позах, потім опрацюйте їх детальніше, зробіть більш різноманітними, а персонажа, тим самим, унікальним.

І, наостанок. Пам’ятайте, що особа потрібно анімувати в останню чергу

Раніше вже згадувалося, як важливо працювати над персонажем в цілому, шляхом блокинга визначаючи ключові пози, потім уточнюючи їх. Але це відноситься тільки до анімації тіла персонажів, оскільки мімікою слід займатися в останню чергу.

Журналіст: Альона