Створення нового кліпу для Linkin Park

240

Співпраця Linkin Park і Steve Aoki над «A Light That Never Comes» — гіпнотична реалізація відео до пісні, кібер-панковое подорож в цифровий світ «глючного» відтворення членів групи. Режисером відео став програміст і діджей Linkin Park Joe Hanh, використавши технології Ghost Town Media по скануванню персонажів для кліпу і створення для них складного світу. Крок за кроком подивимося як створювався кліп.

httpvh://youtu.be/ToHo29kD9Go

Крок 1. Концепт

«A Light That Never Comes» — це пісня, написана для другого ремиксового альбому «Recharged». Відображення головної теми реміксу стало визначальним: «Ми хотіли щоб було таке відчуття як у діджея, коли він збирає великі треки зі шматочків аудіо», — пояснив креативний директор студії Ghost Town Media Brandon Parvini. «Повинно було бути таке ж ламане, ремиксовое відчуття». Він також спирався на «цифрові покидьки» або глюки самого себе. Інколи глюки буваю такими красивими, що ми намагаємося одушевити їх.

Сканування за допомогою Artech MHT

Ця ідея привела Parvini до подальшого дослідження систем захоплення «4D». Під час відтворення відео, система «4D» передає тремтіння, сэмпловые глюки і загальний хаос зображень (вони надаються у форматі OBJ). «Коли ви захоплюєте секвенцію OBJ, вершини не переміщуються у часі, а створюються нові», — говорить Parvini.

Створення нового кліпу для Linkin Park

Результуюче зображення

«Вершина на кінчику носа не обов’язково буде вершиною носа в трьох кадрах секвенції, вона може переміщуватися з місця на місце. Треба сприймати це так, як ніби ви натягли на голову мішок для сміття і він переміщається по поверхні, як обгортка. Хотілося пограти з цим.»

Створення нового кліпу для Linkin ParkМодель вівтаря зроблена в ZBrush. Світ «A Light That Never Comes» зажадав додаткового сканування і величезних зусиль концептеров з Ghost Town Media

Створення нового кліпу для Linkin Park

Рендер вівтаря

Крок 2. Сканування

Створення нового кліпу для Linkin Park

Фронтмен групи Linkin Park Chester Bennington під час сканування для «The Light That Never Comes»

У відео матеріалах членів групи (з 3D-глюками) є центральний жіночий образ з високим рівнем точності і кілька фонових виконавців. Для того, щоб сканувати стільки різних персонажів, Ghost Town Media адаптувала комбінацію сканера MHT Artec’a і два Kinect’a Microsoft Xbox, з обробкою даних в Artec Studio 9.1.

Однією з проблем для Ghost Town Media було створення адекватних сканів і конвертування їх в редаговані футажи. «Artec Studio створений для захоплення суцільних об’єктів, — говорить Parvini, — так що якщо я хочу сканувати стілець або макет, він постійно сканує з частотою 15 кадрів в секунду. Це значення варіюється від 14,9 до 15,3. Я зрозумів, що оскільки я сканую секвенцію в OBJ, то можу не комбайнить всі в один меш.»

Створення нового кліпу для Linkin Park

Один з результатів сканування

Створення нового кліпу для Linkin Park

Chester Bennington

«Як тільки ми це зрозуміли, — додав Parvini, — виявилося, що програма дає нам і секвенцію в OBJ, і картинку RGB під час сканування, так що у нас є можливість зіставляти їх.»

Оскільки хлопці співають у відео, Ghost Town Media довелося якось справлятися з липсинком (lipsync — синхронізація рухів рота). «Для всіх футажей з липсинком ми сповільнили пісню вдвічі, — каже Parvini, — щоб потім я міг би прискорити секвенцію OBJ до 24 кадрів в секунду, деформувати геометрію і всі ще працювати як з 3D файлом».

Створення нового кліпу для Linkin ParkJudy теж сканували для кліпу

Створення нового кліпу для Linkin ParkJudy в цифровому вигляді

Artec MHT може сканувати в розмірі 2х2 фути, Parini каже, що цього достатньо, щоб показати людину від маківки до грудини, або яка крокує в ногу, ну або просто особа. З іншого боку, два Kinect’a мають можливість сканувати все тіло — вони сканують на 180 градусів. Результати використовувалися для спрайтів і «глючних» тіл, що бігають у кліпі навколо.

«Спочатку я намагався змішати результати разом, — згадує Parvini, — але виглядало як деталізована голова, насаджена на якусь краплю. Не дуже естетично. Тому я вирішив розірвати двох людей і зробити нашу дівчину Judy більш точною. У підсумку я взяв деякі скани її тіла і швидко засетапил їх, потім поставив голову в контейнер — і у мене вийшов нічого собі такий персонаж.»

Крок 3. Технологічний процес

Створення нового кліпу для Linkin ParkПісля сканування файли перейменовуються і перекидаються або в Element 3D для After Effects або в Cinema 4D. «Я б міг взяти секвенцію OBJ і спроектувати на неї зображення в RGB так, щоб вони співпали, і запекти її, — пояснив Parvini, — і тоді вийде щось на зразок готових UV — текстур.»

Тоді художники могли б накласти фільтри спотворень на лоупольные моделі. «Можна зменшити кількість полігонів або використовувати підхід mograph, — каже Parvini, — ми вирішили пограти з чим-то фізично відчутним, але глючним — ну і не надто голографічним. Хотілося залишити пластикове відчуття, що отримується від полігонів. Ми хотіли упевнитися, що хлопці впізнавані і в той же час показати їх як набір помилок.»

Крок 4. Створення світу

Створення нового кліпу для Linkin Park

Вівтар з «A Light That Never Comes»

В добавок до глючним зображень кліп також включає витіюватий світ і кілька кам’яних гігантів» — членів груп, названий вівтарем — натхненний фантастичним архітектурним реалізмом Kris’a Kuksi. «Коли дійшло до скульптур, — каже Parvini, — у нас були повнорозмірні скани фігур, зроблених Gentle Giant для релізу альбому Living Things. Це було гарною відправною точкою, тому що коли ми сканували ще раз з Artec, отримали більше деталей, наприклад, на обличчі є складки між бровами. Так що ми почистили скани і зробили з них цілісну геометрію.»

httpvh://youtu.be/aIGE1NZ00qE

Робота над кліпом «A Light That Never Comes» в процесі

Складний світ був розроблений з гібридним підходом, що дозволяє вносити зміни протягом робочого процесу. «Деякі сцени повністю зроблені з допомогою Element 3D, навіть задник, де всі анимируется і композится від початку до кінця всередині Elemet’a, — каже Parvini, — далі для самих масштабних сцен і видів ми використовували Cinema 4D. Для того, щоб два світу працювали разом, ми розробили спеціальну схему. Потрібно було щоб оточення залишалося цифровим. Якщо воно починало бути реалістичним – значить, ми хвилювалися не про тих речах.»

Створення нового кліпу для Linkin Park

Макет створеного світу

Створення нового кліпу для Linkin Park

Побудова міста у процесі

Створення нового кліпу для Linkin ParkЗібраний для відео світ

Крок 5. Змішуємо всі разом: «цифрова промивання»

Parvini каже, що всі відео — це окремий світ, де все «зайняті і пригнічені, де оцифрованность нависає над тобою, коли ти намагаєшся побачити світ, якого ніколи раніше не бачив.» Це відеоефект , до якого Ghost Town Media додала музику, промо та інші елементи проекту. «Ми щось подібне відео-футуристів, — додав Parvini, — ми любимо новизну :)»

Створення нового кліпу для Linkin ParkСкріншот збірки відео з After Effects

Джерело: fxguide