Інтервю з Катериною Бурыкиной

376

Катерина Бурыкина – 3D-художник по персонажам в Blizzard.

Катерина Бурыкина, чудовий художник і незвичайна дівчина, що живе в р. Ірвайн, Каліфорнія, з 2013 р. працює в Blizzard. Спеціалізується на лоупольном моделюванні зброї, броні, персонажів тощо для WOW, працює в техніці hand paint. Роботу любить шалено, в офісі практично живе, благо обстановка в Blizzard дуже тепла і привітна, а колектив неймовірно товариський, здатний у будь-який момент прийти на допомогу, так і покритикувати роботу. До речі, співробітники Blizzard можуть приводити на роботу домашніх тварин, зокрема собак, щоб ті не нудьгували вдома.

Як ти потрапила в 3D і геймдев?

В 7 років моя сім’я переїхала до Техасу з Санкт-Петербурга. Після закінчення школи я вступила в Art Institute of Dallas, не скажу, щоб він був сильним, але основи дав. У той час я не любила 3D, хотіла малювати мангу, ніколи не думала, що потраплю в Blizzard, мені здавалося, що тут працюють якісь спеціальні люди, що народилися в особливий день.

Але потім якось так склалося, що я потрапила в геймдев. Працювала в Lunatic Studios і PicturePlane: Imaging, створювала 3D-моделі лоупольных персонажів, малювала арт, розробляла оформлення упаковок для дисків і іграшок. В якийсь момент вирішила повністю переробити портфоліо і дала собі на це 6 місяців. Склала чіткий план дій, обмежила спілкування з друзями, жила одна і постійно працювала. Насправді ніщо не мотивує так, як розуміння того, що через 6 місяців у тебе закінчаться гроші, які не з’являться, якщо не знайти роботу.

Регулярно публікувала роботи на Polycount.com знайшла там багато хороших друзів, які постійно підтримували мене тоді і продовжують робити це до цих пір. В якийсь момент мені написала HR з Blizzard’a і запропонувала зробити тестове. Наступні два тижні я практично не спала, а Паладин Оленка стала першим персонажем, створеним за такий рекордно короткий термін.

Пройшло вже майже два роки, як я працюю в неймовірно талановитої команді художників по персонажам над WOW, однією з найбільш крутих ігор Blizzard.

Інтервю з Катериною Бурыкиной Інтервю з Катериною Бурыкиной

Інтервю з Катериною Бурыкиной

Paladin Alyonushka

Чому персонажі? Пробувала ти працювати в інших напрямках?

На попередній роботі я малювала ілюстрації, арти і постери до ігор, придумувала оформлення упаковок для дисків і іграшок, було дуже цікаво, так надихало бачити щось, твоїми створене руками. У Blizzard я створюю не тільки персонажів, але і зброю, броню, при необхідності роблю невелику анімацію ефектів. В середньому, на завдання йде від 2-3 днів до тижня і більше, все залежить від складності завдання, наявності концепту та ін.

Найбільше мені подобаються саме персонажі, особливо з hand painted-текстурами. При роботі над ними завжди виникає відчуття, що створюєш щось живе і унікальне, нехай і в 3D.

Інтервю з Катериною Бурыкиной

Чоловіча анатомія, скетч

В яких програмах ти працюєш? Можеш дати якусь пораду по їх більш ефективному використанню?

З 3D-редакторів найчастіше використовую 3Ds Max, особливо на роботі, особисті проекти ліплю в Zbrush, оскільки в Blizzard я працюю з лоупольными моделями, які розфарбовую вручну. Текстури малюю в 3D-Coat і Photoshop. Мені здається, що 3D-Coat взагалі краще всього підходить для текстурування. Карти найбільше люблю запікати в Topogun, в деяких випадках використовую xNormal. Для статичних рендерів – Marmoset, дуже рідко Vray.

Перед текстурированием меша в 3D-Coat я розбиваю його на трикутники, щоб не малювати текстуру поверх квадроциклів, так у мене не виникає проблем зі світлом і геометрією.

Інтервю з Катериною Бурыкиной Інтервю з Катериною Бурыкиной

Nightingale

Чи використовуєш ти PBR?

У робочому пайплайне ми його не використовуємо, карту Diffuse я завжди малюю вручну, проробляю все тіні, відблиски, світло тощо, але зараз активно вивчаю PBR у вільний від роботи час, у захваті від його можливостей.

Які програми ти хотіла б вивчити в майбутньому?

Мені давно пора вивчити Maya, не думаю, що на це піде багато часу, оскільки всі 3D-редактори схожі. Ще цікавий Modo, ну, і хотілося б, нарешті, познайомитися з Substance Designer, розібратися в тому, що він вміє.

Інтервю з Катериною Бурыкиной

Волосся, скетч

В чому ти знаходиш щоденне натхнення?

Улюбленій роботі, спілкуванні з рідними та друзями, комп’ютерних іграх, роботах інших художників, корейських драмах і московському шоу «Давай одружимося», яке я іноді слухаю на тлі замість музики. Кумедно чути, як спокійно іноді обговорюються речі, про які у нас зазвичай не говорять.

В який момент робочого дня ти завжди думаєш: «Ось чому я роблю цю роботу»?

Коли бачу, як грають у щось, створене мною, коли на форумах гравці обговорюють WOW, коли наша команда намагається викластися на 100%, щоб зробити щось по-справжньому гарне і якісне.

Інтервю з Катериною Бурыкиной Інтервю з Катериною Бурыкиной

Lumbering Oaf

Складно постійно працювати в одній стилістиці і дотримуватися її?

Насправді всі роботи нашої команди трохи різні. Але ми постійно радимося, критикуємо один одного, за основу беремо старі роботи, особливо це стосується їх колірної палітри. При необхідності керівництво також завжди спрямовує і підтримує.

Розкажи про CG-ком’юніті в Ірвайні.

У Лос-Анджелесі воно набагато більше. Але художників і у нас чимало, так чи інакше, тут можна зустріти всіх, просто іноді нам лінь виходити з дому. Часто проходять різні воркшопи та скетчинг-дні, в які ми з друзями намагаємося брати участь.

Інтервю з Катериною Бурыкиной Інтервю з Катериною Бурыкиной

Castanic Bust

Що ти думаєш про дівчат геймдеве?

Мені здається, що в першу чергу важливий сам чоловік. У Blizzard однаково добре ставлення до всіх співробітників, я ніколи не стикалася з якимись труднощами із-за того, що я дівчина. Навпаки, всі ліди завжди вимагали висока якість у всіх співробітників, критикуючи при необхідності виконану роботу. Тут нам важливо, щоб чоловік був приємний у спілкуванні, якщо ви будете висококласним фахівцем, який вважає, що він вже досяг усього, що хотів, то вам швидше за все просто відмовлять у роботі.

Крім того, я вважаю, що якість роботи потрібно критикувати незалежно від статі виконавця, якщо хтось вважає, що мене взяли на роботу із-за того, що я дівчина, боячись зачепити мої почуття або образити, що ж, нехай і далі так вважає.

Інтервю з Катериною Бурыкиной Інтервю з Катериною Бурыкиной Інтервю з Катериною Бурыкиной Інтервю з Катериною Бурыкиной Інтервю з Катериною Бурыкиной

Archer Lady Sibill

Працюєш ти над якимись особистими проектами зараз?

Так, працюю над одним персонажем, хотіла закінчити його на цьому тижні, але зараз розумію, що треба ще дещо доопрацювати. Думаю, що це займе наступний тиждень, може більше, обов’язково викладу, коли закінчу.

Чим би ти хотіла займатися в майбутньому?

Допомагати початківцям художникам. Раніше, коли я тільки починала працювати в стилі hand paint, друзі постійно допомагали мені, Богдан і Ольга терпляче пояснювали, як правильно малювати текстури. Напевно тому мені подобається працювати зі студентами і я хотіла б написати серію невеликих туториалов, де показала б, як правильно малювати текстури, створювати матеріали, які будуть читатися, але у мене так мало вільного часу, що я постійно відкладаю це. Сподіваюся, що найближчим часом мені вдасться реалізувати задумане.

Інтервю з Катериною Бурыкиной Інтервю з Катериною Бурыкиной Інтервю з Катериною Бурыкиной

Azra

Чи є в тебе улюблені художники?

Люблю роботи Вадима і Тамари Бахлычевых, Богдана Габелко, Віталія Булгарова, Jon-Troy Nickel, азіатських художників, особливо корейських, вони прекрасно працюють з кольором. З 2D-художників подобаються Hyung Kim Tae, Paul Kwon, Geoffrey Ernault, J. Scott Campbell, An Jeong-Won (Maggi), Lim Haksu і Jeong Juno, роботи деяких з них настільки гарні, що мені так і хочеться замоделить щось схоже, поклавши їх арти в основу.

Чим ти займаєшся у вільний час?

Я дуже багато працюю. У рідкісне вільний час ми граємо з друзями в комп’ютерні та відео ігри, їздимо в Лос-Анджелес, де спілкуємося з іншими друзями.

Чи є в тебе улюблені ігри або персонажі?

З найулюбленіших WOW, StarCraft, Heroes of the Storm, League of Legends, Bloodborne, також подобаються ігри в жанрі Tower Defense і платформера, наприклад, Kingdom Rush і Spyro the Dragon. Взагалі, ігри про дракончика Spyro – улюблені ігри дитинства. Але в моєму випадку постійно доводиться шукати баланс між іграми і роботою, тому що спочатку ти думаєш, що зіграєш партію в WOW і повернешся до роботи, а потім вісім годин пролітають зовсім непомітно.

Разом з хлопцем хочу пройти останнього «Відьмака» і навчитися грати в DOTA, ком’юніті якої іноді мені здається занадто суворим. Деколи хочеться пограти, а не вислуховувати, як на тебе збираються кинути репорт.

Інтервю з Катериною Бурыкиной Інтервю з Катериною Бурыкиной

Жіноча анатомія, базова 3D-модель

Чекаєш ти повнометражний Warcraft?

Дуже чекаю і переживаю. Взагалі вважаю, що наша команда за синематикам, яку я просто обожнюю, змогла б зробити відмінний CGI-фільм. Але і в якості знятого фільму, який вийде в 2016 р., не сумніваюся, думаю, що він вийшов відмінним. З іншого боку, зазвичай я досить сильно чіпляюся до фільмів і серіалів, знятим з коханим всесвітах, і голосно обурююся, коли в серіалі «Ігор Престолів», а я читала всю серію, додають неіснуючих персонажів, або в «Гаррі Поттера» раптом з’являються моменти, яких не було в книзі.

Інтервю з Катериною Бурыкиной Інтервю з Катериною Бурыкиной

Lady Mechanika

Як ти вважаєш, чи важливі основи малюнка і художня освіта для 3D-художника?

Звичайно. Але все ще залежить від того, чим ви хочете займатися. Якщо це буде олдскульний hand paint, то вам обов’язково потрібно знати, як змішувати кольори, якими характеристиками володіє той чи інший матеріал, золото має відрізнятися від кістки або тканини, все фактури зобов’язані читатися. Спробуйте зробити скріншот партії WOW’a і він вам здасться намальованим, настільки добре продумано. Звичайно, вам не потрібно вміти малювати танк, щоб змоделювати його або затекстурить, це завдання швидше інженерного, ніж художнього характеру.

Під час навчання в коледжі, коли я ще не любила 3D, але у нас були заняття з ZBrush, я помічала, що одні хлопці, які знають основи малюнка і анатомію, працювали в ZBrush легко, не замислюючись, інші допускали елементарні помилки, яких не було б, володій вони основами.

Інтервю з Катериною Бурыкиной Інтервю з Катериною Бурыкиной Інтервю з Катериною Бурыкиной

Darksiders 2 Death Fan Art

Якою б ти дала пораду починаючим?

Займатися тим, що подобається. Якщо ви любите персонажів, створюйте персонажів, не потрібно працювати художником по оточенню, тому що ви будете створювати оточення, а не персонажів, до яких справа так і не дійде. Багато працюйте, повністю віддавайте себе улюбленому заняттю, робіть роботу якісно. Не слухайте людей, які вам кажуть, що у вас щось не вийде, ви можете все, варто лише захотіти і докласти максимум зусиль і праці, це все обов’язково повернеться. Не витрачайте час на нецікаві речі. Наприклад, ми з друзями іноді влаштовуємо один одному невеликі конкурси. Я дивлюся на їх роботи і думаю «Це так круто, хочу зробити», а потім намагаюся повторити побачене. Постійно питайте у друзів їх думку, вимагайте критики, тільки так ви зможете вирости професійно.

Читайте в нашій попередній статті інтерв’ю з Олегом Олейніковим.

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона