Топ-10 порад для рендерингу

256

Навчіться рендери швидше і ефективніше з допомогою порад від майстрів своєї справи!

Комусь процес візуалізації може здатися нудним і нецікавим в порівнянні з іншими етапами роботи з 3D, але від цього він не стає менш важливим. Сьогодні величезне значення має швидкість і якість роботи виконавця, при цьому час не повинен витрачатися марно. Отрендеренные кадри або секвенції завжди можна перерендерить на свіжу голову, але від цього ви не витратите менше часу на них. Тому необхідно розуміти, що ви працюєте правильно.

«Normal-пас додасть отрендеренной картинці ще більше світла. Кожен канал можна використовувати як додаткове джерело світла», — Carlos Ortega Elizalde.

Порада №1: Рендерьте все по пасам

«Іноді потрібно «підтягнути» вже отрендеренную картинку. Тому я рендерю окремо всі елементи (фон, передній план, персонаж тощо), і потім зводжу все разом в Photoshop. Далі я тонирую зображення з допомогою коригувальних шарів, таких як selective color, hue/saturation і levels. Також при необхідності я використовую віньєтування і розмиття. І тримаюся подалі від повзунка chromatic aberration, який останнім часом використовується надто часто і не до місця», — Andrew Hickinbottom.

Топ-10 порад для рендерингу

Робота з шарами допомагає поглянути на роботу по-новому

Порада №2: Normal-паси

«Normal-пас додасть отрендеренной картинці ще більше світла. Кожен канал можна використовувати як додаткове джерело світла. І, хоча, це не фізично коректний світло, такий підхід допомагає підкреслити важливі деталі і витягнути пересвічені або засвічені ділянки зображення, імітуючи rim – або bounce-світильники. Це економить масу часу і зусиль. Такий підхід також можна використовувати для відрендерених анімаційних секвенцій в програмах для композитинга», — Carlos Ortega Elizalde.

Топ-10 порад для рендерингу

Поради, які допомагають заощадити час, дуже важливі

Топ-10 порад для рендерингу

Кожна деталь, додана в процесі моделювання, текстурування або освітлення, зіграє на руку рендеру ©Carlos Ortega Elizalde

Порада №3: Не лінуйтеся створювати specular-пас…

«Для того, щоб отрендерить specular-пас в Keyshot, я використовую матеріал wax з translucency 0 і максимально викрученою specularity, для SColor і Subsurface Color я використовую чорний колір. Задній фон я також роблю чорним, для освітлення сцени використовую HDRI Urban», — Luca Nemolato.

Топ-10 порад для рендерингу

Паси Keyshot використовуються для ще більшого поліпшення картинки

Порада №3: … і пас шкіри

«Для того, щоб отримати хороший пас шкіри в Keyshot, я використовую метаріал Human Skin з translucency 0.7 (значення translucency також залежить від моделі), roughness 0.8, потім я завантажую Texture-карту і Normal-карту. Сцену я зазвичай висвітлюю з допомогою HDRI Factory», — Luca Nemolato.

Топ-10 порад для рендерингу

Шкіра коштує витраченого на неї часу, тому експериментуйте, поки не отримаєте задовільний результат

Порада №4: Рендерьте тільки важливі эелементы

«Зазвичай дозвіл у ілюстрацій для друку повинен бути досить високим, тому для фінального фонового я використовую дозвіл у 6-8k. Для такого фонового потрібні текстури з дуже високою роздільною здатністю, що значно сповільнює роботу Maya і Hypershade. Текстури з таким дозволом потрібні тільки для фінального рендера, тому для тестових рендерів я зраджую розмір текстур, оскільки для роботи зі світлом і матеріалами мені не потрібно високий дозвіл», — Alex Alvarez.

Топ-10 порад для рендерингу

Текстури для цієї сцени важать кілька ГБ. Після зменшення розміру текстур час тестового фонового під час налаштування світла скоротилося на 75%

Порада №5: Спочатку всі тестуйте

«Перед тим, як переходити до фінального рендеру, робіть кілька тестових з низьким дозволом, також перевірте, що всі налаштування коректні, освітлення виставлено правильно, на зображенні не з’являються незрозумілі плями або засвітки. Наприклад, для початку я рендерю з роздільною здатністю 800 х 800, яке потім збільшую до 1800 х1800, для фінального фонового я використовую дозвіл 5000 х 5000, також окремо рендерю паси, важливі на етапі посту. Картинку я зберігаю у форматі HDR, оскільки хочу мати можливість відредагувати і налаштувати експозицію», — Sérgio Merêces.

Топ-10 порад для рендерингу

Швидкий тест врятує вас від багатьох годин очікування

Рада №6: Корекція Кольору

«Рендери у форматі RAW зазвичай виглядають не найкращим чином, але все змінюється, якщо у вас є можливість редагувати зображення в Photoshop, Fusion або ядерну зброю. При цьому для важливих елементів зображення можна провести корекцію кольору, розфокусувати їх, додати шуму або, навпаки, фокусу, різкості, найменш важливі частини зображення можна зробити більш темними», — Toni Bratincevic.

Топ-10 порад для рендерингу

Затемнення, освітлювання або тонування зображення для отримання кращого результату

Топ-10 порад для рендерингу

Поверніться назад до концепту, якщо ви незадоволені рендером. Як говорить Toni Bratincevic: «Якщо референс за фактом є добре продуманою концептом з коректної композицією, отримання якісного фонового перетворюється в питання часу і технічних скілів, з допомогою яких ви будете моделювати, текстурувати і висвітлювати сцену».

Порада №7: Використовуйте паси

«Використовуйте рендер-паси для всього блискучого, що світиться або прозорого. Окремо рендерьте задній фон, передній план тощо, що дозволить більш гнучко працювати з картинкою на композе. Ховайте все, що хоч якось не відноситься до рендеру, тобто відключайте в таких елементів тіні і їх участь у GI, не використовуйте для відображення невеликих об’єктів. Для всього, досить далекого від камери, використовуйте matte painting», — Francesco Giroldini.

Топ-10 порад для рендерингу

Різні паси додають виразності картинці

Порада №8: Використовуйте ID matte

“ID matte – дешевий і сердитий спосіб змінити картинку після рендера. Призначте елементів у сцені самий звичайний червоний або блакитний кольори, отрендерьте їх з тієї ж камери як beauty-пас, це допоможе більш ефективно працювати з елементами на композе», — Francesco Giroldini.

Топ-10 порад для рендерингу

Ніколи не пізно щось виправити

Топ-10 порад для рендерингу

Рендерьте тільки те, що дійсно потрібно ©Francesco Giroldini

Порада №9: Постарайтеся побачити всю картинку

«Фінальний рендер становить 90% від картинки, інші 10% припадають на піст, що вирішить, чи буде ваша картинка більш CGI або фотореалістичної. У вільний час вивчіть мінуси рендерера, яким ви користуєтеся, і можливості отримання з допомогою нього більш реалістичною картинки. Такі елементи, як відблиски, світловий ореол, світіння, зерно і контраст додаються вже на пості. Такі інструменти як Magic Bullet Looks легкі у використанні і дозволяють працювати в режимі реального часу, що робить процес імітації будь-якого ефекту більш швидким порівняно з рендерером», — Alex Alvarez.

Топ-10 порад для рендерингу

Різні варіанти зображення, отримані з допомогою Photoshop і Magic Bullet

Топ-10 порад для рендерингу

Так виглядав фінальний рендер роботи «Meadow» mental ray, який Alex Alvarez потім обробив ©Alex Alvarez

Топ-10 порад для рендерингу

Ці текстури Alex Alvarez виключив з фінального фонового ©Alex Alvarez

Порада №10: Рендеру час, потісі годину

За умови коректно виконаної роботи ви будете невимовно раді фінального рендеру, а закінченого продукту зрадієте ще більше. А якщо ні, то задумайтеся про наступному проекті. Наступного разу ви будете ще більш майстерно моделить, текстури будуть невагомі, світло сліпучим, а рендер ідеальним. Наступного разу у вас вийде відтворити картинку з голови. А якщо ні? Що ж, спробуйте ще раз, а потім ще раз, і ще раз.

«Використовуйте рендер-паси для всього блискучого, що світиться або прозорого» Francesco Giroldini

Журналіст: Альона