6 способів прискорити моделювання

292

Сьогодні ми обговоримо основні поради по налаштуванню і прискоренню пайплайна.


Оптимізація робочого процесу — це очевидна вигода для моделлера, але це не єдина перевага. Ефективний пайплайн допоможе підвищити якість вашої творчості, допомагаючи вам створювати ще більш цікаві та яскраві роботи.
Звичайно, ключем до вдосконалення техніки зазвичай є практика. Наприклад, якщо ви хочете швидко і впевнено вивчити анатомію, кращий спосіб добитися цього — зробити багато 3D і 2D начерків.
3D-artist Людмила Кудряшкина розкрила деякі з своїх трюків, які дозволять прискорити процес моделювання.
6 способів прискорити моделювання

Використовуйте хоткей

Має сенс створювати швидкі клавіші не тільки для найбільш часто використовуваних інструментів, але і для таких дій, як зміна режимів відображення / затінення (у багатьох програмах вони є за замовчуванням, просто потрібно їх використовувати). Ви можете змінювати стандартні хоткей і призначати комбінації, які більш зручні для вас.
Хоча для відкриття меню потрібно всього кілька секунд, ці мікро-паузи відволікають вашу увагу від самого процесу моделювання. Для швидкого моделювання ви повинні постійно бути зосереджені на процесі.
6 способів прискорити моделювання
6 способів прискорити моделювання

Використовувати скрипти і плагіни

Різні скрипти і плагіни не тільки розширюють можливості ваших варіантів моделювання та інструментів, але і економлять багато часу.
Для зручного доступу користувальницькі скрипти можуть бути розміщені на полиці, панелі або меню, що випадає, в залежності від програми. Ви можете піти далі і призначити швидкі клавіші для скриптів, які ви часто використовуєте.
Також варто встановити плагіни для швидкого експорту між програмним забезпеченням для моделювання, текстурування і рендеринга.
Ці плагіни нададуть вам розширені параметри експорту/імпорту, збережуть більше даних про вашої моделі або сцені і дозволить швидко перемикатися між різними додатками.
6 способів прискорити моделювання

6 способів прискорити моделювання

Збір референсов на етапі підготовки

Це допоможе мати чітке уявлення про вашої майбутньої моделі ще до того, як ви почнете її створювати.
Краще всього вибрати Pinterest при пошуку натхнення і цікавих ідей. Тут можна знайти зображення по багатьом тематикам і створювати свої тематичні дошки. Звертайте увагу на реальні фотографії, а не на роботи інших художників.
Можете також встановити PureRef — це програма для впорядкування референсов. Це також допоможе полегшити ваш робочий процес. Програма знаходиться у вільному доступі і допомагає обертати, змінювати розмір, віддзеркалювати, регулювати прозорість, робити підписи, обрізати або вільно пересувати зображення по робочому простору, яке також можна легко зумувати і пересувати. Програма підтримує функцію автоматичної угруповання зображень за різними параметрами — розміром зображень, заданої стороні і т. д. Досить корисною функцією програми є можливість запакувати ваш полотно з референсами в єдиний .pur файл. Тому зробивши таке збереження ви сміливо можете видалити оригінали, і при потребі легко подивитися їх або розпакувати з програми.
6 способів прискорити моделювання

Поетапне моделювання

Почніть моделювання з простих примітивних об’єктів. Уникайте деталізації на перших етапах
Краще удосконалювати геометрію рівномірно, зберігаючи всі деталі на одному рівні деталізації. Подумайте про загальну візуальному стилі моделі і спробуйте зберегти її на всіх поверхнях, додаючи конкретні деталі.
Іноді міняйте режими сцени, перевіряйте різні матеріали, так як це може поліпшити сприйняття моделі, і це допомагає виявити слабкі місця або недоліки в геометрії.
6 способів прискорити моделювання

Кисті IMM та набори моделей

Набори моделей можуть бути використані в будь-якій програмі, а в ZBrush можна зберегти їх у вигляді кистей Insert Multi Mesh, що дуже зручно.
Різні пакети моделей відмінно підходять для створення швидких 3D-концептів і блокинга. Це також швидкий метод для експериментів і додавання цікавих деталей до вашого 3D-ескізом, особливо якщо у вас немає 2D заготовок, і ви збираєтеся щось моделювати відразу.
Можна просто почати з 3D-ескізу в ZBrush в якості орієнтира, а потім експортувати його в інший додаток 3D-моделювання для створення чистої топології.
6 способів прискорити моделювання

Ефективне управління часом

Не забувайте про деяких загальних, але ефективних правил управління часом, особливо якщо ви виконуєте позаштатну роботу з певними дедлайнами.
Для початку перерахуйте все, що потрібно зробити, розставте пріоритети, потім встановіть реальні часові рамки для кожної задачі. Навіть якщо вам не вистачає часу, необхідно час від часу оцінювати вже виконану роботу.
Як тільки ваші цілі встановлені, повністю зосередьтеся на одній конкретній задачі, намагайтеся уникати відволікаючих факторів і пам’ятайте про ваших часових обмеженнях.

Читайте новини першими на нашому каналі в Telegram

Журналіст: Simply_Better

ДЖЕРЕЛО