Чи може людство дійсно побудувати «Елізіум»?

235

У новому науково-фантастичному фільмі «Елізіум» Земля перенаселена, зруйнована і вже не підлягає відновленню. Найбільш багаті і могутні люди планети вирішили залишити свої будинки і перебратися на орбітальну станцію. «Елізіум» (Elysium) служить оазисом тим, хто може собі це дозволити.

У новому науково-фантастичному фільмі «Елізіум» Земля перенаселена, зруйнована і вже не підлягає відновленню. Найбільш багаті і могутні люди планети вирішили залишити свої будинки і перебратися на орбітальну станцію. «Елізіум» (Elysium) служить оазисом тим, хто може собі це дозволити. У фільмі людство розробило величезну обертову станцію над недосконалою, прогнилої Землею 2154 року. Космічна станція оснащена прекрасними будинками, вічнозеленої травою і деревами, чистою водою і гравітацією. Хоча такий чудовий новий світ і може здатися надуманим, дизайн космічної станції і наука стоїть за ним, мають право на життя. З цим згоден навіть колишній керівник відділу міжнародної космічної станції НАСА по Освоєнню космічного простору Марк Ахран (Mark Uhran).

«Ця станція схожа на концепт реальний і дуже правдоподібна. Я провів 28 років, працюючи в НАСА і пішов на пенсію тільки минулого літа», розповідає Марк Ахран. «Коли я подивився на космічну станцію у фільмі «Елізіум», я подумав, що це саме те, чого можна досягти в цьому тисячолітті». Рай в особі «Элизиума» обертається над Землею, служачи притулком для всіх багатих світу цього. А тих людей, які залишилися внизу, оточують злочину, злидні і погана екологія, яка позначається на здоров’ї. Один чоловік (Метт Деймон) вирішує покинути Землю і направляється на «Елізіум», щоб врятувати своє власне життя.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=oIBtePb-dGY

Зорельоти, яких у фільмі дуже багато, у більшості випадків є відмінною графічною анімацією, яка використовує досягнення сучасної 3D технології двадцять першого століття. Космічна станція «Елізіум», її звичайно ж не будували, а створили талановиті аніматори і художники. Екзоскелет головного героя, безумовно бутафорський реквізит, але варто звернути увагу на той факт, що розробки даної технології ведуться вже давно. Вчені обіцяють, що в найближчі 15 років дана технологія буде доступна всім.

Чи може людство дійсно побудувати «Елізіум»?

Роботи, які прислуговують багатіям на «Элизиуме», виконані за допомогою технології «Motion Capture». Кадр фільму Елізіум, в якому ми спостерігаємо опрокидывающуюся модель автомобіля, виконується за допомогою азотної гармати. Для катастрофи зорельота при падінні використана комп’ютерна графіка. А ось при ударі об землю задіяний мініатюрний макет та комп’ютерне моделювання.

Знайомий дизайн

Сама конструкція «Элизиума» бере початок в концептах космічних станцій, які продумували в НАСА ще в 1970-х роках. «Ще в далекі 70-ті люди обговорювали ідею покинути Землю і побудувати для всіх станцію, на якій будуть жити люди,» заявив режисер фільму Ніл Бломкамп. «Одним з кращих рішень цього питання був проект космічного поселення «Стенфордський тор». Мені сподобалася ідея взяти за основу цей відомий концепт і змішати його з багатством, алмазами і чудовими будинками. Ми ніби поміщаємо ці чудернацькі, навіть місцями смішні особняки в пончикообразную космічну станцію. Це саме те, про що мені хочеться зняти фільм».

Чи може людство дійсно побудувати «Елізіум»?   Чи може людство дійсно побудувати «Елізіум»?

Політ у космос

«Насправді для будівництво такої станції, як Елізіум, потрібний величезний прорив у науці. Людство повинне винайти спосіб проводити в космосі дуже довгий термін. А цього не передбачається найближчим часом», говорить Марк Ахран. На запитання «А якби ви кинули всі свої сили, ви б змогли досягти рівня космічної станції «Елізіум» за 150 років?» На що Ахран відповів, що «це досить важке завдання». Вченим необхідно буде розробити новий вид двигунів, які змогли б доставити достатньо матеріалів на орбіту для створити величезний станції на подобі «Элизиума». На даний момент, двигуни на хімічному паливі з цим не впораються. Хіба що ядерні двигуни, але сама концепція ще не розроблена. «Для того, щоб підняти весь вантаж на орбітальну станцію або, наприклад, отримати матеріал з астероїдів або місяця, швидше за все двигуни на хімічному паливі нам не допоможуть», сказав Ахран.

Чи може людство дійсно побудувати «Елізіум»?

Створення гравітації

Штучна гравітація, як на «Элизиуме», — це ще одна ідея, яка вже давно обговорюється в НАСА. Ахран вважає, що космічне агентство цілком можливо захоче створити станцію зі штучною гравітацією коли-небудь в майбутньому. Але на сьогодні астронавтів НАСА адаптують до життя в умовах невагомості, замість розробки штучної гравітації в космічному середовищі. «Зусилля НАСА по адаптації людей до невагомості будуть успішними, лише якщо людина зможе залишатися в космосі протягом великого відрізку часу (мова йде не про місяці, а про роки і десятиріччя)», сказав Ахран. «А може у НАСА і вийде створити штучну силу тяжіння років через 100, наприклад, і будуть розроблені обертаються космічні апарати на подобі «Элизума». Існує безліч концептів у цьому руслі.»

Хто не бачив фільму «Елізіум», бажаємо приємного перегляду. А хто бачив — діліться своїми враженнями ?

За матеріалами:
http://www.space.com/22287-elysium-space-station-science-nasa.html
http://xn--2013-2ofrib4ajgv4antcy8owa.xn--p1ai/syomki.html