“дружок, ми граємо в ігри з вісімдесятих років”: арабських геймерів обурила заява джима райана з sony

11

Минулого тижня керівник компанії sony interactive entertainment джим райан розповів , що до появи бренду playstation ігровий ринок в ряді регіонів або переживав стагнацію, або фактично не існував зовсім.

Як приклади, що підтверджують свої слова, райан, зокрема, вибрав росію і країни середнього сходу.

“ми відкрили ринки, де ніякої ігрової культури раніше не було. Наприклад, на середньому сході люди взагалі не грали в ігри до приходу playstation”, – вказав джим райан.

Ця заява не сподобалася арабським геймерам, а видання ign middle east навіть присвятило ситуації статтю з підзаголовком ” ні, джим райан, геймінг існував на середньому сході задовго до появи playstation “. З критикою на слова топ-менеджера відреагували як прості користувачі, так і журналісти і навіть розробники, що оперують в арабському регіоні.

” дружок. У нас були комп’ютерні клуби, аркадні автомати і роми nes-ігор, причому з’являлося все одночасно із заходом. Ми просто купували піратські ігри і підроблені консолі, тому що ліцензійну продукцію ніхто не привозив”, – написав інді-розробник рамі ісмаїл.

” ні, джим. Тут, на сході, ми граємо з 80-х років. У нас були atari, nes, sega genesis та інші консольні системи. Заяви про те, що на сході ніхто не грав в ігри до приходу playstation, показують, наскільки деякі люди відірвалися від реальності”, – додав журналіст мохамед махмуд шаріф.

У матеріалі ign middle east визнається позитивний ефект від появи playstation, проте наголошується, що заява райана прозвучала грубо. Журналісти здивовані, що топ-менеджер дозволив собі такий вислів.

” але говорити, що у нас в регіоні не було ніякої ігрової культури до приходу playstation, що відкрила для нас світ ігор, просто нерозумно.

Райан малює картину, в якій наш регіон представляється відсталим-місцем, де діти могли грати тільки з палицями і камінням, або в хрестики-нулики на пом’ятому газетному папері, поки, нарешті, не прийшла playstation. Це далеко від істини”.

Відзначимо, що після інтерв’ю райана російські коментатори теж згадували, що до приходу playstation у нас в країні грали в ігри на консолях і пк, проте у випадку з росією райан використовував дещо інший термін. Він сказав, що наш ринок був “крихітним”.