Зростання цін на чіпи дозволив тайваню встановити рекорд з експортної виручки

18

Тайванське міністерство фінансів у своєму новому звіті повідомило, що зростання експортної виручки острова на 24,6% в річному порівнянні вперше дозволив подолати планку в $40 млрд, а річна експортна виручка тайваню напевно виявиться вище $400 млрд.зростання цін на напівпровідникові компоненти і матеріали сприяв збільшенню виручки навіть в умовах дефіциту.

Джерело зображення: tsmc

Як пояснює bloomberg, структура зовнішньоторговельного балансу тайваню в жовтні передбачала зростання експорту на 24,6 % до $40,1 млрд і зростання імпорту на 37,2 % до $34 млрд. Крім уже традиційного для останніх двох років високого попиту на напівпровідникові компоненти, зростання експортної виручки сприяв і сезонний фактор, оскільки виробники готуються до сезону передсвяткових розпродажів і запасаються продукцією. Ціни на сировину теж зросли, що торкнулося також виручки металургійної галузі.

На думку аналітиків, експортна виручка тайваню продовжить рости і далі, оскільки цьому сприятиме динаміка цін на продукцію і саме по собі відновлення економіки після пандемії. Виробники все ще не в силах задовольнити попит в повній мірі, оскільки цьому перешкоджає дефіцит компонентів. Тайванські чиновники очікують, що за підсумками листопада експортна виручка зросте ще на 22-26%, а річна виручка вперше в історії перевищить $400 млрд.темпи зростання тайванської економіки будуть істотно вище середньосвітових. За прогнозами сот, торговий оборот на світовому ринку за підсумками року збільшиться на 10,8 %, що теж вище початкового прогнозу в 8 %.