Як вибрати бу ноутбук?

6-14-2019

Сьогодні, враховуючи ціни на нові ноутбуки, безліч людей все більше звертають свою увагу на бу ноутбуки. Однак, покупка підтриманого ноутбука, справа ризикована, тому в цій статті хочеться попередити майбутніх покупців, і пояснити деякі тонкощі.
Хочемо порекоменувати вибрати Толковые ноутбуки б/у

Почнемо з того, що необхідно розуміти, що ноутбук на відміну від стаціонарного комп’ютера — єдине ціле і кожен з них — унікальний. Навіть взявши 2 схожих за зовнішнім виглядом апарату, всередині ноутбуки будуть відрізнятися. Це і обумовлює складність ремонту і відновлення ноутбуків в порівнянні зі стаціонарними ПК.

Сервіс перевірки ноутбука перед покупкою
У чому полягає послуга з перевірки ноутбука?

Повна розбирання ноутбука, пошук тріщин.
Чистка системи охолодження, перевірка зносу вентилятора, заміна термопасти, перевірка температурного режиму.
Огляд нутрощів ноутбука на предмет залиття і ремонту, або прогріву. Якщо ноутбук був “прогрітий”, то це в найближчому часі може обернутися ремонтом більш дорогим.

Перевірка жорсткого диска на предмет помилок і битих секторів. Жорсткий диск — це одна з уразливих деталей ноутбука, і вона дуже сильно впливає на стабільність і швидкодію системи. Як правило, не знають люди не роблять перевірку, оскільки оа займає багато часу. Якщо знехтувати такою перевіркою, то заміна накопичувача може вилізти в круглу суму.


Перевірка клавіатури і тачпада, wi-fi, динаміків, приводу, камери, роз’ємів і т. д. Якщо є навіть дрібний недолік на клавіатурі у вигляді непрацюючою або залипающей однієї клавіші — краще відмовитися від покупки.

Про прогрів
Всередині ноутбука встановлені певні мікросхеми, наприклад, північний міст і відеочіп. Це дорогі і дуже важливі елементи. Якщо на ноутбуці багато грали, при цьому його не чистили роками, він перегрівався, то є дуже велика ймовірність виходу з ладу цих мікросхем. За статистикою, понад 60% ноутбуків на ремонт йдуть саме з вийшла з ладу чіпами, внаслідок перегріву. Дана процедура заміни чіпа на новий, коштує досить дорого. До того ж це додаткове навантаження на материнську плату.

У разі відвалу північного моста або відеочіпа, деякі недобросовісні майстри застосовують спосіб тимчасового відновлення — “прогрів” чіпа. Це набагато дешевше, ніж міняти чіп на новий, проте працездатність ноутбука відновлюється лише на деякий час: від кількох годин до 2-3 місяці. Цього часу, якраз і вистачає, що б встигнути продати такий ноутбук.