Інтервю з художником по персонажам Nicolas Collings

270

Nicolas Collings – старший художник по персонажам, якому довелося попрацювати над багатьма сучасними іграми класу AAA, а також відомими синематиками, розповів нам про важливість самоосвіти і нетворкінгу, а також дав кілька слушних порад початківцям художникам.

Арт студії Blur до синематику Bethesda Softworks до гри Elder Scrolls Online

Кар’єра Nicolas Collings почалася з роботи в анімаційної студії ще в рідній Бельгії, потім в 2008 р. художник переїхав в Канаду для роботи в Ubisoft Montreal. Але на цьому історія не закінчується, оскільки далі пішли студії Blur і Naughty Dog. Ім’я Nicolas Collings частенько зустрічається в титрах таких ігор ААА-класу, як Assassin’s Creed 2, Assassin’s Creed: Brotherhood і Uncharted 4. Він також брав участь у створенні трейлерів для Resident Evil, League of Legends, Far Cry 3 і Dishonored.

Як саме ти опинився в геймдеве?

Після закінчення школи я пройшов трирічний курс комп’ютерної графіки, де вивчив Photoshop, 3ds Max, web-програмування і навчився обробляти відео. Програма курсу не акцентувала увагу на персонажном моделюванні, проте я досить швидко зрозумів, що саме цим я б і хотів займатися. Так я вирушив у самостійне плавання, вивчаючи доступні на той момент матеріали та уроки на різних CG-вебсайтах.

Інтервю з художником по персонажам Nicolas Collings

Шолом з прологу до фільму «Тор: Царство темряви» студії Blur

На останньому курсі ми повинні були проходити інтернатуру в реальному компанії, тому я зайнявся пошуком студій, які потребували моделлере 3D-персонажів. Мої пошуки успішно закінчилися на студії Oniria Pictures в Люксембурзі. Засновником студії були одні з аніматорів Disney Thierry Schiel Sofia Kolokouri. Саме вони надали таке серйозне вплив на мою кар’єру, ніж я завжди буду їм вдячний.

Інтервю з художником по персонажам Nicolas Collings

Той же шолом, але вже безпосередньо в пролозі

Після закінчення я влаштувався в анімаційну студію Blue Spirit в Brussels, моє резюме зацікавило супервайзера по підбору персоналу, який в минулому також працював в Oniria Pictures. А потім, буквально через пару місяців я нарешті потрапив до геймдев, почавши працювати на Larian Studios.

Інтервю з художником по персонажам Nicolas Collings

Персонаж для сінематика студії Blur до гри League of Legends студії Riot Games

Що ж було далі?

А далі я як можна більше часу займався моделлингом, скалптингом, маппінгом в таких 3D-редакторах, як 3ds Max, BodyPaint і ZBrush. Проявляв дуже високу активність на різних CG-форумах, наприклад, CG Talk, 3DTotal і ZBrushCentral. Мені дуже подобалося в Larian Studios, але я дуже хотів працювати над більш висококласними іграми, що спонукало мене почати шукати друзів в геймдеве по всьому світу.

Інтервю з художником по персонажам Nicolas Collings

Персонаж для сінематика студії Blur до гри Dishonored студії Arkane Studios

У тому ж році був оголошений реліз Assassin’s Creed, тому я зв’язався з одним з моїх друзів, Magdalena Dadela, художником по персонажам в студії Ubisoft, попросивши його по можливості порекомендувати мене студії. Мені передзвонили кілька місяців тому, а ще через кілька телефонних інтерв’ю мене запросили працювати над Assassin’s Creed. І це був великий і серйозний крок вперед, оскільки мені довелося переїхати в Канаду, залишивши вдома родину і друзів.

Інтервю з художником по персонажам Nicolas Collings

Голлум для MOBA Guardians of Middle Earth студії Monolith Productions

Життя стає легше, коли в резюме в графі досвід роботи значиться Ubisoft, інші студії починають серйозно цікавитися тобою. Потім було два чудових року в Montreal, а потім я вирішив переїхати в Лос-Анджелес і послав резюме в студію, про роботу в якій я мріяв вже цілу вічність – в студію Blur.

Виявилося, що я дуже вчасно прийняв таке рішення, оскільки мені запропонували місце в штаті. На оформлення візи в США у мене пішло значно більше часу, ніж в Канаду, але через шість місяців я все-таки переїхав в сонячну Каліфорнію. У студії Blur я пропрацював три чудових року, завів безліч друзів і знайомих, попрацював над крутейшими синематиками.

Інтервю з художником по персонажам Nicolas Collings

Арт для Assassin’s Creed III

Нещодавно, з виходом консолей нового покоління, у мене знову з’явився інтерес до відеоігор, тому я приєднався до команди Naughty Dog. Нова робота і нова посада мене надзвичайно надихають, це ще одна подорож, а завдяки невтомній розвитку технологій це приголомшлива можливість вивести якість відеоігор на абсолютно новий рівень.

Що ти хочеш дати цьому світу?

Ніколи не дивився на світ з цієї точки зору, хоча мені дуже подобається, коли люди говорять, як їм сподобалося грати в гру, в розробці якої я брав участь. Після роботи над іграми Assassin’s Creed я отримав багато листів від людей, які, надихнувшись моїм прикладом, вирішили самі побудувати кар’єру в геймдеве.

Інтервю з художником по персонажам Nicolas Collings

Автопортрет в стилі зомбі. В особистому галереї художника є ще одна робота в такому ж стилі, портрет актора Takeshi Kitano

На мій погляд, сьогодні сфера розваг дуже важлива, ми постійно отримуємо такий колосальний заряд негативу від новин, ТБ, Інтернету. Розваги, а саме комп’ютерні ігри – як ковток свіжого повітря, завдяки їм ми стаємо трохи щасливішими, що може бути важливіше цього.

Що тебе надихає?

Багато речей, починаючи з мистецтва і закінчуючи спортом. В мистецтві я особливо люблю золоту епоху американської ілюстрації, а також таких її представників, як Mead Schaeffer, Howard Pyle, N. C. Wyeth, Dean Cornwell, J. C. Leyendecker, Norman Rockwell, Saul Tepper та ін. У минулому році в Пеппердине, штат Каліфорнія, була ціла виставка картин цих художників. Для мене це було справжнє свято, побачити стільки всього приголомшливого під одним дахом.

Інтервю з художником по персонажам Nicolas Collings

Орк Маорі: бюст персонажа, створений для компанії з 3D-друку Offload Studios

Мене також надихають сучасні 2D-художники, такі, як Ryan Meinerding, Charlie Wen, Justin Sweet, Iain McCaig і James Gurney. Раніше я завжди був зосереджений на створенні саме 3D-персонажів, проте зараз я хочу розвиватися далі, в тому числі і в напрямку класичного мистецтва. Поряд з моїм комп’ютером і планшетом завжди стоїть мольберт з олівцями, пензлями, аквареллю і гуашшю, це незабутнє відчуття, коли твої руки забруднені фарбою.

Інтервю з художником по персонажам Nicolas Collings

Чупакабра: дизайн істоти для інді-кіно

Якою б ти дав пораду починаючим художника?

Задумайтеся про те, чим ви любите займатися, і займіться цим. Круті роботи крутих художників відрізняє лише одне – витрачений час і любов до своєї роботи.

Інтервю з художником по персонажам Nicolas Collings

Abe Sapien з Hellboy: ігрова модель, створена на конкурс Comic-Con Challenge від GameArtisans.org

Журналіст: Альона