Який анімаційний софт стоїть за яскравою реальністю мультфільму «Як приручити дракона 2»

167

Піклуючись про аніматорів і бажаючи дати їм все найкраще, DreamWorks Animation почала з чистого аркуша.

За останні 20 років, не без допомоги франшизи «Шрека», «Кунг-фу Панди» і «Мадагаскару», DreamWorks Animation створила анімаційну міні, але все-таки імперію. На цей раз студія знову нагадала про себе релізом другої частини так полюбився всім мультфільму «Як приручити дракона».

Режисером і сценаристом виступив Dean DeBlois («Ліло і Ститч», перша частина «Як приручити дракона»), сам же мультфільм став черговим чудовим шедевром від студії DreamWorks. Епічно борються дракони, граціозно ширяють у небі з відважними воїнами на спині, плавно входять в смертоносні піку, в поєднанні з ключовими драматичними лініями сюжету і запаморочливою комп’ютерною графікою роблять свою справу, приковуючи глядача до екрану на всі півтори години, змушуючи його співпереживати забавним персонажам і щиро шкодувати про швидке закінчення так улюбленої історії. Це видовищне дійство, справжній вир позитивних емоцій і захвату, який став черговим проривом DreamWorks, був би неможливий без нового ПЗ, яке студія розробила спеціально для своїх аніматорів і художників, дозволивши їм творити чарівництво в повну силу.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=Z9a4PvzlqoQ

Трейлер

Аніматори DreamWorks, протягом всієї історії існування студії, працювали в Emo, кастомних анімаційної програмі, написаній у 1980-х рр. компанією Pacific Data Images. З часом тул еволюціонував, саме йому, ну, і талановитим аніматорам, ми зобов’язані появою Принцеси Фіони і Кота в чоботях. І, незважаючи на всю міць, Emo почала втрачати колишню велич. Аніматорам доводилося працювати з грубими геометричними болванками персонажів замість фінальних моделей, або відключати деякі їх частини, щоб дозволити програмі повноцінно працювати. Потім приходила черга рендера, що практично повністю «подвешивало» робочу станцію.

Який анімаційний софт стоїть за яскравою реальністю мультфільму «Як приручити дракона 2»

«Вік» програми не викликає ніяких сумнівів

Emo, подібно лагающей версією Photoshop, просто не могла повністю використовувати ресурси сучасного «заліза». Так, п’ять років тому, студія призначила зустріч HP і Intel, своїм апаратним партнерам. Саме тоді студія зрозуміла, що звичайний апгрейд нічого не вирішить, і прийняла рішення про повне і тотальне оновлення всього ПО.

Який анімаційний софт стоїть за яскравою реальністю мультфільму «Як приручити дракона 2»

Анімація сцени в першій частині «Як приручити дракона» у Emo

Тоді Lincoln Wallen, технічний директор DreamWorks, прийшов до художникам і спитав, в якому ПО вони працюють у своїх найпотаємніших мріях. «Я пам’ятаю це дуже добре», — говорить Simon Otto, провідний аніматор по персонажам другої частини мультфільму «Як приручити дракона». «Його фраза: «А давайте ви забудете, як ви працюєте зараз» мені запам’яталася особливо», — згадує Otto. І був скликаний консиліум, учасниками якого стали аніматори всіляких напрямів – починаючи з 2D-анімації, стоп-моушена і закінчуючи анімацією для відеоігор, метою було створення ідеального програмного рішення для анімації, яке поєднувало б у собі все найкраще з усіх доступних світів. «Ми склали величезний список, в якому вказали, чому одні продукти краще за інших», — говорить Simon Otto. Цей список супроводжувався відповідною інфографікою для команди розробників, які протягом п’яти років розробляли і тестували новий анімаційний тул, назвавши його по завершенні Premo.

Який анімаційний софт стоїть за яскравою реальністю мультфільму «Як приручити дракона 2»

Premo, справжній програмний прорив в анімації, що з’явився через 5 років напруженої роботи

Який анімаційний софт стоїть за яскравою реальністю мультфільму «Як приручити дракона 2»

Відмінності між програмами стають цілком очевидними після першого поверхневого знайомства з ними. Premo, на відміну від попередника, який змушував аніматорів працювати з болванками персонажів, дозволяє їм працювати з повноцінними прискиненными моделями, з якими вони можуть взаємодіяти, змінюючи їх у режимі реального часу. Положення камери, з метою підкреслити конкретне рух персонажа, можна змінити на льоту, і, завдяки підтримці сучасних багатоядерних процесорів, в шот можна помістити стільки різних персонажів, скільки необхідно режисерові (у другій частині мультфільму в деяких секвенциях десятки драконів літають одночасно). Ще однією вимогою, пред’явленим розробникам, був рендер, з яким Premo чудово справляється у фоновому режимі, не зависаючи дозволяє аніматорам спокійно продовжувати роботу. Simon Otto продемонстрував демоверсію програми на 16-ядерний Mac Pro базової складання. На той момент, коли аніматор допрацював позу персонажа, вся секвенція зовсім непомітно, без найменших лагів, повністю перерендерилась.

Який анімаційний софт стоїть за яскравою реальністю мультфільму «Як приручити дракона 2»

Більш природна природа анімації

При цьому казкова потужність програми ніяк не відбилася на те, як художники працюють. Пайплайн залишився колишнім: готова модель персонажа віддається на рігг у відповідний відділ, де в неї вставляються джоинты і навішуються контролери, з допомогою яких аніматори потім будуть позиціонувати персонажів, змушувати їх ходити і бігати, сміятися і плакати, битися і танцювати. У Emo аніматори працювали з допомогою миші, функціональним, але неефективним способом.

Для ефективної роботи в Premo студія DreamWorks забезпечила аніматорів чутливими до натискання моніторами Wacom. Тепер аніматори можуть взаємодіяти з CG-персонажами за допомогою стилуса, при цьому скін, м’язи та інші реагують в режимі реального часу, що є більш природним і швидким способом роботи, дозволяючи художникам експериментувати і приділяти більше часу кінцевого продукту.

Який анімаційний софт стоїть за яскравою реальністю мультфільму «Як приручити дракона 2»

Аніматор працює над емоціями Беззубика у другій частині «Як приручити дракона»

Друга частина мультфільму «Як приручити дракона» стала першим фільмом студії, робота над яким велася в новому програмному пакеті, відомим під назвою Apollo. За словами аніматорів у кількох шотах переваги Premo відчуваються особливо сильно. У сцені, в якій Стоїк Великий стикається з жінкою зі свого минулого, можна спостерігати абсолютно непередавані емоції на його обличчі. В іншій сцені Беззубик кидає на свого господаря, Иккинга, неймовірно проникливий погляд. В оригінальному сториборде цих моментів не існувало, оскільки при роботі в Emo аніматорам, щоб відпрацювати цей момент, довелося б відключити в сцені все, крім головних персонажів. У Premo аніматорам зовсім не дбали про перевантаженість сцени, вони могли спокійно імпровізувати, а це саме той момент, коли подібна імпровізація зробила фільм ще краще.

Аніматори ж, незважаючи на всі грандіозні події, не перестають мріяти і забігати трохи вперед. «Мені б дуже хотілося мати доступ до фінального картини світу», — говорить Otto. «Сьогодні художник спочатку анімує шот, який потім віддає в відділ освітлювачів. Було б дуже круто, якби в наступній версії Premo аніматори могли позиціонувати персонажів в повністю освітленій сцені, що повністю змінило світ комп’ютерної графіки», — говорить він. «Але це складно», — сміється аніматор, — «неймовірно складно і сміливо».

Всі зображення є власністю студії DreamWorks Animation.

Перекладач: Олена

Особлива подяка: Маргарита