Почався один з ключових етапів випробувань модуля “причал «перед відправкою до мкс

81

Державна корпорація» роскосмос «повідомляє про те, що на технічному комплексі космодрому байконур відбулося транспортування вузлового модуля» причал” у вакуумну камеру для проведення випробувань на герметичність. Це один з ключових етапів перевірки блоку перед його відправкою до міжнародної космічної станції (мкс).

Тут і нижче фотографії “роскосмосу”

До герметичності виробу і його бортових систем пред’являються дуже високі вимоги. Для виявлення можливих місць витоків модуль на дві доби поміщений у вакуумну камеру 17т523мр з використанням гелієво-повітряного середовища.

Одночасно починаються електричні випробування приладово-агрегатного відсіку корабля “прогрес м-ум«, якому належить вивести» причал” на орбіту. В рамках цих перевірок буде здійснено цикл тестових включень бортової апаратури системи управління рухом та навігацією, інформаційно-телеметричної та універсальної радіотелеметричної систем, систем орієнтації та радіоконтролю орбіти, автоматики системи забезпечення теплового режиму та комбінованої рухової установки.

Запуск модуля “причал” запланований на листопад нинішнього року. Блок буде пристикований до надирного вузла багатоцільового лабораторного модуля «наука».

Введення “причалу” до складу орбітального комплексу дозволить розширити технічні та експлуатаційні можливості російського сегмента мкс. Конструкція модуля передбачає наявність портів для прийому пілотованих кораблів “союз мс «і вантажних апаратів»прогрес мс”.