Інтервю з Rob Minkoff, режисером мультфільму «Містер Пібоді і Шерман»

358

Роб Минкофф, режисер «Містера Пібоді і Шермана», розповів про те, як діти-актори озвучували головних героїв, сиквелах знаменитих фільмах і анімації проти акторської гри.

Останній раз Роб Минкофф знімав повнометражний анімаційний фільм, будучи співрежисером «Короля лева». Потім він керував «міксом» з анімації та акторської гри в «Особняку з привидами», «Заборонене царство» і «Липучці». У «Містера Пібоді і Шермане» Роб Минкофф знову повертається до анімації.

Інтервю з Rob Minkoff, режисером мультфільму «Містер Пібоді і Шерман»

Здається, вперше мова зайшла про «Містера Пібоді і Шермане» понад 10 років тому?

Так. Близько 10 років тому мене запитали, чи можу я зняти «Містера Пібоді і Шермана». Я відразу зрозумів, про що йдеться, тому що ця історія родом з мого дитинства, вона була частиною «Пригоди Рокі і Бульвінкля». Я просто обожнював цих персонажів і не міг упустити шанс попрацювати над ними.

На той момент, дочка продюсера «Пригоди Рокі і Бульвінкля» Тіффані Вард вирішувала питання з правами на картину і персонажів. Я вирішив з нею зустрітися. Ми уклали договір про виробництво фільму. На їх погляд хлопчика повинен був грати актор, а собака повинна була бути анімованої. Я ж вважав, що це повинна була бути анімація. Ми почали підшукувати відповідних людей і в 2005 р. дійшли до DreamWorks.

Інтервю з Rob Minkoff, режисером мультфільму «Містер Пібоді і Шерман»

У DreamWorks я ще не працював, але знав Jeffrey Katzenberg з Disney, який, в принципі, схвалив мою ідею. Я вважав, що ми з ним складемо відмінну команду. Тому ми приступили до створення мультфільму 2005. Так, ми працювали над ним довго.

Як ви думаєте, це правильно, стільки працювати над фільмом?

Ну, це не перший фільм, який пройшов довгий шлях, перед тим, як з’явиться у нас на екранах. У DreamWorks зазвичай знімають фільми досить довго. З DreamWorks мені зателефонували близько двох з половиною років тому і сказали, що готові приступити до роботи над «Містером Пібоді і Шерманом».

Інтервю з Rob Minkoff, режисером мультфільму «Містер Пібоді і Шерман»

У нас відразу ж виникло кілька проблем, які потребують термінового вирішення. По-перше, нам треба було знайти нового сценариста. Ті хлопці, які написали чорновий варіант шоу для ТБ, продали його. Так ми знайшли Craig Wright. І, навіть після того як він написав нам історію, ми продовжували відчувати, що в ній чогось не вистачає. Так ми вирішили зробити акцент на відносинах батька і сина, і, хоча мультяшні герої, по суті, нічим не відрізняються від телевізійних, це, безумовно, додає їм шарму.

Значить відносини між батьком і сином стали свого роду «еврика»? Тієї самої непорушною основою, яка була вам потрібна для створення фільму?

Мм, відносини між батьком і сином були в оригінальному шоу. Я б сказав, що «еврика» стало введення такого персонажа як Пенні, однокласниці Шермана. В оригінальному сценарії цей персонаж був хлопчиком. Ми зробили його дівчинкою, і історія заграла новими фарбами.

Інтервю з Rob Minkoff, режисером мультфільму «Містер Пібоді і Шерман»

За минулі роки на наших екранах по черзі з’являлися як фільми з кумедними і симпатичними персонажами, так і фільми, в яких це все ще й вписується в відмінну історію. І ось це вже справжній виклик для студії. Як у вас вийшло створити таких милих персонажів і розповісти про них цікаву історію?

Для нас вирішальним моментом стала поява нового персонажа, Пенні, і те, як вона впишеться у вже існуючу парадигму стосунків між головними персонажами. Завдання трохи полегшувалася тим, що містер Пібоді і так не самий звичайний персонаж, він – пес, який усиновив хлопчика. Пес, який разом з сином подорожує у часі за допомогою машини часу. І ось тут ми себе запитали, як на наш погляд, прореагували на це діти? Так народилася історія, яку ви побачите в кінотеатрах 7 березня.

Що на ваш погляд особливо підкреслює відносини батько-син?

Хороше питання. Взагалі ми ґрунтувалися на джерелі, в якому відносини як раз не дуже-то звичайні. Містер Пібоді – геній, який вирішує, що йому потрібна родина, а саме син. Він трохи стриманий. В оригіналі, коли Шерман кличе містера Пібоді «тато», той відповідає: «Ні, не клич мене містер Пібоді або просто Пібоді».

Інтервю з Rob Minkoff, режисером мультфільму «Містер Пібоді і Шерман»

Виникли якісь складнощі, після того як вийшов фільм «Пригоди Рокі і Бульвінкля» з Робертом де Ніро?

Ні, зовсім ні. Спочатку я трохи переживав з цього приводу, а потім просто закрив на нього очі і зробив вигляд, що його не існує.

Будь-який фільм, який озвучували Stephen Toblowsky і Allison Janney, зазвичай стає шедевром. Так, хоча б «Король лев». Dreamworks використовують інший підхід. Замість всесвітньо відомих зірок героїв озвучують ентузіасти, фанатеющие від історій і персонажів, які заговорять їх голосами. І, у випадку з Dreamworks, це завжди дає приголомшливі результати. Записували ви акторів спільно і які труднощі виникли при запису дітей-акторів?

Інтервю з Rob Minkoff, режисером мультфільму «Містер Пібоді і Шерман»

Ні, разом ми акторів не записували. При роботі над анімаційними фільмами завжди зустрічаються труднощі, які доводиться долати.

А що щодо дітей-акторів? Діалоги з ними записуються протягом декількох місяців. Як це було?

Не місяців, а років. Ми почали працювати з Максом, голосом якого говорив Шерман, коли йому було вісім, багато хто вважали, що він ще занадто маленький. Незважаючи ні на що, Макс чудово впорався зі своєю роллю і привніс певний шарм.

Єдиною нашою проблемою було те, що він постійно зростав і ставав старше, а деякі речі, як ви знаєте, можна відчути тільки в певному віці. Це стало для нас справжнім випробуванням. А Макс ставав все кращим актором у міру роботи з нами.

Інтервю з Rob Minkoff, режисером мультфільму «Містер Пібоді і Шерман»

Як ви, людина, що працювала над «Королем левом», прихильно прийнятим публікою, і іншими фільмами, зустрінуті як тепло, так і прохолодно, ставитеся до злетів і падінь? Чи це на вас якийсь тиск при роботі над черговим фільмом?

Абсолютно не надає. Все це мій досвід, а при роботі над фільмом завжди намагаєшся зробити його якомога краще. Решта не так вже й важливо.

Інтервю з Rob Minkoff, режисером мультфільму «Містер Пібоді і Шерман»

Турбуєтеся ви, коли знімаються сиквели ваших фільмів? Ви знімали першу і другу частини «Стюарта Літтла», а потім з’явилася третя. Так само було і з «Королем левом».

Так, «Король лев» зовсім не та річ, якої потрібні сиквели. Або, хоча б, вони повинні бути в іншому форматі.

Все це знову повернуло нас до містера Пібоді і Шерману. Хотіли б ви подовше не розлучатися з цими персонажами?

Так, вони мені дуже подобаються. Сподіваюся, ми продовжимо їх історію.

Ми теж сподіваємося побачити в березні історію з продовженням. Спасибі за приділений час, Боб.

І вам дякую за таку возожность.

httpv://www.youtube.com/watch?v=hy6oD7BZw50

Журналіст: Альона