Making of «Happy Birthday!»

218

У цьому making of Lin Zhang розкриє секрети створення своєї неймовірно реалістичною роботи «Happy Birthday».

Ось вже 8 років, як Lin Zhang працює в сфері геймдеву, в таких компаніях як Activision Shanghai і Epic Games Shanghai. Lin пристрасно любить CG і приділяє весь вільний час створення власних робіт.

Робота Happy Birthday! була навіяна дитячими спогадами. Я завжди був важкою дитиною, особливо яскраво це проявлялося на днях народження. Для створення цієї роботи я вирішив використовувати японські і американські комікси, спираючись на них, щоб досягти реалістичності, а також незвичайною міміки. Мета цієї роботи – нагадати всім нам, якими ми були в дитинстві, і яким воно було яскравим.

Крок 1: Підготовка

Зазвичай я витрачаю багато часу на збір референсов і побудова композиції. Цей етап дуже важливий, хоча більшість його ігнорують. І чим краще ви підготуєтеся на цьому етапі, тим кращий ви отримаєте результат, оскільки вражаюча будівля не можна побудувати без солідного фундаменту.

Making of «Happy Birthday!»

Крок 2: Моделювання та світло

На цьому етапі я налаштовую камеру, щоб виробити композицію. Як тільки композиція готова, я створюю прості моделі, щоб визначитися зі світлом і атмосферою. Надалі я продовжую працювати з камерою, на цьому етапі я її тільки починаю налаштовувати.

Making of «Happy Birthday!»

Крок 3: Моделювання персонажів

Всі моделі були зроблені в Maya і ZBrush. І, оскільки, передбачається, що дівчинка дме на торт з усіх сил, створюючи тим самим сильний вітер, обличчя і одяг персонажів вимагають ретельного і уважного опрацювання.

Making of «Happy Birthday!»

Крок 4: Моделювання сцени

Після того, як я закінчую з моделями, я переходжу до сцени. Більшість моделей для неї створювалися спеціально з використанням стандартних технік моделювання. Всі регулювали і позиціонувалося вручну, що стало дуже цікавим і пізнавальним досвідом. На цьому етапі я зіткнувся з багатьма труднощами, основними з яких стало моє бажання максимально стилізувати роботу в японському стилі 80-х рр. і «ветренное» оточення. Для сцени я створював дуже багато різних об’єктів, але, на жаль, можу показати тільки кілька скріншотів.

Making of «Happy Birthday!»

Крок 5: UV-розгортка, та оптимізація моделей

Наступний етап включав створення UV-розгортки для моделей, для якої я використав UV Layout і Unfold 3D. В цілях економії часу я також створив UV-розгортку з допомогою UV Master Tool в ZBrush, щоб скопіювати інформацію з лоуполи моделей на хайполи.

Making of «Happy Birthday!»

Крок 6: Освітлення і базовий шейдинг

По закінченні роботи над моделями я заново створив сцену в 3Ds Max і почав налаштовувати світло і дефолтні шейдерів для тестових рендерів. Освітлення, шейдинг і подальший рендер проводилися за допомогою V-Ray. Цей етапи роботи зайняв досить багато часу, оскільки мені доводилося постійно робити тести, поки я не отримав задовільний результат.

Making of «Happy Birthday!»

Крок 7: Матеріали і текстури

Після настроювання базових кольорів і світла я приступив до роботи над текстурами для персонажів і об’єктів. Для звичайних матеріалів використовувався VRayMtl, для об’єктів з підповерхневим розсіюванням, наприклад, шкіри, креми та соку – VRayFastSSS2. З-за великої кількості об’єктів у сцені, кількість текстур перевалило за сотню. Нижче я наводжу скріншот використаних текстур.

Making of «Happy Birthday!»

Making of «Happy Birthday!»

Making of «Happy Birthday!»

Крок 8: Волосся і шерсть

Волосся і шерсть були створені за допомогою плагіна Hairtrix (Ornatrix) для 3Ds Max. Цей потужний та ефективний плагін легко контролювати. Наприклад, я дублював голову такого персонажа як батько дівчинки, щоб один з них в подальшому використовувати для створення волосся. Потім я додав ноди OX Guide from Surface і OX Edit Guide edit spline. Після того, як я отримав задовільну криву, я додав OX Hair from Guides, щоб створити зачіску. Згодом я також додав пару рандомних нод, щоб отримати більш реалістично виглядають волосся.

Making of «Happy Birthday!»

Making of «Happy Birthday!»

Крок 9: Рендеринг

Фінальний процес рендера, завдяки тому, що я непогано підготувався на попередніх стадіях, пройшов досить гладко. Я не використовував рендер по верствам, всі зображення, включаючи волосся, було отрендерено за один раз. Незважаючи на те, що завдяки такому підходу рендер ведеться точно, ви відразу ж отримуєте готову картинку, процес фонового може розтягнутися на багато годин, а пост буде дуже обмежений. Фінальний рендер можна побачити нижче.

Making of «Happy Birthday!»

Крок 10: Пост-продакшн

Фінальний рендер я трохи відредагував в Photoshop, додавши коригувальні шари, змінивши тон картинки і, в цілому, покращити її якість.

Сподіваюся, що інформація, наведена в цій making of була корисною, а картинка припала вам до смаку.

Making of «Happy Birthday!» Making of «Happy Birthday!» Making of «Happy Birthday!» Making of «Happy Birthday!»

Журналіст: Альона