Компанія з майнінг криптовалюта купила теплову електростанцію. Виявилося, що на благо

18

Американська компанія stronghold digital mining, яка займається видобутком криптовалюти, офіційно повідомила про покупку ще однієї вугільної електростанції під назвою panther creek в штаті пенсільванія, сша. Представники компанії заявили, що вони планують використовувати ресурси електростанції для екологічно вигідного видобутку криптовалюта — замість того, щоб спалювати звичайне вугілля, на panther creek будуть використовувати в якості палива вугільні відвали. Це штучно створені терикони з відходів, отриманих при спалюванні твердого палива-в штаті пенсільванія, як виявилося, вони створюють масу проблем.

Справа в тому, що в пенсільванії дійсно багато вугільних відвалів, які стали екологічною проблемою для населення. Дані відходи виділяють в повітря значні обсяги вуглекислого газу, а нирка під териконами заповнюється алюмінієм, залізом, марганцем та іншими металами. Все це планомірно потрапляє в грунтові води, заражаючи все навколо. У компанії stronghold digital mining заявили, що вони будуть поступово спалювати ці терикони, помітно знижуючи рівень шкідливих викидів в атмосферу, а звільнена територія буде віддаватися владі штату. Природно, все це робиться далеко не тільки заради екології — компанія планує попутно непогано заробити.

Відходи відмінно підходять для виробництва електрики, яке використовується для живлення asic-ів при видобутку біткоіни. Приблизно 200 тонн даних вугільних відвалів вистачить, щоб отримати енергії для видобутку 1 біткоіни — його вартість на поточний момент становить 43 тисячі доларів. Відповідно, stronghold digital mining отримала досить потужну електростанцію і гранично доступне паливо для її роботи, плюс штат отримує бонус у вигляді поліпшеної екології і десятки гектарів вільної землі, яку можна повторно використовувати. Та й самих вугільних відвалів вистачить, щоб добувати біткоіни протягом 30 років — покупка явно окупить себе.