Південнокорейські розробники отримають можливість вибору способу оплати в app store і play store

23

У вівторок національними зборами південної кореї був прийнятий законопроект, який є першим в світі законодавчим актом, що обмежує домінування технологічних гігантів, таких як google і apple, в питаннях продажу цифрових товарів в додатках на їх платформах. Документ передано на підписання президенту країни мун чже іну, партія якого підтримала цей закон.

Marcio jose sanchez / associated press

Законодавці проголосували за поправку до закону про телекомунікаційний бізнес, в якій операторам магазинів додатків забороняється «несправедливо використовувати своє становище на ринку для примусу бізнесу до певного способу оплати».

Законопроект, що отримав назву “закон проти google”, дозволяє видавцям мобільних додатків пропонувати альтернативні платіжні системи для app store і play store. Тим самим південнокорейські чиновники поклали край монополії google і apple, що ставить під загрозу прибуток компаній від комісійних з цифрових продажів. Нагадаємо, що google і apple піддаються критиці в усьому світі у зв’язку з домінуванням у своїх інтернет-магазинах пз і встановленням необгрунтовано високих комісійних з продажів всередині додатків.

Також законопроектом забороняється операторам необґрунтовано відкладати затвердження додатків або видаляти їх з магазину. Це дозволить запобігти переслідуванню виробників софта.

Для компаній-порушників закону передбачений штраф у розмірі до 3% їх доходів, отриманих в південній кореї на додаток до штрафів у розмірі до 300 млн корейських вон ($257 тисяч). Рішення про його стягнення приймає комісія з комунікацій кореї.

«цей закон, безумовно, створить прецедент для інших країн, а також для видавців додатків і творців контенту по всьому світу», — повідомив агентству afp кан ки хван (kang ki-hwan) з корейської асоціації мобільного інтернету-бізнесу (moiba).

У свою чергу, apple і google неодноразово заявляли, що стягуються комісії виправдані, так як завдяки їм забезпечуються безпека здійснення покупок і надійне функціонування торгових майданчиків.