Xiaomi: блокування смартфонів потрібна для забезпечення безпеки користувачів — їх вже можна розблокувати

90

У зв’язку з появою в змі повідомлень про блокування смартфонів xiaomi в ряді країн і регіонів, включаючи кубу, іран, сирію, північну корею, лівію, судан і крим, представник компанії заявив у неділю в інтерв’ю ресурсу global times, що цей захід «не націлена на якийсь конкретний ринок». Він додав, що ці дії спрямовані на запобігання контрабанди і продажів на сірому ринку, а також на захист безпеки призначених для користувача даних.

Експортна політика xiaomi не дозволяє експортувати будь-які її продукти в країни і регіони, де у компанії немає офіційної присутності. Однак в останні роки сірий ринок активно розширювався, і досить часто користувачі купували пристрої xiaomi в одному регіоні і використовували їх в іншому.

Деякі змі порахували, що початок блокування xiaomi своїх мобільних телефонів обумовлено впливом сша. Нібито вашингтон чинить тиск на китайську компанію, щоб вона заблокувала телефони, використовувані в країнах і регіонах, що знаходяться під санкціями.

У відповідь xiaomi заявила, що «тимчасово» заблокувала деякі смартфони, щоб запобігти і розслідувати потенційну контрабанду, яка завдає шкоди інформаційній безпеці користувачів і правам споживачів. “розслідування дало значні результати, і тепер порушені пристрої можна розблокувати», — розповів представник xiaomi.

У свою чергу, російське представництво xiaomi повідомило: «жоден смартфон xiaomi в європі і країнах снд не піддавався блокуванню, і компанія не планує робити такі дії».