СТВОРЕННЯ ПЕРСОНАЖІВ ДЛЯ AAA-ІГОР, З RENAUD GALAND (ЧАСТИНА 2)

281

Продовження інтерв’ю з Renaud Galand, старшим художником по персонажам команди Overwatch. Перша частина знаходиться тут.

Чи Можете ви сказати, що виросли як художник за час роботи в Blizzard? Що ви робите поза студії для свого творчого розвитку?

В плані творчого розвитку Blizzard – можливо, найкраща студія з усіх, де я працював. Тут величезна кількість приголомшливих художників, які завжди раді поділитися знаннями під час бесід або через нашу внутрішню академічну систему. Нам дуже пощастило – у нас є доступ до освітньої структурі, в якій є уроки та демонстрації по всьому, що пов’язано з розробкою ігор: арт, дизайн, музика, програмування, управління і так далі! Якщо до цього додати, що кожного тижня ми відвідуємо уроки скульптури і малювання, то ви зрозумієте, наскільки Blizzard зацікавлені в розвитку співробітників.

Як художник ви повинні розуміти, що вдосконалення вашої майстерності – це нескінченний процес. Коли ви визнаєте це, то почнете планувати свій особистий розвиток, як повільний марафон. Тому коли у мене є час і енергія, мої заняття поза роботи найчастіше пов’язані з швидкими анатомічними начерками в 3D і маленькими проектами в тих областях, де я хочу покращити свої навички.

СТВОРЕННЯ ПЕРСОНАЖІВ ДЛЯ AAA-ІГОР, З RENAUD GALAND (ЧАСТИНА 2)

Зараз індустрія ігор стала більш доступна для новачків. Ми спостерігаємо швидке розвиток освітніх 2D – і 3D-програм, пов’язаних з індустрією розваг. Що ви думаєте про різні методи навчання? Наприклад, чи повинен художник-початківець відвідувати очні курси у великих університетах або зосередитися на онлайн-тренінгах? Які плюси і мінуси обох варіантів?

Очевидно, що обидва шляхи навчання мають свої підводні камені, але головне, що має значення – як саме ВИ хочете вчитися. В молодості мені дуже не вистачало навичок організованості і розстановки пріоритетів.

У мене стандартна освіта. Я отримав диплом з комп’ютерної графіки в одній з нечисленних шкіл в Бельгії, де був такий факультет (HEAJ). Я думаю, що це був правильний вибір. Школа чи університет можуть допомогти студентові зосередитися на важливій в конкретний момент часу завдання. Також я дуже швидко зрозумів, що значить працювати в команді, і це дуже допомогло мені освоїтися на початку свого кар’єрного шляху в ігробудуванні. Крім того, диплом дуже допоміг мені в оформленні візи. Завдяки цьому я потрапив у Blizzard Entertainment. В залежності від вашого досвіду та освіти ви можете претендувати на різні типи візи, але процес отримання і оновлення робочої візи H1B – якщо ви відповідаєте вказаним вимогам – найпростіше.

СТВОРЕННЯ ПЕРСОНАЖІВ ДЛЯ AAA-ІГОР, З RENAUD GALAND (ЧАСТИНА 2)

Чого не завжди вистачає у школах та університетах – це якісного матеріалу для навчання. Наприклад, деякі предмети можуть застаріти і не відповідати реаліям індустрії. Заповнювати прогалини доведеться вам. Або ж ви можете вирішити, що доступні онлайн-платформи Gumroad, Cubebrush, Гномон та інші є набагато більш вигідним вкладенням грошей, ніж оффлайн-курси, актуальність яких ви сумніваєтеся.

Кожна людина вчиться по-своєму, і зараз ми живемо в світі, де тільки ви відповідаєте за свою освіту.

У нас, художників, є туз у рукаві – наше портфоліо. Спочатку саме воно залучає роботодавців, а вже потім в хід йдуть наш диплом і наша особистість.

Все зводиться до того, який варіант ви вважаєте найкращим для себе.

СТВОРЕННЯ ПЕРСОНАЖІВ ДЛЯ AAA-ІГОР, З RENAUD GALAND (ЧАСТИНА 2)

Наскільки важливі форуми і онлайн-спільноти в пошуку і побудові кар’єри або розвитку особистого майстерності?

З мого досвіду, сайти, начебто CG Society, Artstation або Polycount і соціальні медіа — Facebook і Instagram – це чудові способи заявити про себе і/або зв’язатися з цікавими людьми та однодумцями (включаючи потенційних роботодавців, якщо ви шукаєте роботу).

Наприклад, Polycount допоміг мені отримати роботу в Blizzard. На форумі я став спілкуватися з одним із рекрутерів. Наполеглива праця, час, трохи удачі – і кілька місяців тому я отримав можливість працювати в цій компанії.

Єдина порада для початківців, які шукають роботу через ці канали – будьте чемними, ввічливими і проявляйте повагу, як якщо б ви розмовляли з людьми особисто. Просте повідомлення потенційному роботодавцю може легко виявитися неналежним, нахабним або грубим. Така необережність може спалити мости між вами і компанією вашої мрії. Постарайтеся зрозуміти, на яких сайтах ви можете проявляти свою особистість, а яких краще дотримуватися більш професійний тон.

СТВОРЕННЯ ПЕРСОНАЖІВ ДЛЯ AAA-ІГОР, З RENAUD GALAND (ЧАСТИНА 2)

І нарешті, яку пораду ви можете дати тим, хто одного разу планує працювати в Blizzard?

Коли мова йде про найм в компанії типу Blizzard, я дам пораду, перевірений на власному досвіді — не бійтеся невдач! Ви можете не досягти бажаної мети – це нормально. Я б навіть сказав, іноді це навіть найкращий варіант розвитку подій.

На шляху до роботи вашої мрії в компанії вашої мрії, ви знайдете життєвий досвід, відчуєте успіхи і невдачі. І це дозволить вам ще більше насолоджуватися успіхом, якого ви досягнете.

СТВОРЕННЯ ПЕРСОНАЖІВ ДЛЯ AAA-ІГОР, З RENAUD GALAND (ЧАСТИНА 2)

Метод проб і помилок дозволить вам побачити перспективи розвитку і допоможе викластися на повну, коли ви, нарешті, отримаєте бажану роботу. Це також навчить вас постійно ставити собі нові цілі. Незважаючи на помилки та невдачі, ви будете знати, що їх досягнення реально. Тому що одного разу це у вас вже вийшло СТВОРЕННЯ ПЕРСОНАЖІВ ДЛЯ AAA-ІГОР, З RENAUD GALAND (ЧАСТИНА 2)

Оригінал статті знаходиться тут. Переклав Макс Максимов.