Як вибрати 3D моделювання

2-27-2019

Как выбрать 3D моделирование
Для тих, хто тільки почав освоювати ювелірний 3D моделювання нерозв’язною проблемою часто стає вибір способу, або підхід до створення тієї чи іншої форми. А адже правильний підхід — це чи не найголовніше у створенні 3d моделі. Зараз ви дізнаєтеся, які бувають прийоми моделювання, і які краще використовувати для ювелірних форм. Широко використовується в точному машинобудуванні, оскільки кожна лінія чи поверхня є функцією координат, і цю функцію можна точно обчислити в будь-якій точці поверхні. Це дозволяє створювати максимально точну форму моделі незалежно від її фізичного розміру. У ювелірному 3D моделюванні такий метод застосовується дуже широко. Можна створювати велику кількість різноманітних геометричних, органічних і біонічних форм. Це найстаріший метод моделювання, за допомогою якого можна створити абсолютно будь-яку форму, але це не завжди це швидко і легко. Полігональне моделювання економить ресурси комп’ютера, тому моделі, створені таким способам частіше використовуються для 3D візуалізації і в іграх. Але і для ювелірного моделювання активно застосовують цей метод. Однак, точність такого методу дуже низька, і модельєру доводиться більшу частину роботи робити просто «на око».
Також хочемо вам порекомендувати 3D моделирование
Після появи технології пиксолей (пікселів з координатою висоти) стало можливо розбивати полігональну модель на дуже велику кількість граней, і працювати з нею як з цією глиною або воском. Цей метод дозволяє створювати найдрібніші деталі на тривимірній моделі, і частіше застосовується для створення органічних форм з високою деталізацією, а також для створення текстур нормалей. У ювелірному 3D моделюванні такий метод дозволяє доопрацьовувати геометричні форми, накладати об’ємну текстуру на поверхні і надавати моделям природні перекручування, як після обробки. Точність і завдання розмірів такому методі знаходяться на умовному рівні.
До такого способу моделювання можна віднести прийоми створення 2, 5D форми на площині з заздалегідь промальованих векторів або чорно – білого зображення. Такий спосіб застосовується для моделювання специфічних моделей під фрезер і має багато обмежень.
Отже, який метод вибрати. Для початківців самим простим і швидким методом роботи буде NURBS моделювання. Його можна легко освоїти, і відразу створювати велику кількість різних форм прикрас. Але для професійної роботи також потрібно вивчити ще й скульптурне і полігональне моделювання. Це дозволить вам вільно створювати практично будь-яку, навіть дуже складну форму прикраси.
А щоб в живу побачити, як застосовується метод NURBS моделювання на прикладі створення кільця — стрічки, підключайтеся до нашого вебінару у вівторок.
Вебінар: Композиційні прийоми в ювелірному дизайні.